Útlak nervov (chronický)

Editor: | 20. júna 2019
Útlak nervov (chronický)
Obrázok: Útlak nervov (chronický)

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Charakteristika chronického útlaku nervov: Program využívame prevažne pri chronických bolestiach chrbta vzniknutých v dôsledku degeneratívnych zmien chrbtice.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri chronickom útlaku nervov

Pri chronickom útlaku nervov je cieľom aplikácie uľavovať od bolesti, umožniť ďalšiu pohybovú rehabilitáciu, podporovať regeneráciu a udržiavať dlhodobo únosný stav. Aplikovať aj v kľudovej dobe 1-2 x denne ako udržiavaciu liečbu.

Využitie magnetoterapie pri chronickom útlaku nervov

Pri chronickom útlaku nervov ide o útlak koreňových nervov (koreňové syndrómy) v rôznych oblastiach chrbtice s vystreľovaním bolesti a obmedzenou hybnosťou – vertebrogénny algický syndróm. Na rozdiel od akútneho stavu ide o trvalé ťažkosti, ktoré sa prechodne zmiernia alebo naopak zhoršia.

Najčastejšie býva chronický útlak nervov dôsledkom degeneratívnych zmien chrbtice – spondylózy, spondylartrózy, osteochondrózy. Príčinou chronického útlaku nervov je tlak vybočenia disku alebo osteofytov pôsobiacich na nervový koreň. Tlakom vybočenia medzistavcových platničiek alebo osteofytov a vplyvom ďalších degeneratívnych zmien chrbtice pôsobiacich na nervový koreň vznikajú koreňové syndrómy s meniacou sa propagáciou bolesti podľa lokalizácie útlaku. Popisujeme rad vertebrogénnych algických syndrómov chronického útlaku nervov – cervikokraniálny, cervikovestibulární, cervikobrachiálny, koreňové syndrómy na hornej končatine, bolesti hrudnej chrbtice, chronické bolesti v bedrách a krížoch, SI algický syndróm, koreňové syndrómy na dolnej končatine, syndróm kaudy equina.

Pri vertebrogénnych algických syndrómoch sa pri chronickom útlaku nervov uplatní protibolestivý, myorelaxačný, protiopuchový a regeneračný efekt nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag. Iba magnetoterapia však nemôže odstrániť už existujúce anatomické zmeny trvalého charakteru, ktoré vyžadujú prípadný chirurgický zákrok. Možno ju však aplikovať aj ako prípravu na operáciu a potom v období rekonvalescencie a následne ako prevenciu ďalších degeneratívnych zmien. Pri súčasnom podávaní nesteroidných antireumatík, sa účinok týchto liekov na chronický útlak nervov magnetickým poľom posilňuje. Magnetoterapia sa aplikuje pri týchto chronických stavoch ako uľavovacia a udržiavacia terapia, ktorá mierni bolesť, zlepšuje pohyblivosť a kvalitu života.

Aplikácia magnetoterapie pri chronickom útlaku nervov

Pri akútnom útlaku nervov a bolesti uprednostňujeme nízke protibolestivé frekvencie 4 – 6 Hz a pri chronických bolestiach striedame s frekvenciami 13 -17 Hz s vyšším podielom myorelaxácie. Aplikátor prikladáme na miesto útlaku miechového nervu.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Pulzový magnet používam viac ako rok a som s ním veľmi spokojný. Používam ho na boľavé kríže, stŕpnuté ruky, zníženie tlaku, na bolesti brucha. Odkedy mám prístroj, nechodím na obstreky.

Rudolf Zubrík, Podolie

Prístroj používam na artrózu kolenných, ramenných a bedrových kĺbov, ischias, obličky a bolesť chrbta. Uvedené ťažkosti ustúpili.

Jaroslav Vomáčka, Praha

Prístroj magnetoterapie používam vždy po väčšej pracovnej záťaži pri práci na záhrade, ktorá vyvoláva bolesti chrbta. Som s „Biomagom“ spokojná.

Helena Petrová, Brno

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.