Zápal dutín – sinusitída

Editor: | 20. júna 2019
Zápal dutín - sinusitída
Obrázok: Zápal dutín – sinusitída

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika zápalu dutín (sinusitída): Vo väčšine prípadov sú zápaly dutín spôsobené bakteriálnou infekciou, ale ochoreniu zvyčajne predchádza vírusová infekcia horného dýchacieho traktu. Pri ORL vyšetrení dutín sa ukážu chorobné zmeny paranazálnych sínusov, maxilárnych sínusov etmoidálnych, frontálnych a sfenoidálnych sínusov. Chorobné zmeny pri virózach sú zvyčajne dočasné a môžu ustúpiť aj bez špecifickej liečby, bakteriálna superinfekcia vyžaduje cielenú liečbu.

Využitie magnetoterapie pri zápale dutín (sinusitída)

Pri zápale dutín využívame aplikáciu nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag od začiatku ťažkostí, hlavne na uvoľnenie nepriechodnosti Eustachovej trubice, na opuch slizníc. Pri nutnosti cielenej ORL liečby pri zápaloch nosohltanu a dutín aplikujme magnetoterapiu čo najskôr spolu s ostatnou cielenou liečbou vrátane antibiotickej. Magnetoterapia pôsobí protiopuchovo, stimuluje hojenie, zlepšuje efekt antibiotickej liečby, urýchľuje hojenie a možno ju používať aj v preventívnom režime. V prípade alergickej nádchy (rhinitis allergica) vedie aplikácia k zníženiu vodnatej sekrécie a výraznému klinickému zlepšeniu.

Aplikácia magnetoterapie pri zápale dutín (sinusitída)

Pri zápale dutín odporučujeme aplikovať programy vo frekvenčnom rozsahu 2 – 25 Hz, aplikujeme lokálne na dutiny a krk najlepšie pomocou solenoidu alebo diskového aplikátora.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Biomag sme použili na zapálené dutiny, nádchu, bolesť zubov, bolesť krčnej chrbtice, ramena, vysoký tlak, regeneráciu obličiek. Odporúčame používať nakoľko máme dobré skúsenosti.

Jozef Bednár, Veĺká Lehota

Biomag požívame na športové úrazy – opuchy členkov, kolena. Veľmi efektívne na zápchu. Urýchlil nám hojenie pri popáleninách, ďalej na cysty, zápaly dutín. Oceňujem tiež jeho skladnosť a praktickosť.

Šárka Černá, Stojice

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.