Zápcha

Editor: | 25. februára 2020

Máte pocit ťažkého a nadmutého brucha, nepravidelnú stolicu a ťažké vyprázdňovanie? Tieto príznaky môžu znamenať zápchu. Pravdepodobne vám chýba vláknina, môže však ísť aj o prejav iného ochorenia. Najmä pri dlhodobých problémoch treba ísť k lekárovi.

Zápcha
Obrázok: Zápcha

Hľadáte riešenie zápchy?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis zápchy a príčiny vzniku

Zápcha (alebo tiež konstipácia, obstipácia) je definovaná ako menej než 3 stolice týždenne alebo prítomnosť tvrdej stolice s nutnosťou zvýšeného úsilia pri vyprázdňovaní, pocit neúplného vyprázdnenia či nutnosť manuálneho vybavenia stolice.

Výsledkom je nafúknuté, bolestivé brucho a bolestivé vyprázdňovanie stolice. Toto môže zhoršiť stav hemoroidov a ďalších chorôb..

Trpí ňou cez 15% dospelých a nad 65 rokov veku je popisovaná až u 30-40%.

Je 3x častejšia u žien ako u mužov.

Podľa príčiny delíme zápchu na funkčnú a organickú.

Funkčná je napríklad z dôvodov spomalenia pasáže, zlej funkcie svalov panvového dna, nevhodných stravovacích návykov. U dospelých je najčastejšou. U detí je často spojená s prechodom na umelé mlieka, nácvikom na nočník alebo zmenou denného režimu v súvislosti s nastúpením do kolektívneho zariadenia (škôlok).

Organická je príznakom iného ochorenia napríklad choroby centrálneho nervového systému, ochorenia konečníka a hrubého čreva, endokrinnej choroby, ochorenia svalov, psychiatrického a iného ochorenia.

Liečba zápchy – zbavte sa ťažkostí

Prevenciou zápchy je pravidelný denný a stravovací režim, dostatok tekutín a pohybu. Jóga, beh, chôdza či pár pravidelných cvikov majú výborné účinky.

Dôležitá je tiež zdravá strava bohatá na vlákninu. Tú obsahuje hlavne ovocie a zelenina (jablká, hrušky, jahody, maliny alebo brokolica), ďalej tiež psyllium, otruby alebo ľanové semienko. Pomôcť môže aj olivový olej.

Medzi lieky na zápchu patria probiotiká a preháňadlá (Dulcolax, Guttalax). Riešením môžu byť aj preháňacie čaje. Najmä preháňadlá by sa nemali užívať dlhodobo a je vhodné sa o ich použití poradiť s lekárom alebo lekárnikom.

3D pulzná terapia pomáha riešiť problémy spojené so zápchou, jej cieľom je stimulovať črevnú pasáž cez nervové zakončenia v čreve a podľa potreby tlmiť spastické bolesti.

 

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Preháňadlo (laxatívum) – liečivo. rastlinná droga, ktorá podporuje pohyby čriev a ich vyprázdňovanie, často sa používa na uvoľnenie čriev pri zápche.
 • Konstipácia, obstipácia – iný výraz pre zápchu.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade zápchy?

 • Stimuláciou nervových zakončení v čreve podporuje črevné vyprázdňovanie.
 • Pôsobí proti bolestiam.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov spočívajú najmä v jej spazmolytickom a analgetickom (protibolestivom) efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Biomag požívame na športové úrazy – opuchy členkov, kolena. Veľmi efektívne na zápchu. Urýchlil nám hojenie pri popáleninách, ďalej na cysty, zápaly dutín. Oceňujem tiež jeho skladnosť a praktickosť.

Šárka Černá, Stojice

Biomag odporúčam vrelo všetkým pacientom, ktorí trpia chronickými bolesťami a nemajú čas chodiť na rôzne rehabilitácie na rehabilitačné kliniky, kde používajú podobné prístroje.

Martin Král, Praha 10

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.