Zápal močového mechúra – cystitis acuta

Editor: | 9. marca 2020

Máte časté nutkanie na močenie? Trápi vás pri ňom bolesť a pálenie? Máte bolesti v podbrušku a zakalenú moč prípadne aj so stopami krvi? Môže ísť o zápal močového mechúra, kedy je nutné navštíviť lekára.

Zápal močového mechúra - cystitis acuta
Obrázok: Zápal močového mechúra – cystitis acuta

Hľadáte riešenie zápalu?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis zápalu močového mechúra a príčiny vzniku

Zápal močového mechúra (cystitis acuta) je bakteriálna infekcia. K osídleniu infekciou vývodných ciest močových dochádza najčastejšie vzostupnou cestou, kedy pôvodcovia ochorenia pochádzajú z mikroflóry hrubého čreva.

Prejavuje sa ako nepríjemná bolesť v podbrušku s nutkaním na močenie a so zvýšenou teplotou. Bolesť sa zhoršuje na začiatku a na konci močenia. Niekedy sa objaví aj krvácanie do moču. V pokročilom štádiu sa dostavuje horúčka, triaška, výtok z močovej trubice, bolesti chrbta.

Ak zápal močového mechúra nie je dobre vyliečený, môžu sa rozvinúť komplikácie, teda rozšírenie na obličkové tkanivo.

Ochorenie postihuje najčastejšie mladé ženy, a to často opakovane. Zvýšený výskyt u žien je daný inými anatomickými pomermi močového ústrojenstva žien v porovnaní s mužmi. Náchylné na ochorenia sú aj ženy v tehotenstve a ľudia s cukrovkou.

Príčinou ochorenia býva oslabenie organizmu, vyčerpanie alebo prechladnutie.

Liečba zápalu močového mechúra – zbavte sa ťažkostí

Na liečbu sa užívajú antibiotiká alebo chemoterapeutiká podľa citlivosti zisteného infekčného pôvodcu.

Ďalej je odporúčaný pokoj a dostatočný prísun tekutín. Ten je dôležitý pre odplavenie baktérií z tela. Najlepšia je čistá voda a bylinkové čaje. Výborné účinky majú brusnice.

Po vyliečení akútneho zápalu je nutná ďalšia starostlivosť na odvrátenie recidívy. Ideálny je odpočinok, adekvátny príjem tekutín, podpora imunitných funkcií a predchádzanie prechladnutiu.

3D terapiu Biomag možno využiť na liečbu zápalu močového mechúra. Jej cieľom je tlmiť akútne bolesti a spazmy, stimulovať a urýchľovať hojenie.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Nefrológia – odvetvie medicíny, ktoré sa zaoberá diagnostikou a liečbou obličiek, transplantáciou obličiek a dialýzou.
 • Urológia – chirurgický lekársky odbor, ktorý sa zaoberá diagnostikou a terapiou chorôb vylučovacej sústavy a mužských pohlavných orgánov.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade zápalu močového mechúra?

 • Pôsobí preventívne – stimuluje obranyschopnosť.
 • Tlmí bolesti a spazmy.
 • Stimuluje hojenie a zlepšuje efekt antibiotickej liečby.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) v prípade zápalu močového mechúra sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná moskovským lekárskym tímom z odboru urológie a nefrológie potvrdzuje použiteľnosť a úspešnosť kombinovanej liečby pomocou pulznej terapie (PEMF) a laserovej terapie pri liečbe zápalov močového ústrojenstva. Z publikovaného textu vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť pri liečbe týchto ťažkostí.  Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Prístroj som si vyskúšala aj pri liečbe zápalov vaječníkov a močových ciest. Som nadšená, ako mi pomohol upraviť cyklus, čo sa roky nedarilo ani antibiotikami.

Pani Beata, Hurbanovo

Prístroj používam na niekoľko „neduhov“ – vysoký tlak, diabetes, bedrá, močové cesty, chrbticu ai. Problémy sa upokojili.

Alena Kasalová, Turovce

Mala som problémy s močovým mechúrom, tak som prístroj začala používať na všetky problémy 3x denne. Teraz ho používam ako prevenciu tak 2x denne. Som s ním spokojná.

Jarmila Merbitzová, Chlumec

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.