Polarita a frekvencia pulzov

Editor: | 3. júna 2019

Každé elektromagnetické pole má svoju južnú alebo severnú polaritu. Elektromagnetické pulzy majú rôznu frekvenciu. Tieto a ďalšie parametre napríklad určujú efekt skôr tlmiaci alebo naopak stimulačný.

Polarita aplikátorov magnetoterapie Biomag®

Pulzy jednej polarity generované na prístrojoch magnetoterapie Biomag® umožňujú mať na aplikátoroch v určitom mieste vždy rovnakú polaritu..

Nižšia frekvencia magnetického poľa = 1 až 10 Hz

Pri nižších frekvenciach magnetického pole prevládajú analgetické a myorelaxačné efekty.

Stredná frekvencia magnetického poľa = 10 až 15 Hz

Program prístrojov magnetoterapie Biomag® využívajúci strednú frekvenciu magnetického poľa má predovšetkým protizápalové efekty vhodné na chronické a degeneratívne ochorenia. Ďalej tieto frekvencie pôsobia vazodilatačne, teda zlepšujú prekrvenie a prúdenie miazgy a pôsobia tiež protiopuchovo.

Vyššia frekvencia magnetického poľa = do 25 Hz

Pri vyšších frekvenciach magnetického poľa prevládajú stimulačné efekty na podporu hojenia kostí, poúrazových stavov, popálenín a hojenia akútnych ochorení. Ďalšie účinky sú detoxikačné.

Frekvencie magnetického poľa nad 25 Hz (26 až 81 Hz)

Tieto frekvencie magnetického poľa používame v prípadoch, keď potrebujeme ďalej zvýšiť intenzitu účinku NPMP na niektoré typy postihnutí, napr. popáleniny, ťažko sa hojace fraktúry a pakĺby. Frekvencie magnetického poľa nad 25 Hz sú určené na výraznejšiu podporu hojenia, regeneráciu a detoxikáciu. Využitie vyšších frekvencií je žiaduce konzultovať s lekárom poskytujúcim odbornú poradenskú službu na pulznú magnetoterapiu.
Sprostredkovanie lekárskej poradenskej služby pre klientov zabezpečuje každý autorizovaný predajca.

 

Vlastnosti magnetického poľa a jeho frekvencií na prístrojoch magnetoterapie Biomag® – Vaše otázky

Zaujali Vás vlastnosti magnetického poľa a jeho frekvencií na prístrojoch magnetoterapie Biomag®? Chcete sa dozvedieť, ako môže magnetoterapia pomôcť pri Vašich ťažkostiach? Kontaktujte nás. Naši odborní poradcovia Vám ochotne odpovedia na Vaše otázky.