Útlak nervov (chronický)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika chronického útlaku nervov: Program využívame prevažne pri chronických bolestiach chrbta vzniknutých v dôsledku degeneratívnych zmien chrbtice.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri chronickom útlaku nervov

Pri chronickom útlaku nervov je cieľom aplikácie uľavovať od bolesti, umožniť ďalšiu pohybovú rehabilitáciu, podporovať regeneráciu a udržiavať dlhodobo únosný stav. Aplikovať aj v kľudovej dobe 1-2 x denne ako udržiavaciu liečbu.

Skúsenosti pacientov

Pulzový magnet používam viac ako rok a som s ním veľmi spokojný. Používam ho na boľavé kríže, stŕpnuté ruky, zníženie tlaku, na bolesti brucha. Odkedy mám prístroj, nechodím na obstreky.

Rudolf Zubrík, Podolie

Prístroj magnetoterapie používam vždy po väčšej pracovnej záťaži pri práci na záhrade, ktorá vyvoláva bolesti chrbta. Som s „Biomagom“ spokojná.

Helena Petrová, Brno

Prístroj používam na artrózu kolenných, ramenných a bedrových kĺbov, ischias, obličky a bolesť chrbta. Uvedené ťažkosti ustúpili.

Jaroslav Vomáčka, Praha

Využitie magnetoterapie pri chronickom útlaku nervov

Pri chronickom útlaku nervov ide o útlak koreňových nervov (koreňové syndrómy) v rôznych oblastiach chrbtice s vystreľovaním bolesti a obmedzenou hybnosťou – vertebrogénny algický syndróm. Na rozdiel od akútneho stavu ide o trvalé ťažkosti, ktoré sa prechodne zmiernia alebo naopak zhoršia.

Najčastejšie býva chronický útlak nervov dôsledkom degeneratívnych zmien chrbtice – spondylózy, spondylartrózy, osteochondrózy. Príčinou chronického útlaku nervov je tlak vybočenia disku alebo osteofytov pôsobiacich na nervový koreň. Tlakom vybočenia medzistavcových platničiek alebo osteofytov a vplyvom ďalších degeneratívnych zmien chrbtice pôsobiacich na nervový koreň vznikajú koreňové syndrómy s meniacou sa propagáciou bolesti podľa lokalizácie útlaku. Popisujeme rad vertebrogénnych algických syndrómov chronického útlaku nervov – cervikokraniálny, cervikovestibulární, cervikobrachiálny, koreňové syndrómy na hornej končatine, bolesti hrudnej chrbtice, chronické bolesti v bedrách a krížoch, SI algický syndróm, koreňové syndrómy na dolnej končatine, syndróm kaudy equina.

Pri vertebrogénnych algických syndrómoch sa pri chronickom útlaku nervov uplatní protibolestivý, myorelaxačný, protiopuchový a regeneračný efekt nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag. Iba magnetoterapia však nemôže odstrániť už existujúce anatomické zmeny trvalého charakteru, ktoré vyžadujú prípadný chirurgický zákrok. Možno ju však aplikovať aj ako prípravu na operáciu a potom v období rekonvalescencie a následne ako prevenciu ďalších degeneratívnych zmien. Pri súčasnom podávaní nesteroidných antireumatík, sa účinok týchto liekov na chronický útlak nervov magnetickým poľom posilňuje. Magnetoterapia sa aplikuje pri týchto chronických stavoch ako uľavovacia a udržiavacia terapia, ktorá mierni bolesť, zlepšuje pohyblivosť a kvalitu života.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Bechterev
  • Artritídy chrbtice
  • Vyskočená platnička, útlak nervov, koreňové syndrómy (vertebrogénny algický syndróm)
  • Artrózy chrbtice
  • Ischias (akútny)
  • Bolesti chrbtice

Aplikácia magnetoterapie pri chronickom útlaku nervov

Pri akútnom útlaku nervov a bolesti uprednostňujeme nízke protibolestivé frekvencie 4 – 6 Hz a pri chronických bolestiach striedame s frekvenciami 13 -17 Hz s vyšším podielom myorelaxácie. Aplikátor prikladáme na miesto útlaku miechového nervu.

Magnetoterapia a chronický útlak nervov – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri chronickom útlaku nervov? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri chronickom útlaku nervov.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.