Zápal močového mechúra – cystitis acuta

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika zápalu močového mechúra (cystitis acuta): Zápal močového mechúra sa prejavuje ako nepríjemná bolesť v podbrušku s nutkaním na močenie a so zvýšenou teplotou. Bolesť sa zhoršuje na začiatku a na konci močenia. Niekedy sa objaví aj krvácanie do moču.

Zápal močového mechúra postihuje najčastejšie mladé ženy a často opakovane. Zvýšený výskyt zápalu močového mechúra u žien je daný inými anatomickými pomermi močového ústrojenstva žien proti mužom. Príčinou zápalu močového mechúra býva oslabenie organizmu, vyčerpanie alebo prechladnutie. Po vyliečení akútneho zápalu močového mechúra je potrebná ďalšia starostlivosť na odvrátenie recidívy – odpočinok, adekvátny príjem tekutín, podpora imunitných funkcií, predchádzať prechladnutiu a pod. K liečbe sa užívajú antibiotiká alebo chemoterapeutiká podľa citlivosti zisteného infekčného agens. Vhodná je celková stimulácia obranyschopnosti (aj ako súčasť prevencie).

Využitie magnetoterapie pri zápale močového mechúra

Pri zápale močového mechúra využívame aplikácie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag spoločne s ostatnou cielenou liečbou vrátane antibiotickej. Magnetoterapia tlmí bolesti a kŕče súvisiace so zápalom močového mechúra, stimuluje hojenie, zlepšuje efekt antibiotickej liečby, urýchľuje hojenie a možno ju používať aj v preventívnom režime

Skúsenosti pacientov

Prístroj som si vyskúšala aj pri liečbe zápalov vaječníkov a močových ciest. Som nadšená, ako mi pomohol upraviť cyklus, čo sa roky nedarilo ani antibiotikami.

Pani Beata, Hurbanovo

Mala som problémy s močovým mechúrom, tak som prístroj začala používať na všetky problémy 3x denne. Teraz ho používam ako prevenciu tak 2x denne. Som s ním spokojná.

Jarmila Merbitzová, Chlumec

Prístroj používam na niekoľko „neduhov“ – vysoký tlak, diabetes, bedrá, močové cesty, chrbticu ai. Problémy sa upokojili.

Alena Kasalová, Turovce

Aplikácia magnetoterapie pri zápale močového mechúra

Pri zápale močového mechúra aplikujeme najlepšie v sede na plochom aplikátore a na oblasť malej panvy protibolestivé a spasmolytické frekvencie 4 – 6 Hz a 10 -14 Hz a dopĺňame pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Zápal močového mechúra – cystitis acuta
  • Pomočovanie u detí (enuréza)
  • Chronické žalúdočné vredy a vredy na dvanástniku
  • Mononukleóza
  • Zápal prostaty, BHP
  • Pálenie záhy

Magnetoterapia a zápal močového mechúra – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe zápalu močového mechúra? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri zápale močového mechúra.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.