Regenerácia

Editor: | 20. júna 2019
Regenerácia
Obrázok: Regenerácia

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika programu regenerácia: Tento program slúži na urýchlenie regenerácie po fyzickej práci a športe a cielenej príprave pred ďalším športovým výkonom. Tým predchádza vzniku úrazov a ďalšiemu poškodzovaniu organizmu.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri regenerácii

Pri regenerácii je cieľom aplikácie magnetoterapie zlepšenie prísunu okysličenej krvi, živín a odstránenie kyslých metabolitov, ktoré urýchlia proces regenerácie a obnovy energetických zásob vo svale. A tým pomôcť vytvoriť optimálne podmienky pre ďalší fyzický výkon.

Význam regenerácie

Úrazovosť v športe je problémom ako vo vrcholovom športe, tak aj v rekreačnom športe. Ide o stav, keď momentálna výkonnosť organizmu nezodpovedá požadovanému výkonu a dôjde k zlyhaniu tkaniva. Ak je poškodenie veľké, vzniká úraz, pokiaľ ide o menšie lokálne preťaženie, vzniká mikrotraumum. Vonkajšie mierne násilie spôsobuje lokálnu reakciu. Trvalé preťažovanie vyvolá vnútornú mikrotraumatizáciu tkaniva v dôsledku opakovaného zaťaženia na úrovni maxima bez adekvátnej možnosti regenerácie. V dôsledku preťažovania vznikajú v postihnutých tkanivách (svaly, väzy, kosti) mikrotraumy, dystrofické zmeny so zreteľnou poruchou prekrvenia a edém, ktorý zhoršuje celý stav tým, že obmedzuje prekrvenie postihnutej oblasti a vedie k progresii dystrofických zmien – trhlinky, rezíduá po hematómoch, aseptické nekrózy a degeneratívne zmeny spojivového tkaniva. Medzi príznaky poškodenia patrí bolesť, opuch a porucha funkcie v postihnutej oblasti. Neskôr so objavujú závažnejšie príznaky ako deformity kĺbov, ruptúry šliach a pod. K všeobecným zásadám, ktoré môžu znížiť riziko mikrotraumatov, patrí dôsledné liečenie a doliečenie všetkých poranení vrátane minimálnych mikrotraumatov a zaradenie regenerácie do procesu tréningu aj pretekania (Kučera).

Regenerácia po športovom zranení je rovnako dôležitá pre konečný stav liečby ako prvotné ošetrenie. K najčastejším športovým úrazom okrem zlomenín patria vyvrtnutia, vykĺbenia, výrony, pomliaždeniny. Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag mierni bolesti, urýchľuje hojenie poškodeného väziva, urýchľuje vstrebávanie krvných výronov a návrat plnej hybnosti.

Využitie magnetoterapie pri regenerácii

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je optimálna rehabilitačná metóda, ktorá vedie k okamžitej vazodilatácii, zvýšenému prísunu kyslíka a živín do exponovaných svalov, urýchľuje vyplavenie kyslých metabolitov a pritom tlmí bolesť, pôsobí protiopuchovo a uvoľňuje kŕče a kontraktúry, urýchľuje liečbu a doliečenie úrazov a mikrotraumatov a predchádza ďalšiemu poškodeniu. Dnes je magnetoterapia bežnou výbavou väčšiny športových klubov i jednotlivcov a výhodou je možnosť regenerácie v domácich podmienkach.

Aplikácia magnetoterapie pri regenerácii

Pri regenerácii aplikujeme na danú oblasť vazodilatačné a stimulačné frekvencie na podporu regenerácie skladacím plochým aplikátorom, alebo solenoidom a dopĺňame pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Prístroj Biomag používam na každodennú rehabilitáciu organizmu a prevenciu ochorenia. V prípade zranenia využívam liečebné programy na rýchle zahojenie. Som presvedčený, že mi pomôže predĺžiť moju hokejovú kariéru.

Ladislav Lubina, Pardubice

Prístroj Biomag sme zakúpili na regeneráciu zamestnancov našej firmy. Svoje uplatnenie má hlavne na bolesti, zápaly šliach, natiahnutie, regeneráciu, uvoľnenie, artritídu.

p. Šetek, Pardubice

Asi v polovici apríla 2007 som začala s liečbou celulitídy. Prvé efekty sa dostavili už po 4-6 zákrokoch, pokožka sa stala hladšia a prehĺbenie oveľa plytšie, z čoho mám veľkú radosť, pretože vizuálny efekt je už viditeľný.

Agata K., Dąbrovy Górniczej

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.