Artritídy chrbtice

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika artritídy chrbtice: Program a spôsob aplikácie využívame u pacientov s artritídou postihujúcou najmä chrbticu.

Cieľ aplikácie magnetoterapia pri artritíde chrbtice

Pri artritíde chrbtice je cieľom aplikácie predovšetkým tlmiť zápalové prejavy, mierniť bolesť a zlepšovať hybnosť. Ovplyvnením cievneho systému, zlepšením prísunu okysličenej krvi a živín a odvádzaním metabolitov vytvárať lepšie podmienky na hojenie artritídy chrbtice a normálnu funkciu chrbtice.

Skúsenosti pacientov

Pretože som dlhšiu dobu trpela bolesťami chrbtice a pri dlhšej chôdzi bolesťami kolenného kĺbu, zakúpila som si prístroj Biomag. Už po niekoľkých aplikáciách sa bolesti kolena zmiernili a bolesti chrbtice zmizli úplne.

Pavla Břenková, Ostrava-Habrůvka

V detstve som prekonala zápal chrbtice, následok je ochrnutie svalov okolo chrbtice, skrútenie skoro celej chrbtice. Bolesťou som nevydržala sedieť, ležať. Prístroj používam 3x denne, chodím bez bolesti, môžem sedieť, vstať zo stoličky.

Dana Prošková, České Budějovice

Využitie magnetoterapie pri artritíde chrbtice

Pri artritíde chrbtice ide najmä o ankylozujúcu spondylitídu – (Bechterevova choroba) ide o chronické zápalové ochorenie, postihujúce prevažne SI a intervertebrálne kĺby, s postupným tuhnutím až ankylózou chrbtice.

Pri reumatoidnej artritíde chrbtice postihujúcej krčnú chrbticu, vzniká synovitída medzistavcových kĺbov s následným poškodením štruktúr chrupavky, kosti, ligament až dislokácia atlanto-axiálneho kĺbu.

Terapeuticky je pri artritíde chrbtice dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými.

Pre využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag je artritída chrbtice jedna zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Bechterev
  • Ischias (akútny)
  • Útlak nervov (chronický)
  • Vyskočená platnička, útlak nervov, koreňové syndrómy (vertebrogénny algický syndróm)
  • Artrózy chrbtice
  • Bolesti chrbtice

Aplikácia magnetoterapie pri artritíde chrbtice

Pri artritíde chrbtice tlmíme spočiatku prednostne bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25 – 50 Hz. Vhodný aplikátor vyberáme podľa lokalizácie postihnutia. Najčastejšie solenoid na malé kĺby a veľký plochý alebo lôžkový aplikátor na chrbticu.

Magnetoterapia a artritída chrbtice – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri artritíde chrbtice? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artritíde chrbtice.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.