Zlomeniny

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu zlomeniny: Program zlomeniny aplikujeme na zlomeniny kostí a poškodenie chrupaviek čo najskôr po vzniku poškodenia a po chirurgickom ošetrení.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri zlomeninách

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia pozitívne ovplyvňuje pri zlomeninách nielen mäkké tkanivá, ale aj kostné tkanivo a chrupavku a výrazne podporuje a urýchľuje hojenie, novotvorbu a obnovu poškodených tkanív.

Skúsenosti pacientov

Mal som zlomeniny oboch kolien, v ktorých mám navyše artrózu. Zhltol som veľa liekov. Po kúpe prístroja Biomag, prišla tá správna úľava. Už nemám také bolesti.

František Maňák, Karviná

Došlo u mňa k zlomeniu dvoch stavcov v driekovej časti chrbtice, následne po pobyte v nemocnici a rehabilitácii stále neznesiteľné bolesti. Začala som sa liečiť magnetoterapiou, zhruba po pol roku ťažkosti ustali.

Jiřina Boráková, Havířov

Po zlomenine píšťaly, odstránení sadry a niekoľkomesačnej rehabilitácii mi zostal zatuhnutý, opuchnutý a bolestivý členok. Po kúpe magnetoterapeutického prístroja prestali bolesti môjho členku, prístroj pomáha celej rodine.

Hana Hobzová, Sázava

Využitie magnetoterapie pri zlomeninách

Pri zlomeninách vedie zlepšenie látkovej výmeny a mikrocirkulácie okysličenej krvi v tkanivách vďaka využitiu magnetoterapie k odplaveniu metabolitov a k stimulácii procesov hojenia. Urýchlenie hojenia a regenerácie po aplikáciách nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie pri zlomeninách je dokázané na kostiach aj na mäkkých tkanivách a je vysvetľované nešpecifickým podráždením cytoplazmatickej membrány, kde dochádza k aktivácii metabolického reťazca, ktorého kľúčovým bodom je zmena pomeru cAMP/cGMP a ďalej zvýšená aktivácia osteoklastov v prípade hojenia kostí.

Magnetoterapia výrazne urýchľuje hojenie zlomeniny, aktivuje tvorbu nového tkaniva (rýchla stavba kostného tkaniva a zavápnenie) a vedie k zvýšeniu citlivosti na parathormón. Je preto využívaná na urýchlenie hojenia zlomenín, hojenia pseudoartróz (pakĺbov), na spevnenie uvoľnených a bolestivých endoprotéz. Vplyvom nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie stúpa hladina proteoglykánov v chrupavke až o 22% (podľa Chvojky), čo umožňuje hojenie zlomeniny a regeneráciu chrupavky, ktorá je inak ovplyvniteľná len ťažko a v obmedzenej miere. Zrýchlenie hojenia zlomenín bolo preukázané nielen na kostiach, ale aj v prípade mäkkých tkanív.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Reuma (progresívna polyartritída, reumatoidná artritída)
  • Svalová únava
  • Bolesti kĺbov
  • Rekonvalenscencia
  • Pred masážou
  • Voľba individuál

Aplikácia magnetoterapie na zlomeniny

Na zlomeniny aplikujeme nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag lokálne na postihnuté časti tela opakovane a dlhodobo.

Magnetoterapia a zlomeniny – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri zlomeninách? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na zlomeniny.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.