Zápal stredného ucha – otitis media

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika zápalu stredného ucha (otitis media): Prechladnutie, nádcha a ďalšie nekomplikované katary horných dýchacích ciest (KHCD) sú všade vo svete hlavnou príčinou infekčnej chorobnosti. Nádcha, zápal spojiviek a ďalšie katary – najmä tie, ktoré sú vyvolané ľudskými rinovírusmi, predisponujú opakovane postihnutých jedincov k druhotným závažným komplikáciám.

U detí sú najčastejšie zápaly stredného ucha, sinusitídy, exacerbácie spastickej bronchitídy, astmy a cystickej fibrózy s postihnutím dolných dýchacích ciest. Infekcie vyvolané rinovírusmi sú závažné predovšetkým u starších osôb, chovancov domovov dôchodcov, jedincov s transplatáciou, novorodencov a malých detí.

Upchanie Eustachovej trubice pri viróze, obmedzujúca drenáž stredoušia a vírusová infekcia indukuje v stredouší zápalový proces, ktorý umožňuje rozvoj bakteriálnych komplikácií. Naviac je infekcia rinovírusmi nepriaznivým faktorom pri antibiotickej liečbe otitídy (Nouza).

Aplikácia magnetoterapie pri zápale stredného ucha (otitis media)

Pri zápale stredného ucha odporučujeme aplikovať programy vo frekvenčnom rozsahu 2 – 25 Hz, aplikujeme lokálne na dutiny a krk najlepšie pomocou solenoidu alebo diskového aplikátora.

Magnetoterapia a zápal stredného ucha – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe zápalu stredného ucha? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri zápale stredného ucha.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.