Zlomeniny

Charakteristika programu zlomeniny: Program zlomeniny aplikujeme na zlomeniny kostí a poškodenie chrupaviek čo najskôr po vzniku poškodenia a po chirurgickom ošetrení.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri zlomeninách

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia pozitívne ovplyvňuje pri zlomeninách nielen mäkké tkanivá, ale aj kostné tkanivo a chrupavku a výrazne podporuje a urýchľuje hojenie, novotvorbu a obnovu poškodených tkanív.

Skúsenosti pacientov

Došlo u mňa k zlomeniu dvoch stavcov v driekovej časti chrbtice, následne po pobyte v nemocnici a rehabilitácii stále neznesiteľné bolesti. Začala som sa liečiť magnetoterapiou, zhruba po pol roku ťažkosti ustali.

Jiřina Boráková, Havířov

Po zlomenine píšťaly, odstránení sadry a niekoľkomesačnej rehabilitácii mi zostal zatuhnutý, opuchnutý a bolestivý členok. Po kúpe magnetoterapeutického prístroja prestali bolesti môjho členku, prístroj pomáha celej rodine.

Hana Hobzová, Sázava

Mal som zlomeniny oboch kolien, v ktorých mám navyše artrózu. Zhltol som veľa liekov. Po kúpe prístroja Biomag, prišla tá správna úľava. Už nemám také bolesti.

František Maňák, Karviná

Využitie magnetoterapie pri zlomeninách

Pri zlomeninách vedie zlepšenie látkovej výmeny a mikrocirkulácie okysličenej krvi v tkanivách vďaka využitiu magnetoterapie k odplaveniu metabolitov a k stimulácii procesov hojenia. Urýchlenie hojenia a regenerácie po aplikáciách nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie pri zlomeninách je dokázané na kostiach aj na mäkkých tkanivách a je vysvetľované nešpecifickým podráždením cytoplazmatickej membrány, kde dochádza k aktivácii metabolického reťazca, ktorého kľúčovým bodom je zmena pomeru cAMP/cGMP a ďalej zvýšená aktivácia osteoklastov v prípade hojenia kostí.

Magnetoterapia výrazne urýchľuje hojenie zlomeniny, aktivuje tvorbu nového tkaniva (rýchla stavba kostného tkaniva a zavápnenie) a vedie k zvýšeniu citlivosti na parathormón. Je preto využívaná na urýchlenie hojenia zlomenín, hojenia pseudoartróz (pakĺbov), na spevnenie uvoľnených a bolestivých endoprotéz. Vplyvom nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie stúpa hladina proteoglykánov v chrupavke až o 22% (podľa Chvojky), čo umožňuje hojenie zlomeniny a regeneráciu chrupavky, ktorá je inak ovplyvniteľná len ťažko a v obmedzenej miere. Zrýchlenie hojenia zlomenín bolo preukázané nielen na kostiach, ale aj v prípade mäkkých tkanív.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Bolesť – protibolestivý efekt – analgetický efekt
  • Zápal – protizápalový účinok
  • Reuma (progresívna polyartritída, reumatoidná artritída)
  • Rekonvalenscencia
  • Opuch – protiopuchový – protiedémový efekt
  • Lymská borelióza

Aplikácia magnetoterapie na zlomeniny

Na zlomeniny aplikujeme nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag lokálne na postihnuté časti tela opakovane a dlhodobo.

Magnetoterapia a zlomeniny – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri zlomeninách? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na zlomeniny.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.