Relaxácia

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu relaxácie: Program relaxácie aplikujeme u osôb, kde je žiaduce dosiahnuť intenzívnu relaxáciu. U osôb po zvýšenej fyzickej a psychickej záťaži a stavoch psychického napätia.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri relaxácii

Cieľom aplikácie magnetoterapie pri relaxácii je dosiahnuť upokojenie a celkovú relaxáciu obehového a nervového systému.

Skúsenosti pacientov

Pretože sa snažím i naďalej sportovat, používam relaxačné a regeneračné programy. Pri bolesti a prechladnutí používa prístroj tiež manželka. Môžem povedať, že sme s prístrojom spokojní.

Ivan Urx, Třebotov

Mám bolestivé kĺby a úpony na rukách i nohách. Najviac sa bolesť prejaví po námahe. Používam medical program a s prístrojom Biomag som spokojná. Odporučila by som ho všetkým, ktorí majú problémy s pohybovým ústrojenstvom.

Olga Zrostlíková, Bohumín

Popis a význam relaxácie

Relaxácia je stav, kedy sa v ľudskom tele uvoľňuje svalové a psychické napätie. Pri relaxácii robíme zvyčajne činnosti, ktoré nás bavia, sú nám príjemné a zbavujú nás stresu a únavy. U ťažko fyzicky pracujúceho môže byť relaxáciou napr. čítanie a u človeka s veľkou mentálnou záťažou to môže byť obľúbená práca na záhradke, a pod. Okrem týchto aktivít je mnoho cielených relaxačných techník. K najčastejším relaxačným technikám patrí autogénny tréning, Jacobsenová progresívna relaxácia a dychové cvičenia. Relaxácia je základom alebo nevyhnutným doplnkom terapie mnohých psychických chorôb a porúch – od neuróz až po psychotické ochorenia a závislosti.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Diabetes – cukrovka
  • Myorelaxácia – uvoľnenie spazmov kostrového svalstva
  • Zlomeniny
  • Polyneuropatia
  • Artrózy kĺbov
  • Pseudoartrózy (pakĺby) – podpora hojenia

Využitie magnetoterapie pri relaxácii

Pri relaxácii môžeme myorelaxačný a celkovo upokojujúci efekt nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag využiť ako súčasť a posilnenie celého relaxačného procesu na uvoľnenie a rýchlejšiu obnovu síl. Magnetoterapia harmonizuje funkciu sympatika a parasympatika a pomáha odstraňovať prejavy vegetatívnej disbalancie.

Aplikácia magnetoterapie pri relaxácii

Pri relaxácii aplikujeme plošne na celú chrbticu a pri stresoch aj na hlavu protibolestivé a spazmolytické frekvencie.

Magnetoterapia a relaxácie – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri relaxácii? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri relaxácii.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.