Vredy – hojenie chronických arteriálnych a žilových vredov

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika hojenia vredov: Bercové (holenné) vredy sú chronickým ochorením, ktoré je charakteristické stratou celistvosti kože. Trpí ním asi 1% populácie. Defekt zasahuje rôzne hlboko do kože a podkožných tkanív. Bercové vredy môžu vznikať z tepnových príčin pri pokročilejších štádiach ischemickej choroby dolných končatín na podklade aterosklerózy. Vo väčšine prípadov však vznikajú na podklade dlhodobej nedostatočnosti žilového systému dolných končatín. Viazne zásobenie dolných končatín kyslíkom a živinami, čo samo o sebe znižuje schopnosť hojenia rán. K rizikovým faktorom vzniku patria okrem iného dedičné dispozície k strate elasticity žilovej steny, varixy, vyšší vek, prekonaný zápal v hlbokom žilovom systéme, diabetes, sedavé zamestnanie alebo dlhé státie, nedostatok telesného pohybu, obezita, ale aj väčší počet tehotenstiev.

Liečba bércových vredov má za cieľ odstrániť príčiny, ktoré toto ochorenie vyvolali alebo aspoň kompenzovať pridružené choroby, napriek tomu poškodenie cievneho systému môže byť tak veľké, že sa končí amputáciou končatiny. Vred je vstupnou bránou infekcie, komplikáciou býva rozvoj eryzipela – ruže.

Nevyhnutným predpokladom úspešného vyhojenia bercových vredov je obnovenie správnej funkcie žilového systému dolných končatín – bandáže, cvičenie, redukcia hmotnosti, vonkajšia podporná liečba – odstránenie nekrotických tkanív, lokálne antibiotiká, prípravky na povzbudenie hojenia, špeciálne krycie obväzy (vlhké ošetrovanie rán), ochrana okolitej zdravej kože, v prípade chirurgickej liečby na správne prihojenie štepu je podmienkou pripravená spodina vredu, systémová liečba – venofarmaká alebo vazodilatancia a nevyhnutná je vhodná rehabilitačná liečba.

Využitie magnetoterapie pri hojení vredov

Pri hojení vredov dopĺňa nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag komplexnú liečbu svojím výrazným vazodilatačným efektom na prekapiláry a kapiláry, stimuluje mikrocirkuláciu okysličenej krvi a živín v exponovanom tkanive a vytvára tak lokálne lepšie metabolické podmienky hojenia.
Dochádza k urýchlenej granulácii od najspodnejších vrstiev postihnutej lokality, k následnej rýchlej epitelizácii. Zároveň ustupuje zápalový charakter ochorenia a dochádza k lepšiemu žilovému návratu v periférii. Bercové vredy sa hoja v podstatne kratšom čase, navyše sú zmiernené bolesti.

Skúsenosti pacientov

S používaním magnetoterapie som spokojná. Po liečbe mi ustúpili bolesti chrbtice, zahojil sa mi bercový vred a tiež nemám už ani kŕče v nohách.

Božena Húšková, Závod

Zdravotné problémy ustúpili a čiastočne sa zahojili aj vredy predkolenia. S prístrojom sme veľmi spokojní.

Josef Zhříval, Nové Heřminovy

Aplikácia magnetoterapie pri hojení vredov

Pri hojení vredov začíname aplikáciu frekvenciami 10 – 14Hz a po útlme bolesti a uzavretí vredu aplikujeme 36 – 44 Hz na doliečenie a prevenciu recidívy.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Bercový (holenný) vred
  • Artróza bedrových kĺbov
  • Diabetická noha
  • Endoprotézy
  • Kŕčové žily
  • Operácia bedrového kĺbu (i endoprotéza), umelý kĺb – TEP

Magnetoterapia a hojenie bercových vredov – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na hojenie bercových vredov? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na hojenie bercových vredov.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.