Zlomeniny

Editor: | 20. júna 2019
Zlomeniny
Obrázok: Zlomeniny

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika programu zlomeniny: Program zlomeniny aplikujeme na zlomeniny kostí a poškodenie chrupaviek čo najskôr po vzniku poškodenia a po chirurgickom ošetrení.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri zlomeninách

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia pozitívne ovplyvňuje pri zlomeninách nielen mäkké tkanivá, ale aj kostné tkanivo a chrupavku a výrazne podporuje a urýchľuje hojenie, novotvorbu a obnovu poškodených tkanív.

Využitie magnetoterapie pri zlomeninách

Pri zlomeninách vedie zlepšenie látkovej výmeny a mikrocirkulácie okysličenej krvi v tkanivách vďaka využitiu magnetoterapie k odplaveniu metabolitov a k stimulácii procesov hojenia. Urýchlenie hojenia a regenerácie po aplikáciách nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie pri zlomeninách je dokázané na kostiach aj na mäkkých tkanivách a je vysvetľované nešpecifickým podráždením cytoplazmatickej membrány, kde dochádza k aktivácii metabolického reťazca, ktorého kľúčovým bodom je zmena pomeru cAMP/cGMP a ďalej zvýšená aktivácia osteoklastov v prípade hojenia kostí.

Magnetoterapia výrazne urýchľuje hojenie zlomeniny, aktivuje tvorbu nového tkaniva (rýchla stavba kostného tkaniva a zavápnenie) a vedie k zvýšeniu citlivosti na parathormón. Je preto využívaná na urýchlenie hojenia zlomenín, hojenia pseudoartróz (pakĺbov), na spevnenie uvoľnených a bolestivých endoprotéz. Vplyvom nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie stúpa hladina proteoglykánov v chrupavke až o 22% (podľa Chvojky), čo umožňuje hojenie zlomeniny a regeneráciu chrupavky, ktorá je inak ovplyvniteľná len ťažko a v obmedzenej miere. Zrýchlenie hojenia zlomenín bolo preukázané nielen na kostiach, ale aj v prípade mäkkých tkanív.

Aplikácia magnetoterapie na zlomeniny

Na zlomeniny aplikujeme nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag lokálne na postihnuté časti tela opakovane a dlhodobo.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Došlo u mňa k zlomeniu dvoch stavcov v driekovej časti chrbtice, následne po pobyte v nemocnici a rehabilitácii stále neznesiteľné bolesti. Začala som sa liečiť magnetoterapiou, zhruba po pol roku ťažkosti ustali.

Jiřina Boráková, Havířov

Po zlomenine píšťaly, odstránení sadry a niekoľkomesačnej rehabilitácii mi zostal zatuhnutý, opuchnutý a bolestivý členok. Po kúpe magnetoterapeutického prístroja prestali bolesti môjho členku, prístroj pomáha celej rodine.

Hana Hobzová, Sázava

Mal som zlomeniny oboch kolien, v ktorých mám navyše artrózu. Zhltol som veľa liekov. Po kúpe prístroja Biomag, prišla tá správna úľava. Už nemám také bolesti.

František Maňák, Karviná

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.