Reuma (progresívna polyartritída, reumatoidná artritída)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu reuma – progresívná polyartritída, reumatoidná artritída, kĺbová reuma: K najčastejším reumatickým chorobám postihujúcim kĺby patrí reumatoidná artritída (reuma), Bechterevova choroba a psoriatická artritída. Presná príčina kĺbovej reumy nie je známa, ale hlavným škodlivým mechanizmom je neinfekčný chronický vnútrokĺbový zápal – autoimunitný proces, keď imunitný systém napáda a ničí vlastné tkanivá. Prejavuje sa ako opuch, horúčava, citlivosť na dotyk, bolestivosť a znížená funkčnosť. Zápal po nejakej dobe vyústi v deštrukciu a deformáciu kĺbu, teda v progresívnu polyartritídu – reumu.

Reuma – polyarthritis progressiva (reumatoidná artritída) je celkové chronické zápalové ochorenie spojivového tkaniva, ktoré je charakterizované zápalom kĺbových štruktúr, vznikom granulačného tkaniva, devastáciou chrupavky, uvoľňovaním väzov, príp. jazvením. V ťažších prípadoch reumy môžu vzniknúť patologické zmeny aj na ďalších orgánoch. Reuma postihuje častejšie ženy v strednom veku. Reuma sa prejavuje bolesťou, pocitom rannej stuhnutosti, opuchom drobných kĺbov rúk, príp. i kĺbov iných. Najčastejšie sú pri reume zápalovo postihnuté drobné kĺby ruky, zápästia a členkový kĺb, ale aj bedrá a kolená.
Pri ankylozujúcej spondylitíde (Bechterevova choroba) ide o chronické zápalové ochorenie, postihujúce prevažne SI a intervertebrálne kĺby, s postupným tuhnutím až ankylózou chrbtice.

Terapeuticky je pri reume dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými.

Využitie magnetoterapie pri reume (progresívnej polyartritíde)

Pri progresívnej polyartritíde (reume) je využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag jedna zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Skúsenosti pacientov

Pristroj Biomag používam manžel a ja. Manžel po operácii srdca a na prekrvenie končatín. Ja na kĺbové problémy: osteoporózu, artrózu a reumatickú artritídu.

Emília Dzuráková, Bošáca

Manželka mala problémy s pravým bedrovým kĺbom a ľavým ramenom. Bolesť buď úplne vymizla, alebo značne ustúpila.

Jan Klouda, Červený Kříž

V zime 2002 som ochorela na zápal ramenného kĺbu, nemohla som pohnúť rukou. Prístroj Biomag som si vypožičala od svojej sestry a používala 2x denne v základnej aplikácii. Za 3 týždne som bola úplne v poriadku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Aplikácia magnetoterapie pri reume (progresívnej polyartritíde)

Pri progresívnej polyartritíde (reume) spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25 – 50 Hz. Vhodný aplikátor vyberáme podľa lokalizácie postihnutia. Najčastejšie solenoid na malé kĺby a veľký plochý alebo lôžkový aplikátor na chrbticu.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Celulitída
  • Opuch – protiopuchový – protiedémový efekt
  • Lupienka – psoriáza
  • Rekonvalenscencia
  • Lymská borelióza
  • Pseudoartrózy (pakĺby) – podpora hojenia

Magnetoterapia a reuma (progresívna polyartritída) – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri progresívnej polyartritíde (reume)? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri progresívnej polyartritíde (reume).

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.