Vredy – hojenie chronických arteriálnych a žilových vredov

Editor: | 20. júna 2019
Vredy - hojenie chronických arteriálnych a žilových vredov
Obrázok: Vredy – hojenie chronických arteriálnych a žilových vredov

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika hojenia vredov: Bercové (holenné) vredy sú chronickým ochorením, ktoré je charakteristické stratou celistvosti kože. Trpí ním asi 1% populácie. Defekt zasahuje rôzne hlboko do kože a podkožných tkanív. Bercové vredy môžu vznikať z tepnových príčin pri pokročilejších štádiach ischemickej choroby dolných končatín na podklade aterosklerózy. Vo väčšine prípadov však vznikajú na podklade dlhodobej nedostatočnosti žilového systému dolných končatín. Viazne zásobenie dolných končatín kyslíkom a živinami, čo samo o sebe znižuje schopnosť hojenia rán. K rizikovým faktorom vzniku patria okrem iného dedičné dispozície k strate elasticity žilovej steny, varixy, vyšší vek, prekonaný zápal v hlbokom žilovom systéme, diabetes, sedavé zamestnanie alebo dlhé státie, nedostatok telesného pohybu, obezita, ale aj väčší počet tehotenstiev.

Liečba bércových vredov má za cieľ odstrániť príčiny, ktoré toto ochorenie vyvolali alebo aspoň kompenzovať pridružené choroby, napriek tomu poškodenie cievneho systému môže byť tak veľké, že sa končí amputáciou končatiny. Vred je vstupnou bránou infekcie, komplikáciou býva rozvoj eryzipela – ruže.

Nevyhnutným predpokladom úspešného vyhojenia bercových vredov je obnovenie správnej funkcie žilového systému dolných končatín – bandáže, cvičenie, redukcia hmotnosti, vonkajšia podporná liečba – odstránenie nekrotických tkanív, lokálne antibiotiká, prípravky na povzbudenie hojenia, špeciálne krycie obväzy (vlhké ošetrovanie rán), ochrana okolitej zdravej kože, v prípade chirurgickej liečby na správne prihojenie štepu je podmienkou pripravená spodina vredu, systémová liečba – venofarmaká alebo vazodilatancia a nevyhnutná je vhodná rehabilitačná liečba.

Využitie magnetoterapie pri hojení vredov

Pri hojení vredov dopĺňa nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag komplexnú liečbu svojím výrazným vazodilatačným efektom na prekapiláry a kapiláry, stimuluje mikrocirkuláciu okysličenej krvi a živín v exponovanom tkanive a vytvára tak lokálne lepšie metabolické podmienky hojenia.
Dochádza k urýchlenej granulácii od najspodnejších vrstiev postihnutej lokality, k následnej rýchlej epitelizácii. Zároveň ustupuje zápalový charakter ochorenia a dochádza k lepšiemu žilovému návratu v periférii. Bercové vredy sa hoja v podstatne kratšom čase, navyše sú zmiernené bolesti.

Aplikácia magnetoterapie pri hojení vredov

Pri hojení vredov začíname aplikáciu frekvenciami 10 – 14Hz a po útlme bolesti a uzavretí vredu aplikujeme 36 – 44 Hz na doliečenie a prevenciu recidívy.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Zdravotné problémy ustúpili a čiastočne sa zahojili aj vredy predkolenia. S prístrojom sme veľmi spokojní.

Josef Zhříval, Nové Heřminovy

S používaním magnetoterapie som spokojná. Po liečbe mi ustúpili bolesti chrbtice, zahojil sa mi bercový vred a tiež nemám už ani kŕče v nohách.

Božena Húšková, Závod

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.