Ischemická choroba končatín (ischémia)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika ischemickej choroby končatín: Poškodením ciev končatín (aterosklerotické zmeny a iné príčiny) dochádza k nedostatočnému prívodu kyslíka a živín do pracujúcich svalov a tkanív (tzv. Ischemická choroba končatín). Výsledkom je celý rad trofických zmien, ktoré môžu vyústiť amputáciou končatiny. Program s vazodilatačným, hojivým a stimulačným efektom je určený na prevenciu u rizikových pacientov a ako súčasť komplexnej liečby pri všetkých ischemických chorobách (ischémií).

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri ischemickej chorobe končatín (ischémii)

Pri ischemickej chorobe končatín dilatuje nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia drobné kapiláry a prekapiláry a výrazne zlepšuje prietok okysličenej krvi celým riečiskom a tkanivami. Tým vytvára lepšie podmienky na normálnu funkciu a hojenie týchto tkanív.

Skúsenosti pacientov

Prístroj Biomag používame na bolesti chrbta, krčnej chrbtice a ischémiu končatín. S účinkami sme spokojní vďaka úľave, ktorú nám prináša.

Rudolf Pekárek, Žandov

Trpím na kŕče celých nôh, zvlášť v chodidlách a lýtkach. Liečbu aplikujem každý deň. Kŕče ustali a zhruba po mesiaci aj pocit únavy nôh.

Milan Vocílka, Nová Včelnice

Mal som bolesti dolných končatín v blízkosti lýtkovej kosti, myslím, že sa jednalo o problémy ciev, alebo žíl. Prístroj mi pomáha utišovat bolesti a je mi lepšie.

Jiří Novák, Dolní Bousov

Využitie magnetoterapie pri ischemickej chorobe končatín (ischémii)

Pri ischemickej chorobe končatín je najčastejšou príčinou uzáveru alebo zúženia tepien dolných končatín ateroskleróza (kôrnatenie tepien), trombus (krvná zrazenina), Bürgerova choroba a vazokonštrikcia tepien v dôsledku poškodenia vegetatívnych nervov, ktoré regulujú cievny priesvit. Hlavným rizikovým faktorom vzniku ischemickej choroby dolných končatín je fajčenie, nedostatok pohybu, vyšší vek, psychické stresy, obezita, hypercholesterolémia, hypertenzia, diabetes a.i. Stav vyžaduje odborné cievne vyšetrenie a včasné začatie liečby podľa štádia a lokalizácie ischemickej choroby dolných končatín (ischémia dolných končatín) od eliminácie rizikových faktorov, zmeny pohybového režimu, vazodilatačnú a antikoagulačnú liečbu, až po chirurgickú intervenciu.

Ischemická choroba horných končatín je oveľa menej častá ako postihnutie dolných končatín. Proximálny typ ischemickej choroby horných končatín je najčastejšie podmienený aterosklerózou. Častejšou formou je distálny typ (Raynaudov fenomén – lokálna vasoneuróza). Ďalším prejavom zlého prekrvenia sú záchvaty cievnych kŕčov, spôsobené ochorením ramenného pletenca, pri ochorení periférnych ciev a iných stavoch, kedy poruchy prekrvenia horných končatín môžu signalizovať iné závažné ochorenia.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Fantómové bolesti
  • Bolesti priehlavkov a členkov, opuchy členkov, stavy po úrazoch
  • Ischemická choroba končatín (ischémia)
  • Bercový (holenný) vred
  • Diabetická noha
  • Ischemická choroba dolných končatín (poruchy prekrvenia)

Aplikácia magnetoterapie pri ischemickej chorobe končatín (ischémii)

Pri ischemickej chorobe končatín dopĺňa nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag komplexnú liečbu svojím výrazným vazodilatačným efektom na prekapiláry a kapiláry, stimuluje mikrocirkuláciu okysličenej krvi a živín v exponovanom tkanive a vytvára tak lokálne lepšie metabolické podmienky. Pri ischemickej chorobe končatín aplikujeme vazodilatačné a stimulačné hojivé frekvencie na postihnutú oblasť končatín 2-3x denne plochým aplikátorom alebo solenoidom a snažíme sa exponovať oblasť prívodných ciev na danú lokalitu ďalším aplikátorom. Napr. pri horných končatinách oblasť celého ramenného pletenca špeciálnym aplikátorom na rameno.

Magnetoterapia a ischemická choroba končatín (ischémia) – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri ischemickej chorobe končatín? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri ischemickej chorobe končatín.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.