Vrcholový šport – presilenie, únava, mikrotraumy

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu vrcholový šport – presilenie, únava, mikrotraumy: Úrazovosť v športe je problém vrcholového športu, a aj rekreačného športu. Jedná sa o stav, keď momentálna výkonnosť organizmu nezodpovedá požadovanému výkonu a dôjde k zlyhaniu tkaniva. Ak je poškodenie veľké, vzniká úraz, pokiaľ ide o menšie lokálne preťaženie, vzniká mikrotrauma. Vonkajšie mierne násilie spôsobuje lokálnu reakciu. Trvalé preťažovanie vyvolá vnútornú mikrotraumatizáciu tkaniva v dôsledku opakovaného zaťaženia na úrovni maxima bez adekvátnej možnosti regenerácie.

V dôsledku preťažovania vznikajú v postihnutých tkanivách (svaly, väzy, kosti) mikrotraumy, dystrofické zmeny so zreteľnou poruchou prekrvenia a edém, ktorý zhoršuje celý stav tým, že obmedzuje prekrvenie postihnutej oblasti a vedie k progresii dystrofických zmien. Tými sú trhlinky, rezíduá po hematómoch, aseptické nekrózy a degeneratívne zmeny spojivového tkaniva. Medzi príznaky poškodenia patrí bolesť, opuch a porucha funkcie v postihnutej oblasti. Neskôr sa objavujú závažnejšie príznaky ako deformity kĺbov, ruptúry šliach a pod.

K všeobecným zásadám, ktoré môžu znížiť riziko mikrotraumát, patrí dôsledne liečenie a doliečenie všetkých poranení vrátane minimálnych mikrotraumát a zaradenie regenerácie do procesu tréningu aj pretekania (Kučera)

Využitie magnetoterapie pri presilení, únave, mikrotraumách

Pri presilení, únave aj mikrotraumách je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag optimálna rehabilitačná metóda, ktorá vedie k okamžitej vazodilatácii, zvýšenému prísunu kyslíka a živín do exponovaných svalov. Magnetoterapia pomáha pri únave, presilení a mikrotraumách tým, že urýchľuje vyplavenie kyslých metabolitov a pritom tlmí bolesť, pôsobí protiopuchovo a uvoľňuje kŕče a kontraktúry, urýchľuje liečbu a doliečenie úrazov a mikrotraumat a predchádza ďalšiemu poškodeniu. Dnes je magnetoterapia bežnou výbavou väčšiny športových klubov i jednotlivcov. Výhodou je možnosť regenerácie a využitia magnetoterapie na presilenie, únavu, mikrotraumaty aj v domácich podmienkach

Skúsenosti pacientov

Biomag požívame na športové úrazy – opuchy členkov, kolena. Veľmi efektívne na zápchu. Urýchlil nám hojenie pri popáleninách, ďalej na cysty, zápaly dutín. Oceňujem tiež jeho skladnosť a praktickosť.

Šárka Černá, Stojice

Prístroj Biomag som si zadovážil pred viac ako 13 rokmi z dôvodu rýchlejšieho uvoľnenia svalstva po športovom výkone, ako aj na rýchlejšiu regeneráciu po pohybových úrazoch. V prípade úrazov som vďaka prístroju skrátil rekonvalescenciu.

Jan Šrotíř, Vyškov

Prístroje Biomag by som odporučila športovcom. V kombinácii s ďalšími rehabilitačnými prostriedkami je možné pulzové magnetické polia veľmi účinne využívať ako prevenciu, ako aj na liečbu ťažkostí spojených so športovým výkonom.

Ludmila Formanová, Čáslav

Aplikácia magnetoterapie pri presilení, únave, mikrotraumách

Pri presilení, únave, mikrotraumách aplikujeme na danú oblasť stimulačné frekvencie 50 – 81 Hz na podporu regenerácie plochým aplikátorom, alebo selenoid a dopĺňame pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Artrózy kĺbov
  • Vazodilatácia – zlepšenie prekrvenia
  • Osteoartritída, artritída
  • Opuch – protiopuchový – protiedémový efekt
  • Reuma (progresívna polyartritída, reumatoidná artritída)
  • Metabolizmus – ovplyvnenie látkovej výmeny

Magnetoterapia a presilenie, únava, mikrotraumy – Vaše otázky

Chcete so dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri presilení, únave, mikrotraumách? Kontaktujte nás!
S dôverou so na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri presilení, únave, mikrotraumách.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.