Artritídy chrbtice

Editor: | 14. augusta 2019

Trápia vás bolesti chrbtice už dlhšiu dobu? Zhoršuje sa vaša hybnosť, trpíte nechutenstvom a únavou? Na vine môže byť artritída. Pri bolestiach chrbtice, najmä tých dlhodobých neodkladajte návštevu lekára. Včasná diagnostika príčiny je dôležitá pre ovplyvnenie priebehu ochorenia.

Artritídy chrbtice
Obrázok: Artritídy chrbtice

Hľadáte riešenie artritídy chrbtice?

Chcete sa zbaviť bolesti?

Popis artritídy chrbtice a príčiny vzniku

Artritídy chrbtice sú reumatoidové (zápalové) ochorenia.

Môže ísť o zápaly kĺbov chrbtice pri reumatoidovej artritíde. V takom prípade sú najčastejšie postihnuté kĺby krčnej časti chrbtice. Ďalej sa môže jednať o Bechterevovu chorobu, dnovú artritídu alebo artritídu pri lupienke.

Reumatoidová artritída chrbticových kĺbov sa najčastejšie prejavuje zvýšenou teplotou, zdurením a opuchom v okolí kĺbov, bolestivosťou a citlivosťou na dotyk. Stuhnutosť kĺbov môže úplne obmedziť pohyb až na niekoľko hodín.

Príznak stuhnutosti sa najčastejšie objavuje ráno. Kĺb sa pri artritíde deformuje, čo môže viesť k závažnému obmedzeniu pohybu. Nedostatok pohybu potom často vedie k oslabovaniu tkaní v okolí kĺbu a neskôr aj celej postavy postihnutého. Deformované kĺby môžu úplne stratiť pohyblivosť.

Bechterevova choroba je chronické zápalové ochorenie chrbtice vyznačujúce sa bolesťou a stuhnutosťou chrbtice. Má dlhodobý a postupne sa zhoršujúci priebeh. Najčastejšie sa prejaví vo veku 15 až 30 rokov a to predovšetkým u mužov.

Presná príčina týchto ochorení zostáva nejasná.

Hlavným škodlivým mechanizmom je chronický vnútrokĺbový zápal. V prípade Bechterevovej choroby v jej rozvoji zohráva určitú úlohu aj dedičnosť.

Liečba artritídy chrbtice – zbavte sa bolesti

Cieľom liečby je predovšetkým zmiernenie bolesti a spomalenie zápalových procesov. Na tento účel sa najčastejšie využívajú takzvané nesteroidové antireumatiká. Táto skupina liečiv pôsobí proti bolesti aj na zmiernenie rýchlosti rozvoja zápalu. Rozvoj zápalu je možné tiež potláčať liečbou kortikosteroidmi.

Na znižovanie bolesti a opuchu sa obvykle aplikuje 3D pulzná terapia. Hybnosť kĺbov je tiež udržiavaná pomocou rehabilitácie a kúpeľnej liečby.

3D pulzná terapia Biomag významne pomáha riešiť príznaky artritídy chrbtice.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Nesteroidové antireumatikum – nesteroidové liečivo pôsobiace proti bolesti, horúčke a zápalu.
 • Kortikosteroid – kortikoidný (získaný v bunkách kôry nadobličiek) hormón s protizápalovým účinkom.
 • Bechterevova choroba – chronická spondylartritída.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade artritídy chrbtice?

 • Pomáha tlmiť bolesti spojené s artritídou.
 • Pôsobí proti zápalom a opuchom.
 • Pomáha zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) na liečbu artritídy sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná vedeckým tímom R. Selvama (2007) a ktorej výsledky boli publikované vo vedeckom časopise Life Sciences preukazuje, že pulzná terapia (PEMF) svojim protizápalovým efektom napráva škody, ktoré ochorenie v organizme spôsobuje. Z uvedeného vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag, vďaka svojmu protizápalovému efektu, môže pomôcť pri liečbe reumatoidnej artritídy. Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Pretože som dlhšiu dobu trpela bolesťami chrbtice a pri dlhšej chôdzi bolesťami kolenného kĺbu, zakúpila som si prístroj Biomag. Už po niekoľkých aplikáciách sa bolesti kolena zmiernili a bolesti chrbtice zmizli úplne.

Pavla Břenková, Ostrava-Habrůvka

V detstve som prekonala zápal chrbtice, následok je ochrnutie svalov okolo chrbtice, skrútenie skoro celej chrbtice. Bolesťou som nevydržala sedieť, ležať. Prístroj používam 3x denne, chodím bez bolesti, môžem sedieť, vstať zo stoličky.

Dana Prošková, České Budějovice

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.