Stavy po cievnej mozgovej príhode

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika cievnej mozgovej príhody (CMP): Cievna mozgová príhoda je náhle vzniknutá mozgová porucha, väčšinou ložisková, ktorá je spôsobená poruchou mozgovej cirkulácie z ischemickej príčiny, hemoragickej, intracerebrálnej a spinálnej príčiny.

Podľa priebehu delíme cievne mozgové príhody na tranzitórne (prechodné) s odznením do 24 hodín hodín (je varovným signálom), reverzibilné, ktoré trvajú od 24 hodín do 14 dní, a potom odznievajú, (môže zanechať malý funkčný deficit), progredujúce (postupujúce), ktoré vznikajú pokračujúcou trombózou so zlyhávaním kompenzačných mechanizmov mozgovej cirkulácie a dokončené cievne mozgové príhody s ireverzibilným ložiskovým postihnutím a s trvalým funkčným deficitom. Liečba cievnej mozgovej príhody v akútnom štádiu je zameraná na udržanie vitálnych funkcií, protiedémovú terapiu, prípadne trombolytickú a normalizáciu krvného tlaku. Po zvládnutí akútnej cievnej mozgovej príhody sa začne s rehabilitáciou.

Využitie magnetoterapie pri stavoch po cievnej mozgovej príhode

V rámci včasnej rehabilitácie (väčšinou po prepustení pacienta z hospitalizácie po zvládnutí akútneho štádia) možno aplikovať nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag, ktorá svojím vazodilatačným efektom na prekapiláry a kapiláry významne zlepší mikrocirkuláciu, prísun kyslíka a živín do postihnutých oblastí mozgu a pôsobí zároveň protiopuchovo. Tým zlepší metabolické podmienky na normálnu funkciu nervových buniek a podporí pohybovú a inú rehabilitáciu po cievnej mozgovej príhode.

Skúsenosti pacientov

Môj manžel bol po silnej mozgovej príhode vo vážnom stave. Pristroj si veľmi obľúbil, denne používal a stav sa mu zlepšoval.

Mária Krištofová, Proč

Som 5 rokov po mozgovej cievnej príhode. Jako následok mi zostalo ochrnutie pravej strany tela. Rehabilitáciou a kúpeľnou liečbou zlepšenie. Iba pravá ruka, čiastočne pravá noha zostali menej funkčné. Používaním prístroja Biomag môžem vyhlásiť zlepšenie.

Ivan Boreš, Prachatice

Ako masér odporúčam magnetoterapiu svojim klientom. Vynikajúce výsledky sú zaznamenané pri uvoľnení chrbtového svalstva, ktoré je stuhnuté od nachladnutia, prievanu. Ďalej u dojčiat s detskou mozgovou obrnou, pri stavoch po cievnych mozgových príhodách, zamrznutých ramenách …

Lenka Vidurková, Vracov

Aplikácia magnetoterapie pri stavoch po cievnej mozgovej príhode

Pri stavoch po cievnej mozgovej príhode aplikujeme programy vo frekvenčnom rozsahu 2 – 25 Hz, kde sa prejaví spazmolytický a vazodilatačný efekt. Aplikujeme solenoidom na hlavu a prípadne plochým aplikátorom na oblasť krčnej chrbtice.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Bolesti hlavy
  • Detská mozgová obrna
  • Paradontóza
  • Hypothyreóza – znížená funkcia štítnej žľazy
  • Bolesti trojklanného nervu
  • Tinnitus (ušné šelesty, pískanie v ušiach)

Magnetoterapia a stavy po cievnej mozgovej príhode – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri stavoch po cievnej mozgovej príhode? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri stavoch po cievnej mozgovej príhode.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.