Bolesti priehlavkov a členkov, opuchy členkov, stavy po úrazoch

Editor: | 14. novembra 2019

Bolí vás priehlavok alebo členok na nohe a je opuchnutý? Bolesť môže byť následkom predchádzajúceho úrazu, avšak príčin môže byť celý rad. Z toho dôvodu možno odporučiť návštevu lekára, ktorý na základe zistenej príčiny nastaví efektívny spôsob liečby. Jedine tak sa vyhnete prípadným budúcim komplikáciám.

Bolesti priehlavkov a členkov, opuchy členkov, stavy po úrazoch
Obrázok: Bolesti priehlavkov a členkov, opuchy členkov, stavy po úrazoch

Hľadáte riešenie bolestí?

Chcete sa zbaviť problémov?

Opis bolesti priehlavkov a členkov, opuchy členkov a príčiny vzniku

Väčšinou sa jedná o silné bolesti obmedzujúce plnú záťaž a hybnosť končatiny. Najčastejšie bolí iba jeden priehlavok, ale niekedy môžu bolieť oba priehlavky naraz.

Bolesti majú pichľavý či rezavý charakter, často sú sprevádzané opuchmi. Veľmi frekventované sú u športovcov pri preťažení priehlavku. Ďalej sa objavujú u žien v tehotenstve, kedy vďaka váhovému prírastku môže o sebe dať bolestivo vedieť priehlavok alebo plôška nohy.

V prípade bolestí členka je častou príčinou jeho podvrtnutie, kedy dochádza k nadmernému napnutiu, skrúteniu alebo roztrhnutiu väzov. To vedie k opuchu členka, ktorý potom pri zaťažení značne bolí.

K ďalším príčinám bolestí možno radiť:

Liečba bolestí priehlavku a členkov – zbavte sa ťažkostí

Liečba je vždy cielená podľa príčiny bolestí. Základom je kľudový režim a prikladanie studených obkladov na postihnuté miesto.

Súčasťou je vždy obmedzenie záťaže a tlmenie bolesti liekmi (Aspirín, Ibuprofen či Ibalgin).

Po odznení akútnych bolestí je ideálne končatinu postupne zaťažovať. V prvotnej fáze záťaže je doporučované mať končatinu stiahnutú obväzom.

Kvalitným cvičením alebo rehabilitáciou možno postupne zabezpečiť preťahovanie svalov nôh, a tak obnovu plnej funkcie nohy.

V rámci fyzikálnej terapie hrá dôležitú úlohu 3D pulzná terapia Biomag. Jej aplikáciami je možné efektívne pôsobiť proti bolestiam priehlavkov a členkov. Ďalej jej cieľom je tiež pôsobiť proti opuchom a podporiť rýchlejšiu regeneráciu.

 

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Distorzia – podvrtnutie, vzniká pôsobením nepriamou alebo priamou silou, kedy dôjde k prekročeniu fyziologického rozsahu pohybu v kĺbe.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade bolestí priehlavkov a členkov?

 • Pomáha proti bolestiam a opuchom.
 • Má vazodilatačný a regeneračný efekt.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov s bolesťami priehlavkov a členkov spočívajú v analgetickom (protibolestivý), protiedémovom (inak tiež protiopuchový), vazodilatačnom a hojivom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Po zlomenine píšťaly, odstránení sadry a niekoľkomesačnej rehabilitácii mi zostal zatuhnutý, opuchnutý a bolestivý členok. Po kúpe magnetoterapeutického prístroja prestali bolesti môjho členku, prístroj pomáha celej rodine.

Hana Hobzová, Sázava

Zapožičali sme si magnety do našej rodiny na opuchy nôh, rúk a krčnú chrbticu. Boli sme nad mieru spokojní.

Manželia Novotní, Žďár nad Sázavou

Urobil sa mi výrastok pod členkom. Bolo to dosť bolestivé, prebehla operácia. Na začiatku používania magnetu ma noha bolela ešte viac, ale po troch týždňoch bolesti ustúpili.

Leona Reková, Ronov nad Doubravou

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.