Vrcholový šport – presilenie, únava, mikrotraumy

Charakteristika programu vrcholový šport – presilenie, únava, mikrotraumy: Úrazovosť v športe je problém vrcholového športu, a aj rekreačného športu. Jedná sa o stav, keď momentálna výkonnosť organizmu nezodpovedá požadovanému výkonu a dôjde k zlyhaniu tkaniva. Ak je poškodenie veľké, vzniká úraz, pokiaľ ide o menšie lokálne preťaženie, vzniká mikrotrauma. Vonkajšie mierne násilie spôsobuje lokálnu reakciu. Trvalé preťažovanie vyvolá vnútornú mikrotraumatizáciu tkaniva v dôsledku opakovaného zaťaženia na úrovni maxima bez adekvátnej možnosti regenerácie.

V dôsledku preťažovania vznikajú v postihnutých tkanivách (svaly, väzy, kosti) mikrotraumy, dystrofické zmeny so zreteľnou poruchou prekrvenia a edém, ktorý zhoršuje celý stav tým, že obmedzuje prekrvenie postihnutej oblasti a vedie k progresii dystrofických zmien. Tými sú trhlinky, rezíduá po hematómoch, aseptické nekrózy a degeneratívne zmeny spojivového tkaniva. Medzi príznaky poškodenia patrí bolesť, opuch a porucha funkcie v postihnutej oblasti. Neskôr sa objavujú závažnejšie príznaky ako deformity kĺbov, ruptúry šliach a pod.

K všeobecným zásadám, ktoré môžu znížiť riziko mikrotraumát, patrí dôsledne liečenie a doliečenie všetkých poranení vrátane minimálnych mikrotraumát a zaradenie regenerácie do procesu tréningu aj pretekania (Kučera)

Využitie magnetoterapie pri presilení, únave, mikrotraumách

Pri presilení, únave aj mikrotraumách je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag optimálna rehabilitačná metóda, ktorá vedie k okamžitej vazodilatácii, zvýšenému prísunu kyslíka a živín do exponovaných svalov. Magnetoterapia pomáha pri únave, presilení a mikrotraumách tým, že urýchľuje vyplavenie kyslých metabolitov a pritom tlmí bolesť, pôsobí protiopuchovo a uvoľňuje kŕče a kontraktúry, urýchľuje liečbu a doliečenie úrazov a mikrotraumat a predchádza ďalšiemu poškodeniu. Dnes je magnetoterapia bežnou výbavou väčšiny športových klubov i jednotlivcov. Výhodou je možnosť regenerácie a využitia magnetoterapie na presilenie, únavu, mikrotraumaty aj v domácich podmienkach

Skúsenosti pacientov

Prístroj Biomag som si zadovážil pred viac ako 13 rokmi z dôvodu rýchlejšieho uvoľnenia svalstva po športovom výkone, ako aj na rýchlejšiu regeneráciu po pohybových úrazoch. V prípade úrazov som vďaka prístroju skrátil rekonvalescenciu.

Jan Šrotíř, Vyškov

Prístroje Biomag by som odporučila športovcom. V kombinácii s ďalšími rehabilitačnými prostriedkami je možné pulzové magnetické polia veľmi účinne využívať ako prevenciu, ako aj na liečbu ťažkostí spojených so športovým výkonom.

Ludmila Formanová, Čáslav

Biomag požívame na športové úrazy – opuchy členkov, kolena. Veľmi efektívne na zápchu. Urýchlil nám hojenie pri popáleninách, ďalej na cysty, zápaly dutín. Oceňujem tiež jeho skladnosť a praktickosť.

Šárka Černá, Stojice

Aplikácia magnetoterapie pri presilení, únave, mikrotraumách

Pri presilení, únave, mikrotraumách aplikujeme na danú oblasť stimulačné frekvencie 50 – 81 Hz na podporu regenerácie plochým aplikátorom, alebo selenoid a dopĺňame pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Regenerácia
  • Reumatizmus mimokĺbový
  • Artritídy kĺbov
  • Magnetizácia vody
  • Lupienka – psoriáza
  • Parkinsonov syndróm (Parkinson)

Magnetoterapia a presilenie, únava, mikrotraumy – Vaše otázky

Chcete so dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri presilení, únave, mikrotraumách? Kontaktujte nás!
S dôverou so na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri presilení, únave, mikrotraumách.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.