Zápcha

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika zápchy: Zápcha je definovaná ako menej než 3 stolice týždenne alebo prítomnosť tvrdej stolice s nutnosťou zvýšeného úsilia pri vyprázdňovaní, pocit neúplného vyprázdnenia či nutnosť manuálneho vybavenia stolice.

Zápchou trpí cez 15% dospelých a nad 65 rokov veku je popisovaná až v 30-40%. Zápcha je 3x častejšia u žien ako u mužov. Podľa príčiny delíme zápchu na funkčnú a organickú. Funkčná zápcha je napr. z dôvodov spomalenia pasáže, zlej funkcie svalov panvového dna, nevhodných stravovacích návykov a je u dospelých najčastejšia. Organická zápcha je príznakom iného ochorenia – choroby CNS, ochorenia konečníka a hrubého čreva, endokrinnej choroby, svalového ochorenia, psychiatrického ochorenia, polieková a i. Prevenciou zápchy je pravidelný denný a stravovací režim, dostatok tekutín a vlákniny v strave a dostatok pohybu.

Využitie magnetoterapie pri zápche

Pri zápche dochádza vďaka aplikáciám nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag k stimulácii nervových zakončení v čreve a tým k podpore črevného vyprázdňovania.

Skúsenosti pacientov

Biomag požívame na športové úrazy – opuchy členkov, kolena. Veľmi efektívne na zápchu. Urýchlil nám hojenie pri popáleninách, ďalej na cysty, zápaly dutín. Oceňujem tiež jeho skladnosť a praktickosť.

Šárka Černá, Stojice

Biomag odporúčam vrelo všetkým pacientom, ktorí trpia chronickými bolesťami a nemajú čas chodiť na rôzne rehabilitácie na rehabilitačné kliniky, kde používajú podobné prístroje.

Martin Král, Praha 10

Aplikácia magnetoterapie pri zápche

Pri zápche aplikujeme plošne na oblasť brucha frekvencie 4 – 6 Hz a 10 – 14 Hz s protibolestivým a spazmolytickým efektom a dopĺňame pitným režimom s použitím magnetizovanej vody.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Stav po infekčnej žltačke
  • Hemeroidy
  • Pálenie záhy
  • Mononukleóza
  • Zápcha
  • Obličková kolika

Magnetoterapia a zápcha – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri zápche? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri zápche.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.