Rekonvalenscencia

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu rekonvalescencia: Rekonvalenscencia alebo tiež zotavovanie je obdobie medzi vymiznutím hlavných príznakov choroby a úplným uzdravením. Počas rekonvalescencie dochádza k úprave funkcií organizmu poškodených chorobou. Môže sa jednať buď o obnovu alebo opravu poškodených tkanív, ako napr. obnovenie energetických zásob tuku či tvorba definitivných jaziev po úrazoch, alebo o adaptáciu organizmu na stratu funkcie, ako napr. adaptácia na stratu končatiny. Obdobie rekonvalescencie je rôzne dlhé podľa typu poškodenia a v tejto dobe je organizmus stále ešte oslabený a zvýšene citlivý a vnímavý na ďalšie poškodzujúce faktory. Dobu rekonvalescencie je vhodné podporou hojenia skrátiť na nevyhnutné minimum a zabrániť tak opätovnému ochoreniu a urýchliť návrat plnej funkcie.

Využitie magnetoterapie pri rekonvalescencii

Pri rekonvalescencii je zlepšenie látkovej výmeny a mikrocirkulácie v tkanivách základnou podmienkou na stimuláciu procesov hojenia. Urýchlenie hojenia a regenerácie po aplikáciách nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie je preukázané na kostiach aj na mäkkých tkanivách a je vysvetľované nešpecifickým podráždením cytoplazmatickej membrány, kde dochádza k aktivácii metabolického reťazca, ktorého kľúčovým bodom je zmena pomeru cAMP/cGMP a ďalej zvýšená aktivácia osteoklastov v prípade hojenia kostí. Prístroje radu Biomag pozitívne ovplyvňujú zápaly sterilné (reumatické ochorenia), aj zápaly mikrobiálne a ich hojenie. Hojivý, regeneračný efekt je súhrnom ďalších čiastkových efektov a podporuje prirodzenú schopnosť organizmu v rekonvalescencii hojiť sa a regenerovať.

Skúsenosti pacientov

Prístroj Biomag som si zadovážil pred viac ako 13 rokmi z dôvodu rýchlejšieho uvoľnenia svalstva po športovom výkone, ako aj na rýchlejšiu regeneráciu po pohybových úrazoch. V prípade úrazov som vďaka prístroju skrátil rekonvalescenciu.

Jan Šrotíř, Vyškov

Som 5 rokov po mozgovej cievnej príhode. Následkom mi zostalo ochrnutie pravej strany tela. Rehabilitáciou a kúpeľnou liečbou zlepšenie. Iba pravá ruka, čiastočne pravá noha zostali menej funkčné. Používaním prístroja Biomag môžem vyhlásiť zlepšenie.

Ivan Boreš, Prachatice

Prístroj Biomag používam na každodenné rehabilitácie organizmu a prevenciu ochorení. V prípade zranenia využívam liečebné programy na rýchle zahojenie. Som presvedčený, že mi pomôže predĺžiť moju hokejovú kariéru.

Ladislav Lubina, Pardubice

Aplikácia magnetoterapie pri rekonvalescencii

Pri rekonvalescencii aplikujeme programy vo frekvenčnom rozsahu 2 – 25 Hz, kde sa prejaví bolesť tlmiaci efekt, tak vazodilatačný ako aj hojivý efekt. Následne môžeme na rekonvalescenciu striedať s vyššími stimulačnými frekvenciami 36 – 44 Hz.. Aplikujeme lokálne na postihnuté časti tela a podľa potreby kombinujeme s cielenými programami podľa jednotlivých diagnóz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Polyneuropatia
  • Osteoartritída, artritída
  • Diabetes – cukrovka
  • Pooperačné stavy
  • Voľba individuál
  • Rekonvalenscencia

Magnetoterapia a rekonvalescencia – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri rekonvalescencii? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri rekonvalescencii.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.