Vazodilatácia – zlepšenie prekrvenia

Editor: | 20. júna 2019
Vazodilatácia - zlepšenie prekrvenia
Obrázok: Vazodilatácia – zlepšenie prekrvenia

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika programu vazodilatácia – zlepšenie prekrvenia: Nízkofrekvenčné pulzové magnetické pole prístrojov Biomag zlepšuje prekrvenie ovplyvnením polarizácie červených krviniek kladným nábojom. Pôsobí proti tzv. peniažkovaniu (zhlukovaniu) erytrocytov, spôsobí ich opätovné rozptýlenie a tým zväčšuje plochu schopnú viazať a prenášať kyslík. Krv, ktorá prešla vytvoreným magnetickým poľom, vykazuje väčšiu schopnosť viazať kyslík (lepšie sa okysličovať). Polarizácia krviniek ovplyvňuje svalový tonus ciev, tepien a vlásočníc – dôjde k ich rozšíreniu (vazodilatácii) a tým k dokonalému zásobeniu tkanív okysličenou krvou a živinami a k rýchlejšiemu odvodu toxických látok mimo bunky. Významne sa zvyšuje parciálny tlak kyslíka.

Využitie magnetoterapie na zlepšenie prekrvenia

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia pozitívne ovplyvňuje plasticitu krviniek. Pružnejšie krvinky sa lepšie prispôsobujú „prekážkam“ v cievnom riečisku. Vplyvom magnetického poľa sa zároveň znižuje riziko tvorby krvných zrazenín (trombov). Pri pôsobení nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie dochádza k aktivácii parasympatika a k efluxu Ca2 + iónov, čo vedie k povoleniu svaloviny ciev (najmä prekapilárnych zvieračov ) a k následnej vazodilatácii. To všetko má vplyv na harmonizáciu srdcovej činnosti, obeh a krvný tlak (Chvojka).

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag sa osvedčuje pri ľahkých formách ischemickej choroby srdca a ischemickej choroby dolných i horných končatín, pri nehojacich se bercových vredoch a všetkých poruchách prekrvenia. Nedochádza k rekanalizácii už uzavretých ciev, ale značne sa rozširuje kolaterálne riečisko v koži a vo svalovom tkanive. Vazodilatačný účinok je žiaduci na všetky postihnutia cievneho systému, kde je sťažený prietok okysličenej krvi – t.j. pri ischemických ťažkostiach končatín, srdca, mozgu. Teda všade tam, kde zvýšené zásobenie kyslíkom pomáha hojiť a zlepšovať funkciu tkanív a orgánov a zároveň pôsobí protizápalovo.

Aplikácia magnetoterapie na zlepšenie prekrvenia

Na zlepšenie prekrvenia aplikujeme nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag vo frekvenčnom rozsahu 36 – 44 Hz lokálne na postihnuté časti tela a podľa potreby kombinujeme s cielenými programami podľa jednotlivých diagnóz.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Máme zlé prekrvenie dolných končatín, bolesti v lýtkach. Cítim, že nám magnetoterapia pomáha. Navyše magnetujem pitnú vodu na pitie aj mäkké ovocie. Prístroj máme po ruke, kedykoľvek ho možno použiť.

Danuše Sobotková

Kto má zle prekrvené nohy, nech si dá aplikátor pod lýtka a pod chodidlá, neuveriteľne sa prekrvia nohy.

Rudolf Blaščok, Stará Bělá

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.