Regenerácia pečene

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika regenerácie pečene: Pečeňové bunky – hepatocyty sú bunky okrúhleho tvaru, s malým množstvom jemného chromatínu. Cytoplazma je hojná, s množstvom organel. Niekedy sa v cytoplazme hepatocytov nachádzajú rôzne inklúzie, vakuoly a pigmenty. Za normálnych okolností to býva lipofuscín, ďalej malé množstvá hemosiderínu a bilirubínu. Za patologických okolností je metabolizmus narušený a prítomné sú rôzne materiály (tukové vakuoly, bielkovinové kondenzáty, vírusy, pigmenty: bilirubín, lipofuscín, ceroid, hemosiderín). Pečeňový parenchým má značnú schopnosť regenerácie. Retikulum pečeňového tkaniva funguje ako kostra na regeneráciu tkaniva.

Regenerácia pečene začína smerom z periportálnej oblasti. Preto procesy, ktoré vedú k deštrukcii kostry pečeňového tkaniva alebo tie, ktoré poškodzujú periportálnu oblasť, narušujú schopnosť regenerácie tkaniva a často majú trvalé následky. Škála faktorov vedúcich k zvýšenej záťaži pečene a k poškodeniu je veľká – od infekcií, cez metabolické zmeny v súvislosti s nezdravou výživou až po toxické zmeny po expozícii chemickými škodlivinami. Liečebne sa na regeneráciu pečene využíva celý rad hepatoprotektívnych látok, ale vždy je ďalšou podmienkou aj dobrá mikrocikrulácia okysličenej krvi s prísunom kyslíka a živín.

Využitie magnetoterapie na regeneráciu pečene

Na regeneráciu pečene odporúčame použiť nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag v prevencii a ochrane pečeňového tkaniva na podporu detoxikácie organizmu a tiež pri poškodení pečene na podporu a urýchlenie regenerácie pečeňových buniek.

Skúsenosti pacientov

Často prístroj používam na regeneráciu pečene, 3-4x týždne. S prístrojom som veľmi spokojná.

Anna Ondrejková, Banská Bystrica

Zhltol som veľa liekov na bolesť, na vysoký tlak a tiež zápal pečene. Po kúpe prístroja Biomag, prišla tá správna úľava. Už nemám také bolesti. Prestal som brať lieky dokonca aj na zápal pečene.

František Maňák, Karviná

Biomag používame na bolesti chrbta, kĺbov, na ťažkosti s pankreasom a pečeňou, srdcom a na problémy s krvným obehom. Používa ho celá rodina s veľmi dobrými výsledkami.

Alena Fišerová, Čepřovice

Aplikácia magnetoterapie na regeneráciu pečene

Na regeneráciu pečene aplikujeme v oblasti pečene stimulačnú frekvenciu 50 – 81 Hz na podporu regenerácie plochým aplikátorom a môžeme doplniť zvýšeným pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Crohnova choroba (okrem akútnej exacerbácie)
  • Neplodnosť u žien (po zápaloch vajcovodu)
  • Zápcha
  • Obličková kolika
  • Pomočovanie u detí (enuréza)
  • Zápal močového mechúra – cystitis acuta

Magnetoterapia a regenerácia pečene – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na regeneráciu pečene? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na regeneráciu pečene.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.