Tinnitus (ušné šelesty, pískanie v ušiach)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika tinnitusu (ušné šelesty, pískanie v ušiach): Program je určený na ovplyvnenie ťažkostí vznikajúcich na podklade cievnych ischemických zmien vnútorného ucha, ako sú ušné šelesty a pískanie v ušiach. Môže pozitívne ovplyvniť aj závrate pri Meniérovej chorobe a cervikovestibulárný syndróm.

Cieľ aplikácie magnetoterapie na tinnitus

Cieľom je pomocou magnetoterapie ovplyvniť cievny systém a zlepšiť prísun kyslíka a živín a pokúsiť sa zachovať funkčné vlásočnicové bunky vnútorného ucha, čo vedie k úprave funkčných patologických prejavov (obmedzenie až zamedzenie ušných šelestov a pískania v ušiach) a minimalizuje ďalšie trvalé poškodenie.

Skúsenosti pacientov

Biomag mi pomáha na uši – tinnitus, chrbticu, ramená a kĺby a povedala by som aj na vyšší tlak a upokojenie.

Hana Skřiváčková, Rokytnice nad Jizerou

Pristroj používam na bolesti chrbtice, šumenie v ušiach, vysoký tlak, kĺby.

Emília Dobríková, Sliač

S prístrojom Biomag som spokojný. Využívam ho pri bolestiach krížov, kolien, bedier, zápalu prostaty, tinnitusu a magnetizácii pitnej vody.

Karel Suk, Velký Borek

Popis a využitie magnetoterapie na tinnitus

Tinnitus (ušné šelesty a pískanie v ušiach), nedoslýchavosť a vertigo (závrate) sú tri základné príznaky Meniérovej choroby. Príčinou ochorenia je postihnutie vnútorného ucha s rovnovážnym ústrojenstvom – dysfunkcia endolymfatického saka. Hlavným príznakom je záchvat rotačného vertiga, ktorý je veľmi premenlivý a obvykle mu predchádza aura. Ďalšie dva príznaky, tinnitus a nedoslýchavosť, sú obvykle jednostranné. Tinnitus (ušné šelesty alebo pískanie v ušiach) býva trvalý alebo intermitentný. Nedoslýchavosť sa v priebehu ochorenia zhoršuje a k úprave sluchu už nedochádza. Kauzálna liečba nie je známa. V období záchvatu sú podávané lieky tlmiace závrate a lieky, ktoré upravujú zloženie a množstvo endolymfy. Po zlyhaní všetkých ostatných možností je indikovaná chirurgická liečba. U Meniérovho syndrómu ide o rovnaké klinické prejavy, ale príčina môže byť rôzna (napr. hormonálne poruchy, poruchy vodného metabolizmu, hypovitaminózy, toxické látky, poruchy krčnej chrbtice, poúrazové stavy a pod.).

Ušné šelesty sa môžu vyskytovať ako súčasť Meniérovej choroby alebo samostatne. Vždy je v pozadí porucha prekrvenia a cievneho zásobenia vnútorného ucha. Preto je aj liečba zameraná na zlepšenie prísunu okysličenej krvi a živín. Ak sú zmeny dlhodobé a poškodenie trvalé – potom sú efekty liečby minimálne.

Cervikovestibulárny syndróm vzniká pri blokáde krčnej chrbtice spojenej s poruchou prekrvenia mozočku útlakom vertebrálnych artérií. Vznikajú závrate závislé na polohe hlavy.

U všetkých ťažkostí odporúčame aplikácie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag na oblasť uší a krčnej chrbtice, a to čo najskôr po objavení prvých ťažkostí. Dochádza k výraznému zlepšeniu prietoku krvi drobnými tepničkami a kapilárnym riečiskom a k lepším podmienkam na normálnu funkciu. V prípade známych vyvolávajúcich príčin, môžeme pôsobiť ešte viac cielene – napr. analgeticky a spazmolyticky na oblasť krčnej chrbtice.

Aplikáciou myorelaxačných frekvencií (hlavne na krčnú chrbticu) a vazodilatačným efektom (vnútorné ucho) sa dosahuje žiaduce zlepšenie mikrocirkulácie okysličenej krvi a živín. Vhodný aplikátor je solenoid na hlavu a plochý na chrbticu.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Ľahká mozgová dysfunkcia (LMD)
  • Migréna
  • Zápal stredného ucha – otitis media
  • Angína, chrapot, KHCD
  • Zápal dutín – sinusitída
  • Detská mozgová obrna

Magnetoterapia a pískanie v ušiach a ušné šelesty – kontaktný formulár

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na liečbu alebo prevenciu ochorenia tinnitusom (ušné šelesty alebo pískanie v ušiach)? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na tinnitus.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.