Zápal priedušiek (Bronchitída)

Editor: | 23. marca 2020

Máte vytrvalý kašeľ, ste dušní, máte teploty a vykašliavate hlien? Môže ísť o zápal priedušiek. Najmä neliečenie chronickej formy tohto ochorenia môže spôsobiť trvalé poškodenie priedušiek aj pľúc.

Zápal priedušiek (Bronchitída)
Obrázok: Zápal priedušiek (Bronchitída)

Hľadáte riešenie zápalu priedušiek?

Chcete sa zbaviť problémov?

Opis zápalu priedušiek a príčiny vzniku

Zápal priedušiek (bronchitída) spadá medzi zápaly dolných dýchacích ciest.

Medzi príznaky patrí vytrvalý kašeľ, vykašliavanie hlienu, teplota, únava a bolesť hlavy. Nákazlivosť ochorenia je minimálna. Ochorenie má formu akútnu alebo chronickú.

Akútny zápal priedušiek patrí k najčastejším ochoreniam dýchacích ciest hlavne u detí a dojčiat. Rozvíja sa náhle napríklad po prechladnutí. Trvá 1 -3 týždne, kašeľ môže odznievať aj dlhšie.

Chronickou podobou trpia hlavne dospelí fajčiari. Vzniká napríklad prachom, tabakovým dymom, znečisteným ovzduším. Môže ustať a po čase sa opäť vracia (aspoň 3 mesiace v roku po dobu dvoch rokov).

Príčinou ochorenia môže byť infekcia častejšie vírusová, menej často bakteriálna (napríklad streptokok).

Neinfekčnou príčinou je dlhodobé dráždenie dýchacích ciest či záťaž organizmu (napríklad prepracovanie).

Liečba zápalu priedušiek – zbavte sa ťažkostí

Liečba je cielená antibiotická (ak je indikovaná) a mukolytická, ktorá rieši akútne štádium.

Dôležitý je kľudový režim, dostatočný prísun tekutín (ideálne sú bylinkové čaje). Ďalej je vhodné obmedziť príjem potravín zvyšujúcich tvorbu hlienu (mlieko a mliečne výrobky). Možno vyskúšať tiež zábal z eukalyptového oleja.

Nesmierne dôležitá je fáza rekonvalescencie. Zlé doliečenie vedie k prechodu do chronicity a zvyšuje riziko vzniku ďalších závažných zdravotných komplikácií.

3D terapia Biomag je indikovaná od začiatku ochorenia, mierni symptómy ochorenia – zmenšuje opuch slizníc, zlepšuje dychovú kapacitu pľúc a odkašliavanie hlienov. Stimuluje obranný systém proti infekcii a zlepšuje účinok antibiotickej liečby. Celkovo sa skracuje doba liečby.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Mukolytiká – lieky, ktoré uľahčujú vykašliavanie, riedia hlien alebo podporujú tvorbu riedkeho hlienu.
 • Streptokok – rod baktérií z čeľade Streptococcacae, ktoré charakterizuje retiazkové usporiadanie, niektoré sa u ľudí vyskytujú prirodzene, iné sú pôvodcami najrôznejších ochorení.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade zápalu priedušiek?

 • Urýchľuje regeneráciu epitelu dýchacích ciest.
 • Stimuluje obranyschopnosť.
 • Znižuje opakované ataky ochorení
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov so zápalom priedušiek spočívajú v protiedémovom (protiopuchovom) a regeneračnom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Mával som nádchu a býval som prechladnutý na začiatku a na konci zimy, čo sa neopakuje po používaní prístroja. V súčasnej dobe prístroj používam na pľúca, srdce, priedušky, krčnú chrbticu, kĺby a kolená.

Stanislav Šiška, Dobříš

Prístrojom Biomag riešime veľa našich zdravotných problémov napr. prostatu, karpálne tunely, bolestivé stavy, neuropatiu, priedušky. S výsledkami sme veľmi spokojní.

Manželia Frankoví, Štěpánov

Sprevádzali ma rôzne zápalové ochorenia napr. zápal žíl, priedušiek, kĺbov, artritída. Tieto ťažkosti som začala eliminovať pôsobením magnetického prístroja, až som sa pomaly a isto začala ťažkostí zbavovať.

Jaroslava Krohová, Česká Lípa

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.