Zápal prostaty, zväčšenie prostaty (benígna hyperplázia – BHP)

Editor: | 31. marca 2020

Obťažuje vás časté močenie, nutkanie na močenie či bolesť? Môže ísť o problém súvisiaci s prostatou ako je zápal prostaty alebo nezhubné zväčšenie prostaty (benígna hyperplázia). Nečakajte a radšej navštívte lekára skôr, než nastanú možné ďalšie komplikácie.

Zápal prostaty, BHP
Obrázok: Zápal prostaty, zväčšenie prostaty (benígna hyperplázia – BHP)

Hľadáte riešenie zápalu prostaty?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis zápalu prostaty, zväčšenie prostaty (benígna hyperplázia – BHP) a príčiny vzniku

Zápal prostaty (prostatitída) je najčastejším urologickým ochorením u mužov do 50 rokov. Prejavuje sa okrem častejšieho močenia a nutkania na močenie tiež horúčkou, triaškou, pálivou alebo rezavou bolesťou pri močení či sexuálnymi poruchami. Príčinou je často bakteriálna infekcia. Môže ísť o chronický zápal či akútnu formu ochorenia.

Benígna hyperplázia prostaty (BPH) je nezhubné zväčšenie prostaty. Objavuje sa u mužov prevažne po dosiahnutí 50 rokov.

Prostata rastom utláča spodinu močového mechúra, moč sa hromadí v močovom mechúre a dochádza ku zhrubnutiu jeho steny. Močový mechúr je oslabený a stráca schopnosť sa úplne vyprázdniť, takže vždy zostane v mechúre zvyšok moču (močová retencia).

To obťažuje výskytom mnohých močových infekcií a inými problémami ako poruchami vyprázdňovacími, prítomnosťou krvi v moči (hematúriou), poškodením obličiek, močovými kameňmi.

Zväčšenie, opuch a zápalové zmeny vedú k sťaženému prietoku moču a tým k častému močeniu o malých porciách. Jedná sa o progresívne ochorenie, ktoré môže skončiť zlyhaním funkcií dolných močových ciest a obličkovou nedostatočnosťou.

Výrazne obťažuje a je rizikovým faktorom aj pre vznik malígneho ochorenia prostaty.

Liečba zápalu prostaty, zväčšenie prostaty (benígna hyperplázia – BHP) – zbavte sa ťažkostí

Liečba zápalu prostaty spočíva vo voľbe vhodných antibiotík.

Pri benígnej hyperplázii sa podľa ťažkostí chorého, laboratórnych výsledkov, zobrazovacích vyšetrení a stupňa obštrukcie stanovuje liečebný postup.

Používajú sa lieky alfablokátory, inhibítory 5-alfa-reduktázy či fytoterapeutiká.

Ak farmakologická terapia nie je dostatočne efektívna, problémy dlhodobo pretrvávajú alebo sa zvyšuje množstvo komplikácií, môže lekár odporučiť chirurgické riešenie.

Prevenciou sú pravidelné vyšetrenia prostaty u mužov nad 60 rokov, ďalej dostatok pohybu a zdravá strava (obmedzenie alkoholu, kofeínu, tukov, cukrov a živočíšnych bielkovín).

3D pulzná terapia Biomag svojim protiopuchovým a protizápalovým efektom stimuluje hojenie zápalu, regeneruje hladké svalstvo, pozitívne ovplyvňuje aj mikrobiálne kontaminácie prostatického sekrétu a napomáha obnove normálnych funkcií prostaty.

Zároveň veľmi pozitívne ovplyvňuje aj sexuálne dysfunkcie. Je vhodná aj v prípade rekonvalescencie po operácii prostaty.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Dyzúria – ťažké a bolestivé močenie, sprevádzané pálením a rezaním.
 • Obštrukcia – prekážka, zamedzenie alebo sťaženie priechodnosti dutým trubicovitým orgánom.
 • Benígna hyperplázia prostaty – zväčšenie prostaty, ktoré vzniká na základe zmnoženia buniek.
 • Benígna hypertrofia prostaty – zväčšenie prostaty, ktoré vzniká na základe zväčšenia veľkosti buniek.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade zápalu či zväčšenia prostaty?

 • Pôsobí proti opuchom, zápalom a zlepšuje mikrocirkuláciu.
 • Podporuje hojenie a obnovu normálnych funkcií.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) v prípade zápalového ochorenia prostaty sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná lekárskym tímom z urologickej kliniky v Hradci Králové v Českej republike potvrdzuje analgetický účinok pulznej terapie (PEMF) pri liečbe chronického ochorenia prostaty. Z publikovaného textu vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť pri liečbe týchto ťažkostí. Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Mal som problémy s prostatou, čo sa mi po používaní pristroja zlepšilo. Nemám problém vydržať s močením v noci. Manželka používa prístroj na bercový vred, ktorý už má úplne vyliečený, zahojený.

Josef Ovečka, Jablonica

Mal som problémy s častým močením, chodil som aj 3x v noci na toaletu. Od tej doby, čo som začal používať prístroj Biomag, chodím na toaletu 1x za noc, niekedy až ráno. Manželka trpela s chrbtom, veľmi jej to pomohlo.

Manželia Písařoví, Fryštát

Prístroj používam od roku 2011 na ťažkosti s prostatou, so srdcovou arytmiou (ischémia), na problémy so štítnou žľazou, kĺbami. Som spokojný, aplikácie mi uľavujú.

Konstantin Neumann, Hejnice

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.