Pseudoartrózy (pakĺby) – podpora hojenia

Charakteristika programu pseudoartrózy (pakĺby) – podpora hojenia: Pakĺb – nepravý kĺb vzniká pri zlomeninách tým, že úlomky kostí nezrastú, ale sú trvalo pohyblivé. O pakĺbe začíname hovoriť, pokiaľ ide o prekročenie dvojnásobnej doby obvyklého hojenia bez známok kostného hojenia. Dobré hojenie kosti vyžaduje fixáciu úlomkov a pokoj nevyhnutný na vytvorenie väzivovej štruktúry, do ktorej sa usadzujú soli vápnika a dochádza k definitívnemu spevneniu kostného tkaniva. Druhou podmienkou hojenia je dobré cievne zásobenie a výživa kosti. Pakĺb sa prejaví zvýšenou bolesťou pri záťaži, pohybom v mieste pakĺbu. Dôkaz je väčšinou pomocou RTG a CT vyšetrenia. Liečebný postup závisí od toho, či ide o vitálny alebo avitálny (so zlou výživou) pakĺb. Vykonáva sa zmena fixácie, revitalizácia zmenenej kosti, doplnenie spongioplastikou, prenos kosti, úprava cievneho zásobenia a i.

Využitie magnetoterapie na podporu hojenia pakĺbov

Na podporu hojenia pakĺbov je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag použiteľná od prvých dní po zranení. Magnetoterapia tlmí bolesť a svojím vazodilatačným a hojivým efektom zlepšuje stav výživy zranenej kosti. Magnetoterapia pri podpore hojenia pakĺbu nenahradí dobrú fixáciu, ale významne podporuje metabolické procesy v kostiach vedúce k lepšiemu zabudovaniu podávaných stavebných látok. Magnetoterapia urýchľuje hojenie, aktivuje tvorbu nového tkaniva (rýchla stavba kostného tkaniva a zavápnenie) a vedie k zvýšeniu citlivosti na parathormón.

Skúsenosti pacientov

Po zlomenine kosti holennej, odstránení sadry a niekoľkomesačnej rehabilitácii mi zostal zatuhnutý, opuchnutý a bolestivý členok. Po kúpe magnetoterapeutického prístroja prestali bolesti môjho členku, prístroj pomáha celej rodine.

Hana Hobzová, Sázava

Pravidelne navštevujeme potrebných lekárov a v medziobdobí podľa potreby zapíname prístroj Biomag, na ktorý sa môžeme spoľahnúť, že nám pomôže urýchliť hojenie a zmierni bolesť.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Aplikácia magnetoterapie na podporu hojenia pakĺbov

Na podporu hojenia pakĺbov aplikujeme prednostne nízke frekvencie 4-6 Hz na tlmenie bolesti a následne striedať s frekvenciami hojivými 25 – 50 Hz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Lupienka – psoriáza
  • Bolesti kĺbov
  • Chrupavky, poškodenie menisku, regenerácia
  • Vazodilatácia – zlepšenie prekrvenia
  • Myorelaxácia – uvoľnenie spazmov kostrového svalstva
  • Reuma (progresívna polyartritída, reumatoidná artritída)

Magnetoterapia a hojenie pakĺbov – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na hojenie pakĺbov? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri hojení pakĺbov.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.