Zápal stredného ucha – otitis media

Editor: | 20. júna 2019
Zápal stredného ucha - otitis media
Obrázok: Zápal stredného ucha – otitis media

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika zápalu stredného ucha (otitis media): Prechladnutie, nádcha a ďalšie nekomplikované katary horných dýchacích ciest (KHCD) sú všade vo svete hlavnou príčinou infekčnej chorobnosti. Nádcha, zápal spojiviek a ďalšie katary – najmä tie, ktoré sú vyvolané ľudskými rinovírusmi, predisponujú opakovane postihnutých jedincov k druhotným závažným komplikáciám.

U detí sú najčastejšie zápaly stredného ucha, sinusitídy, exacerbácie spastickej bronchitídy, astmy a cystickej fibrózy s postihnutím dolných dýchacích ciest. Infekcie vyvolané rinovírusmi sú závažné predovšetkým u starších osôb, chovancov domovov dôchodcov, jedincov s transplatáciou, novorodencov a malých detí.

Upchanie Eustachovej trubice pri viróze, obmedzujúca drenáž stredoušia a vírusová infekcia indukuje v stredouší zápalový proces, ktorý umožňuje rozvoj bakteriálnych komplikácií. Naviac je infekcia rinovírusmi nepriaznivým faktorom pri antibiotickej liečbe otitídy (Nouza).

Aplikácia magnetoterapie pri zápale stredného ucha (otitis media)

Pri zápale stredného ucha odporučujeme aplikovať programy vo frekvenčnom rozsahu 2 – 25 Hz, aplikujeme lokálne na dutiny a krk najlepšie pomocou solenoidu alebo diskového aplikátora.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Biomag požívame na športové úrazy – opuchy členkov, kolena. Veľmi efektívne na zápchu. Veľmi rada aplikujem aj pri bolesti ucha, ktorú sme vždy vyriešili magnetmi bez toho, aby sme museli k lekárovi.

Šárka Černá, Stojice

Už od detstva mávam časté zápaly stredného ucha. Po vyskúšaní magnetoterapeutického prístroja som bola prekvapená, že už po prvom použití bolesť zoslabla a po druhom mi bolesti úplne ustúpili.

Pani Beata, Hurbanovo

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.