Reuma (progresívna polyartritída, reumatoidná artritída)

Editor: | 4. júla 2019

Trpíte bolesťami v kĺboch a máte ich opuchnuté? Ste unavení, vyčerpaní a dostavuje sa mierna horúčka? Môžete trpieť progresívnou polyartritídou. Ochorenie vedie k závažným deformitám kĺbov, častej pracovnej neschopnosti či dokonca trvalej invalidite.

Reuma
Obrázok: Reuma (progresívna polyartritída, reumatoidná artritída)

Hľadáte riešenie reumy?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis reumy, progresívnej polyartritídy, reumatoidnej artritídy a príčiny vzniku

Reumatoidná artritída patrí medzi najčastejšie reumatické ochorenia (reuma).

Ide o chronické systémové autoimunitné ochorenie. Imunitný systém napáda a ničí vlastné tkanivá. Postihuje prevažne kĺby, mnohokrát však aj iné orgány.

Prejavuje sa ako opuch, horúčosť, citlivosť na dotyk, bolestivosť a znížená funkčnosť. Zápal po nejakej dobe vyústi do deštrukcie a deformácie kĺbu.

Choroba sa označuje tiež ako progresívna polyartritída. Tento názov vystihuje jej chronický dlhodobo a postupne gradujúci priebeh. Polyartritída sa vyznačuje zápalmi niekoľkých kĺbov súčasne. Ochorenie sa objavuje symetricky na kĺboch oboch polovíc tela. Dochádza k deformitám kĺbov, ktoré obmedzujú alebo úplne zabraňujú funkcii kĺbu.

Počas desiatich rokov trvania progresívnej formy choroby sa stáva až 50% pacientov neschopných práce. Obmedzenie pohyblivosti môže vygradovať až v trvalú invaliditu.

Postihnuté sú až trikrát častejšie ženy. Prvé príznaky sa objavujú najčastejšie medzi 35. a 50. rokom.

Progresívna polyartritída má charakteristické celkové prejavy. Rozvoj ochorenia je často pozvoľný, vyznačuje sa bolesťami, únavou a celkovou slabosťou, objavuje sa ranná stuhnutosť postihnutých kĺbov. Zhruba u 10% postihnutých ochorenie začalo akútnou polyartritídou, kedy výrazné prejavy nastúpia v priebehu niekoľkých dní.

Presná príčina kĺbovej reumy nie je známa, ale hlavným škodlivým mechanizmom je neinfekčný chronický vnútrokĺbový zápal.

Liečba reumy, progresívnej polyartritídy, reumatoidnej artritídy) – zbavte sa bolesti

Cieľom liečby progresívnej polyartritídy je úľava od bolesti a potlačenie zápalu.

Moderný prístup k liečbe však usiluje aj o zabránenie vzniku deštrukcie kĺbu, vývoja deformít a zachovanie funkčného stavu kĺbov.

Liečba progresívnej artritídy je zvyčajne trvalá, často v podobe kombinácie viacerých liekov modifikujúcich priebeh choroby (takzvané DMARDs), glukokortikoidov a nesteroidových antireumatík.

Vyžadujú sa režimové opatrenia a sústavná rehabilitácia. Na podporu liečby je vhodné aplikovať 3D pulznú terapiu.

3D pulzná terapia Biomag pomáha riešiť príznaky progresívnej polyartritídy.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Disease modifying antirheumatic drugs, DMARDs – lieky modifikujúce priebeh choroby.
 • Glukokortikoidy – steroidové hormóny tvorené kôrou nadobličiek (zona fasciculata).
 • Nesteroidové antireumatikum – nesteroidové liečivo pôsobiace proti bolesti, horúčke a zápalu.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade progresívnej polyartritídy?

 • Pomáha tlmiť bolesti.
 • Pôsobí proti zápalom a opuchom.
 • Pomáha zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) na liečbu artritídy sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná vedeckým tímom R. Selvama (2007), ktorej výsledky boli publikované vo vedeckom časopise Life Sciences preukazuje, že pulzná terapia (PEMF) svojim protizápalovým efektom napráva škody, ktoré artritída v organizme spôsobuje. Z uvedeného vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag vďaka svojmu protizápalovému efektu môže pomôcť pri liečbe reumatoidnej artritídy. Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Manželka mala problémy s pravým bedrovým kĺbom a ľavým ramenom. Bolesť buď úplne vymizla, alebo značne ustúpila.

Jan Klouda, Červený Kříž

V zime 2002 som ochorela na zápal ramenného kĺbu, nemohla som pohnúť rukou. Prístroj Biomag som si vypožičala od svojej sestry a používala 2x denne v základnej aplikácii. Za 3 týždne som bola úplne v poriadku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Pristroj Biomag používam manžel a ja. Manžel po operácii srdca a na prekrvenie končatín. Ja na kĺbové problémy: osteoporózu, artrózu a reumatickú artritídu.

Emília Dzuráková, Bošáca

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.