Zápal dutín – sinusitída

Editor: | 9. marca 2020

Máte upchatý nos, teplotu, trápi vás kašeľ a bolí hlava? Ide o tupú bolesť vychádzajúcu z oblasti hornej čeľuste, tváre alebo čela? Pravdepodobne máte zápal dutín. Je možné, že sa pri jeho liečbe nezaobídete bez antibiotík. Navštívte preto svojho lekára.

Zápal dutín - sinusitída
Obrázok: Zápal dutín – sinusitída

Hľadáte riešenie zápalu dutín?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis zápalu dutín a príčiny

Zápal dutín (sinusitída) je zápalové ochorenie vedľajších dutín dýchacích ciest (prinosových dutín). Často ide o dutinu v kosti čeľustnej a čuchovej (etmoidálna dutina). Málokedy je postihnutá dutina v kosti čelnej a zriedkavo v kosti klinovej.

Príznakom je bolesť hlavy, strata čuchu, opuchy tváre, bolesti zubov a uší, nádcha (hnisavá), horúčka a ďalšie.

Vo väčšine prípadov je na príčine bakteriálna infekcia. Často vzniká prechodom vírusovej infekcie z dutiny nosnej pri nádche alebo pri zápale zubného lôžka. Vznik môže zapríčiniť aj alergia.

Medzi rizikové faktory vzniku patrí oslabený organizmus, prekúrené miestnosti s nízkou vlhkosťou vzduchu, nedostatok vitamínov alebo dlhodobý stres.

Diagnózu potvrdí lekár pri bežnom vyšetrení, podrobnejším vyšetrením nosa (rhinoskopiou), ďalej röntgenom alebo orientačne pomocou diafanoskopie (hodnotí vzdušnosť dutín).

Liečba zápalu dutín – zbavte sa ťažkostí

V prípade vírusového pôvodu je dôležitý pokojový režim a posilnenie imunity organizmu. Chorobné zmeny sú pri virózach zvyčajne dočasné a môžu ustúpiť aj bez špecifickej liečby.

U bakteriálnych infekcií sa užíva väčšinou cielených antibiotík.

Pri veľmi prudko prebiehajúcej sinusitíde čeľustnej dutiny je niekedy potrebné vykonať punkciu.

Podporne sa môžu použiť nosné kvapky, prehrievanie rúk a dolných končatín vo vodnom kúpeli.

Aplikáciu 3D terapie Biomag možno využiť hlavne na uvoľnenie nepriechodnosti Eustachovej trubice z dôvodu opuchu slizníc. Cieľom aplikácií je urýchliť hojenie slizníc a uľaviť od niektorých príznakov ochorenia (opuchu, sekrécie).

Pri nutnosti cielenej ORL liečby pri zápaloch nosohltanu a dutín aplikujeme 3D pulznú terapiu Biomag čo najskôr spolu s ostatnou cielenou liečbou vrátane liečby antibiotickej!

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Rinosinusitída – termín označuje sinusitídu, kedy je zápalom postihnutá súčasne aj sliznica dutiny nosnej.
 • Otitída (otitis media) – zápal stredného ucha.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade zápalu dutín?

 • Pôsobí proti opuchom, urýchľuje hojenie slizníc.
 • Zlepšuje efekt antibiotickej liečby.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov so zápalom dutín spočívajú v protiedémovom (protiopuchovom) a hojivom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Biomag sme použili na zapálené dutiny, nádchu, bolesť zubov, bolesť krčnej chrbtice, ramena, vysoký tlak, regeneráciu obličiek. Odporúčame používať nakoľko máme dobré skúsenosti.

Jozef Bednár, Veĺká Lehota

Biomag požívame na športové úrazy – opuchy členkov, kolena. Veľmi efektívne na zápchu. Urýchlil nám hojenie pri popáleninách, ďalej na cysty, zápaly dutín. Oceňujem tiež jeho skladnosť a praktickosť.

Šárka Černá, Stojice

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.