Pseudoartrózy (pakĺby) – podpora hojenia

Editor: | 20. júna 2019
Pseudoartrózy (pakĺby) - podpora hojenia
Obrázok: Pseudoartrózy (pakĺby) – podpora hojenia

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika programu pseudoartrózy (pakĺby) – podpora hojenia: Pakĺb – nepravý kĺb vzniká pri zlomeninách tým, že úlomky kostí nezrastú, ale sú trvalo pohyblivé. O pakĺbe začíname hovoriť, pokiaľ ide o prekročenie dvojnásobnej doby obvyklého hojenia bez známok kostného hojenia. Dobré hojenie kosti vyžaduje fixáciu úlomkov a pokoj nevyhnutný na vytvorenie väzivovej štruktúry, do ktorej sa usadzujú soli vápnika a dochádza k definitívnemu spevneniu kostného tkaniva. Druhou podmienkou hojenia je dobré cievne zásobenie a výživa kosti. Pakĺb sa prejaví zvýšenou bolesťou pri záťaži, pohybom v mieste pakĺbu. Dôkaz je väčšinou pomocou RTG a CT vyšetrenia. Liečebný postup závisí od toho, či ide o vitálny alebo avitálny (so zlou výživou) pakĺb. Vykonáva sa zmena fixácie, revitalizácia zmenenej kosti, doplnenie spongioplastikou, prenos kosti, úprava cievneho zásobenia a i.

Využitie magnetoterapie na podporu hojenia pakĺbov

Na podporu hojenia pakĺbov je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag použiteľná od prvých dní po zranení. Magnetoterapia tlmí bolesť a svojím vazodilatačným a hojivým efektom zlepšuje stav výživy zranenej kosti. Magnetoterapia pri podpore hojenia pakĺbu nenahradí dobrú fixáciu, ale významne podporuje metabolické procesy v kostiach vedúce k lepšiemu zabudovaniu podávaných stavebných látok. Magnetoterapia urýchľuje hojenie, aktivuje tvorbu nového tkaniva (rýchla stavba kostného tkaniva a zavápnenie) a vedie k zvýšeniu citlivosti na parathormón.

Aplikácia magnetoterapie na podporu hojenia pakĺbov

Na podporu hojenia pakĺbov aplikujeme prednostne nízke frekvencie 4-6 Hz na tlmenie bolesti a následne striedať s frekvenciami hojivými 25 – 50 Hz.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Pravidelne navštevujeme potrebných lekárov a v medziobdobí podľa potreby zapíname prístroj Biomag, na ktorý sa môžeme spoľahnúť, že nám pomôže urýchliť hojenie a zmierni bolesť.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Po zlomenine kosti holennej, odstránení sadry a niekoľkomesačnej rehabilitácii mi zostal zatuhnutý, opuchnutý a bolestivý členok. Po kúpe magnetoterapeutického prístroja prestali bolesti môjho členku, prístroj pomáha celej rodine.

Hana Hobzová, Sázava

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.