Vysoký krvný tlak (hypertenzia)

Editor: | 9. marca 2020

O vysokom krvnom tlaku často hovoríme ako o tichom zabijakovi. Jeho príznaky bývajú nejasné. Príkladom príznaku však môže byť bolesť hlavy, únava, tlak na hrudi alebo opuch končatín. Mnohí pacienti sa dozvedia o jeho existencii až pri náhodnej kontrole u praktického lekára. Nie je dobré ho podceňovať, keďže môže viesť k nezvratným následkom.

Vysoký krvný tlak (hypertenzia)
Obrázok: Vysoký krvný tlak (hypertenzia)

Hľadáte riešenie vysokého tlaku?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis vysokého krvného tlaku a príčiny vzniku

Vysoký krvný tlak (čiže hypertenzia) je civilizačná choroba, ktorá sa podieľa na rozvoji celého radu ďalších zdravotných ťažkostí. Príčinou ochorenia je kombinácia rôznych vnútorných a vonkajších vplyvov.

Primárna hypertenzia postihuje 90 – 95% všetkých hypertonikov a nie sú jasné jej príčiny (hovoríme o multifaktoriálnych príčinách). Je u nej genetická predispozícia (u 70% osôb) a ďalšie rizikové faktory ako je pohlavie, nadmerný príjem soli, tučných a nezdravých jedál, fajčenie, nedostatok pohybu, obezita a stres.

Sekundárna hypertenzia postihuje zvyčajne jedincov mladšieho veku (5 – 10% hypetronikov). Príčiny sú známe, bývajú to predovšetkým ochorenia obličiek, ochorenia nadobličiek, hormonálne poruchy, tehotenstvo a iné.

Vysoký krvný tlak vedie k rýchlejšiemu rozvoju aterosklerózy, k rozvoju infarktu myokardu, k cievnej mozgovej príhode, zlyhaniu srdca a k poškodeniu obličiek.

Dôležité je preto nepodceňovať riziká a pravidelne sa dostavovať na preventívne lekárske prehliadky!

Liečba vysokého krvného tlaku – zbavte sa ťažkostí

Pri liečbe vysokého krvného tlaku záleží na type a príčine. Volíme konzervatívnu a farmakologickú liečbu.

Lieky na zníženie krvného tlaku sa nazývajú antihypertenzíva (ACE inhibítory, diuretiká, beta-blokátory a ďalšie). Ktorú zo skupín týchto liekov použiť, rozhodne ošetrujúci lekár.

Na mierne zvýšenie tlaku väčšinou lekár tieto lieky nepredpisuje, odporučí pravidelné meranie a úpravu životného štýlu.

Dôležitá je zmena stravovacích návykov, abstinencia alkoholu a fajčenia, dostatok pohybu a pri obezite aj zníženie telesnej hmotnosti, ďalej podľa indikácie farmakologická liečba základného ochorenia.

K prírodnej liečbe patrí tiež pravidelný pohyb, aeróbne cvičenie, pravidelná chôdza, vyvarovanie sa stresu.

Súčasťou komplexnej starostlivosti môže byť doporučená 3D pulzná terapia Biomag, kedy cieľom aplikácie je harmonizáciou obehového systému znížiť a stabilizovať krvný tlak.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Hypertonik – človek trpiaci vysokým tlakom krvi a patriaci tak medzi zdravotne rizikovú skupinu ľudí.
 • Hypertenzia – zvýšený krvný tlak.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade vysokého krvného tlaku?

 • Pomáha svojim vazodilatačným efektom (zlepšuje prekrvenie).
 • Má hojivý a regeneračný efekt.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov s vysokým krvným tlakom spočívajú vo vazodilatačnom, hojivom a regeneračnom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Trpela som radom problémov ako syndrómom karpálneho tunela, záchvatom migrény, bolesťami hlavy, vysokým krvným tlakom, hyperfunkciou štítnej žľazy. Po liečbe magnetoterapiou sa zdravotný stav upravil.

Marie Miková, Znojmo

Liečim sa na cukrovku, vysoký krvný tlak a postihla ma paradentóza. Používam pristroj Biomag a som veľmi spokojná. Celkovo sa cítim oveľa lepšie.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Pulzový magnet používam viac ako rok a som s ním veľmi spokojný. Používam ho na boľavé kríže, stŕpnuté ruky, zníženie tlaku, na bolesti brucha. Odkedy mám prístroj, nechodím na obstreky.

Rudolf Zubrík, Podolie

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.