Stav po infekčnej žltačke

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika infekčnej žltačky: Infekčná žltačka je vírusové ochorenie postihujúce tkanivo pečene (podobne ako ostatné typy vírusových žltačiek), najčastejšie ide o žltačku (hepatitídu) typu A-infekčnú a žltačku (hepatitídu) typu B-sérovú. Pri akútnych vírusových ochoreniach pečene neodporúčame magnetoterapiu.

Pri stavoch rekonvalescencie po prekonanej infekčnej žltačke a pri chronických poškodeniach pečene po žltačke aplikujeme magnetoterapiu na podporu hojivých a regeneračných pochodov. U cca 10-12% chorých, postihnutie pečene prechádza do formy chronickej, vedúcej až k cirhóze pečene či karcinómu pečene.

Využitie magnetoterapie po infekčnej žltačke

Po prekonaní infekčnej žltačky odporúčame nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag v období rekonvalescencie pre jej schopnosť stimulovať, urýchľovať regeneráciu pečeňových buniek a tým predchádzame ďalšiemu poškodzovaniu. Nutná je abstinencia a ďalšie diétne a režimové opatrenia.

Aplikácia magnetoterapie po infekčnej žltačke

Po prekonaní infekčnej žltačky aplikujeme magnetoterapiu na oblasť pečene – stimulačné frekvencie 50 – 81 Hz na podporu regenerácie plochým aplikátorom a môžeme doplniť pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Magnetoterapia a stav po infekčnej žltačke – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie po prekonanej infekčnej žltačke? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie po prekonanej infekčnej žltačke.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.