Rekonvalenscencia

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu rekonvalescencia: Rekonvalenscencia alebo tiež zotavovanie je obdobie medzi vymiznutím hlavných príznakov choroby a úplným uzdravením. Počas rekonvalescencie dochádza k úprave funkcií organizmu poškodených chorobou. Môže sa jednať buď o obnovu alebo opravu poškodených tkanív, ako napr. obnovenie energetických zásob tuku či tvorba definitivných jaziev po úrazoch, alebo o adaptáciu organizmu na stratu funkcie, ako napr. adaptácia na stratu končatiny. Obdobie rekonvalescencie je rôzne dlhé podľa typu poškodenia a v tejto dobe je organizmus stále ešte oslabený a zvýšene citlivý a vnímavý na ďalšie poškodzujúce faktory. Dobu rekonvalescencie je vhodné podporou hojenia skrátiť na nevyhnutné minimum a zabrániť tak opätovnému ochoreniu a urýchliť návrat plnej funkcie.

Využitie magnetoterapie pri rekonvalescencii

Pri rekonvalescencii je zlepšenie látkovej výmeny a mikrocirkulácie v tkanivách základnou podmienkou na stimuláciu procesov hojenia. Urýchlenie hojenia a regenerácie po aplikáciách nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie je preukázané na kostiach aj na mäkkých tkanivách a je vysvetľované nešpecifickým podráždením cytoplazmatickej membrány, kde dochádza k aktivácii metabolického reťazca, ktorého kľúčovým bodom je zmena pomeru cAMP/cGMP a ďalej zvýšená aktivácia osteoklastov v prípade hojenia kostí. Prístroje radu Biomag pozitívne ovplyvňujú zápaly sterilné (reumatické ochorenia), aj zápaly mikrobiálne a ich hojenie. Hojivý, regeneračný efekt je súhrnom ďalších čiastkových efektov a podporuje prirodzenú schopnosť organizmu v rekonvalescencii hojiť sa a regenerovať.

Skúsenosti pacientov

Som 5 rokov po mozgovej cievnej príhode. Následkom mi zostalo ochrnutie pravej strany tela. Rehabilitáciou a kúpeľnou liečbou zlepšenie. Iba pravá ruka, čiastočne pravá noha zostali menej funkčné. Používaním prístroja Biomag môžem vyhlásiť zlepšenie.

Ivan Boreš, Prachatice

Prístroj Biomag používam na každodenné rehabilitácie organizmu a prevenciu ochorení. V prípade zranenia využívam liečebné programy na rýchle zahojenie. Som presvedčený, že mi pomôže predĺžiť moju hokejovú kariéru.

Ladislav Lubina, Pardubice

Prístroj Biomag som si zadovážil pred viac ako 13 rokmi z dôvodu rýchlejšieho uvoľnenia svalstva po športovom výkone, ako aj na rýchlejšiu regeneráciu po pohybových úrazoch. V prípade úrazov som vďaka prístroju skrátil rekonvalescenciu.

Jan Šrotíř, Vyškov

Aplikácia magnetoterapie pri rekonvalescencii

Pri rekonvalescencii aplikujeme programy vo frekvenčnom rozsahu 2 – 25 Hz, kde sa prejaví bolesť tlmiaci efekt, tak vazodilatačný ako aj hojivý efekt. Následne môžeme na rekonvalescenciu striedať s vyššími stimulačnými frekvenciami 36 – 44 Hz.. Aplikujeme lokálne na postihnuté časti tela a podľa potreby kombinujeme s cielenými programami podľa jednotlivých diagnóz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Svalová únava
  • Reuma (progresívna polyartritída, reumatoidná artritída)
  • Voľba individuál
  • Vrcholový šport – presilenie, únava, mikrotraumy
  • Parkinsonov syndróm (Parkinson)
  • Reumatizmus mimokĺbový

Magnetoterapia a rekonvalescencia – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri rekonvalescencii? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri rekonvalescencii.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.