Vazodilatácia – zlepšenie prekrvenia

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu vazodilatácia – zlepšenie prekrvenia: Nízkofrekvenčné pulzové magnetické pole prístrojov Biomag zlepšuje prekrvenie ovplyvnením polarizácie červených krviniek kladným nábojom. Pôsobí proti tzv. peniažkovaniu (zhlukovaniu) erytrocytov, spôsobí ich opätovné rozptýlenie a tým zväčšuje plochu schopnú viazať a prenášať kyslík. Krv, ktorá prešla vytvoreným magnetickým poľom, vykazuje väčšiu schopnosť viazať kyslík (lepšie sa okysličovať). Polarizácia krviniek ovplyvňuje svalový tonus ciev, tepien a vlásočníc – dôjde k ich rozšíreniu (vazodilatácii) a tým k dokonalému zásobeniu tkanív okysličenou krvou a živinami a k rýchlejšiemu odvodu toxických látok mimo bunky. Významne sa zvyšuje parciálny tlak kyslíka.

Využitie magnetoterapie na zlepšenie prekrvenia

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia pozitívne ovplyvňuje plasticitu krviniek. Pružnejšie krvinky sa lepšie prispôsobujú „prekážkam“ v cievnom riečisku. Vplyvom magnetického poľa sa zároveň znižuje riziko tvorby krvných zrazenín (trombov). Pri pôsobení nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie dochádza k aktivácii parasympatika a k efluxu Ca2 + iónov, čo vedie k povoleniu svaloviny ciev (najmä prekapilárnych zvieračov ) a k následnej vazodilatácii. To všetko má vplyv na harmonizáciu srdcovej činnosti, obeh a krvný tlak (Chvojka).

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag sa osvedčuje pri ľahkých formách ischemickej choroby srdca a ischemickej choroby dolných i horných končatín, pri nehojacich se bercových vredoch a všetkých poruchách prekrvenia. Nedochádza k rekanalizácii už uzavretých ciev, ale značne sa rozširuje kolaterálne riečisko v koži a vo svalovom tkanive. Vazodilatačný účinok je žiaduci na všetky postihnutia cievneho systému, kde je sťažený prietok okysličenej krvi – t.j. pri ischemických ťažkostiach končatín, srdca, mozgu. Teda všade tam, kde zvýšené zásobenie kyslíkom pomáha hojiť a zlepšovať funkciu tkanív a orgánov a zároveň pôsobí protizápalovo.

Skúsenosti pacientov

Kto má zle prekrvené nohy, nech si dá aplikátor pod lýtka a pod chodidlá, neuveriteľne sa prekrvia nohy.

Rudolf Blaščok, Stará Bělá

Máme zlé prekrvenie dolných končatín, bolesti v lýtkach. Cítim, že nám magnetoterapia pomáha. Navyše magnetujem pitnú vodu na pitie aj mäkké ovocie. Prístroj máme po ruke, kedykoľvek ho možno použiť.

Danuše Sobotková

Aplikácia magnetoterapie na zlepšenie prekrvenia

Na zlepšenie prekrvenia aplikujeme nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag vo frekvenčnom rozsahu 36 – 44 Hz lokálne na postihnuté časti tela a podľa potreby kombinujeme s cielenými programami podľa jednotlivých diagnóz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Detoxikácia organizmu
  • Magnetizácia vody
  • Parkinsonov syndróm (Parkinson)
  • Diabetes – cukrovka
  • Chrupavky, poškodenie menisku, regenerácia
  • Metabolizmus – ovplyvnenie látkovej výmeny

Magnetoterapia a zlepšenie prekrvenia – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na zlepšenie prekrvenia? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na zlepšenie prekrvenia.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.