Pseudoartrózy (pakĺby) – podpora hojenia

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu pseudoartrózy (pakĺby) – podpora hojenia: Pakĺb – nepravý kĺb vzniká pri zlomeninách tým, že úlomky kostí nezrastú, ale sú trvalo pohyblivé. O pakĺbe začíname hovoriť, pokiaľ ide o prekročenie dvojnásobnej doby obvyklého hojenia bez známok kostného hojenia. Dobré hojenie kosti vyžaduje fixáciu úlomkov a pokoj nevyhnutný na vytvorenie väzivovej štruktúry, do ktorej sa usadzujú soli vápnika a dochádza k definitívnemu spevneniu kostného tkaniva. Druhou podmienkou hojenia je dobré cievne zásobenie a výživa kosti. Pakĺb sa prejaví zvýšenou bolesťou pri záťaži, pohybom v mieste pakĺbu. Dôkaz je väčšinou pomocou RTG a CT vyšetrenia. Liečebný postup závisí od toho, či ide o vitálny alebo avitálny (so zlou výživou) pakĺb. Vykonáva sa zmena fixácie, revitalizácia zmenenej kosti, doplnenie spongioplastikou, prenos kosti, úprava cievneho zásobenia a i.

Využitie magnetoterapie na podporu hojenia pakĺbov

Na podporu hojenia pakĺbov je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag použiteľná od prvých dní po zranení. Magnetoterapia tlmí bolesť a svojím vazodilatačným a hojivým efektom zlepšuje stav výživy zranenej kosti. Magnetoterapia pri podpore hojenia pakĺbu nenahradí dobrú fixáciu, ale významne podporuje metabolické procesy v kostiach vedúce k lepšiemu zabudovaniu podávaných stavebných látok. Magnetoterapia urýchľuje hojenie, aktivuje tvorbu nového tkaniva (rýchla stavba kostného tkaniva a zavápnenie) a vedie k zvýšeniu citlivosti na parathormón.

Skúsenosti pacientov

Pravidelne navštevujeme potrebných lekárov a v medziobdobí podľa potreby zapíname prístroj Biomag, na ktorý sa môžeme spoľahnúť, že nám pomôže urýchliť hojenie a zmierni bolesť.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Po zlomenine kosti holennej, odstránení sadry a niekoľkomesačnej rehabilitácii mi zostal zatuhnutý, opuchnutý a bolestivý členok. Po kúpe magnetoterapeutického prístroja prestali bolesti môjho členku, prístroj pomáha celej rodine.

Hana Hobzová, Sázava

Aplikácia magnetoterapie na podporu hojenia pakĺbov

Na podporu hojenia pakĺbov aplikujeme prednostne nízke frekvencie 4-6 Hz na tlmenie bolesti a následne striedať s frekvenciami hojivými 25 – 50 Hz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Voľba individuál
  • Zlomeniny
  • Osteoporóza, osteochondróza
  • Alzheimerova demencia (tzv. Alzheimer)
  • Svalová únava
  • Magnetizácia vody

Magnetoterapia a hojenie pakĺbov – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na hojenie pakĺbov? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri hojení pakĺbov.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.