Zápal močového mechúra – cystitis acuta

Editor: | 20. júna 2019
Zápal močového mechúra - cystitis acuta
Obrázok: Zápal močového mechúra – cystitis acuta

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika zápalu močového mechúra (cystitis acuta): Zápal močového mechúra sa prejavuje ako nepríjemná bolesť v podbrušku s nutkaním na močenie a so zvýšenou teplotou. Bolesť sa zhoršuje na začiatku a na konci močenia. Niekedy sa objaví aj krvácanie do moču.

Zápal močového mechúra postihuje najčastejšie mladé ženy a často opakovane. Zvýšený výskyt zápalu močového mechúra u žien je daný inými anatomickými pomermi močového ústrojenstva žien proti mužom. Príčinou zápalu močového mechúra býva oslabenie organizmu, vyčerpanie alebo prechladnutie. Po vyliečení akútneho zápalu močového mechúra je potrebná ďalšia starostlivosť na odvrátenie recidívy – odpočinok, adekvátny príjem tekutín, podpora imunitných funkcií, predchádzať prechladnutiu a pod. K liečbe sa užívajú antibiotiká alebo chemoterapeutiká podľa citlivosti zisteného infekčného agens. Vhodná je celková stimulácia obranyschopnosti (aj ako súčasť prevencie).

Využitie magnetoterapie pri zápale močového mechúra

Pri zápale močového mechúra využívame aplikácie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag spoločne s ostatnou cielenou liečbou vrátane antibiotickej. Magnetoterapia tlmí bolesti a kŕče súvisiace so zápalom močového mechúra, stimuluje hojenie, zlepšuje efekt antibiotickej liečby, urýchľuje hojenie a možno ju používať aj v preventívnom režime

Aplikácia magnetoterapie pri zápale močového mechúra

Pri zápale močového mechúra aplikujeme najlepšie v sede na plochom aplikátore a na oblasť malej panvy protibolestivé a spasmolytické frekvencie 4 – 6 Hz a 10 -14 Hz a dopĺňame pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Prístroj používam na niekoľko „neduhov“ – vysoký tlak, diabetes, bedrá, močové cesty, chrbticu ai. Problémy sa upokojili.

Alena Kasalová, Turovce

Mala som problémy s močovým mechúrom, tak som prístroj začala používať na všetky problémy 3x denne. Teraz ho používam ako prevenciu tak 2x denne. Som s ním spokojná.

Jarmila Merbitzová, Chlumec

Prístroj som si vyskúšala aj pri liečbe zápalov vaječníkov a močových ciest. Som nadšená, ako mi pomohol upraviť cyklus, čo sa roky nedarilo ani antibiotikami.

Pani Beata, Hurbanovo

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.