Sexuálna dysfunkcia u mužov (poruchy erekcie)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika sexuálnej dysfunkcie u mužov: Patrí sem nedostatok, alebo strata sexuálnej túžby, poruchy erekcie či impotencia v dôsledku primárnej príčiny – nedostatočná produkcia androgénov (liečebne sa podávajú androgény) a častejšie sekundárnou príčinou býva depresia. K ďalším poruchám patria kompletné a inkompletné poruchy erekcie, predčasná ejakulácia, dysfunkčný orgazmus aj impotencia.

V liečení porúch erekcie a impotencie sa uplatňuje psychoterapia, farmakologické zvyšovanie centrálnej sexuálnej aktivity, vazodilatačné farmaká, inhibítory fosfodiesterázy 5, a i.

Využitie magnetoterapie pri sexuálnych dysfunkciách u mužov (poruchy erekcie, impotencia)

Pri poruchách erekcie a impotencii sa môže nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag veľmi pozitívne uplatniť hlavne svojím vazodilatačným účinkom. Polarizácia krviniek v dôsledku ich prechodu magnetickým poľom aplikátora ovplyvňuje svalový tonus ciev, tepien a vlásočníc – dôjde k ich rozšíreniu a tým k dokonalému zásobeniu tkanív okysličenou krvou a živinami.

Ďalej dochádza pôsobením nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie k aktivácii parasympatika a k efluxu Ca2 + iónov, čo vedie aj k povoleniu svaloviny ciev (najmä prekapilárnych zvieračov) a k následnej vazodilatácii. To všetko má vplyv na harmonizáciu srdcovej činnosti, obehu a krvný tlak a samozrejme na zlepšenie stavu porúch erekcie či impotenciu. Vazodilatačný účinok je žiaduci pri všetkých postihnutiach cievneho systému, kde je z rôznych príčin sťažený prietok okysličenej krvi. Zvýšené zásobenie kyslíkom pomáha hojiť a zlepšovať funkciu tkanív a orgánov a zároveň pôsobí protizápalovo.

Skúsenosti pacientov

Výsledky placebom kontrolovanej štúdie ukázali, že magnetoterapia má výborné účinky na krvný obeh u mužov trpiacich sexuálnymi problémami.

I. V. Karpukhin V. A. Bogomol', Lokálna vákuová magnetoterapia pri impotencii pacientov, Vopr Kurortol Lech Fiz Kult (2), 1996, s. 38–40.

Pri použití rôznych magnetických stimulátorov bolo zaznamenané výrazné zlepšenie u mužov trpiacich rôznymi sexuálnymi poruchami.

I. Gorpinchenko, Použitie magnetických zariadení na liečbu sexuálnych porúch u mužov, Lik Sprava (3-4), 1995, s. 95–97.

Aplikácia magnetoterapie pri sexuálnych dysfunkciách u mužov (poruchy erekcie, impotencia)

Pri poruchách erekcie aplikujeme programy vo frekvenčnom rozsahu 2 – 25 Hz, kde sa prejaví ako spazmolytický, tak vazodilatačný efekt. Aplikujeme lokálne posadením na plochý aplikátor a podľa potreby kombinujeme s aplikáciami na chrbticu a hlavu na protistresový efekt a aktivizáciu hormonálnej sekrécie.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Mononukleóza
  • Hemeroidy
  • Crohnova choroba (okrem akútnej exacerbácie)
  • Obličková kolika
  • Pomočovanie u detí (enuréza)
  • Regenerácia pečene

Magnetoterapia a sexuálna dysfunkcia u mužov (poruchy erekcie) – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri sexuálnych dysfunkciách, poruchách erekcie či impotencii? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri sexuálnych dysfunkciách, poruchách erekcie či impotencii.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.