Karpálny tunel

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika: Program karpálny tunel optimálne strieda analgetické a vazodilatačné až stimulačné frekvencie vhodné na aplikácie pri syndróme karpálneho tunela.

Cieľ aplikácie magnetoterapie na karpálny tunel

Cieľom aplikácie magnetoterapie na karpálny tunel je podporiť protiopuchovým, protizápalovým a hojivým efektom uvoľnenie až odstránenie útlaku a regeneráciu poškodených tkanív pri súčasnom tlmení bolesti.

Využitie magnetoterapie na karpálny tunel

Ide o syndróm, kde dochádza k útlaku nervovocievného zväzku a šliach ohýbačov prstov v zúženom kanáli v oblasti zápästia a z toho vyplýva celý rad neurologických a pohybových ťažkostí a bolestivosť. Karpálny tunel je štrbina na vnútornej strane zápästia ohraničená zápästným kĺbom a zvonka pevným väzivovým pásom. V karpálnom tuneli prechádzajú šľachy svalov predlaktia, ktoré ohýbajú prstami a nerv – nervus medianus. Zvýšeným tlakom na nerv v karpálnom tuneli dochádza k bolestivým a degeneratívnym prejavom. Príčinou zvýšeného tlaku sú zápalové zmeny, zmeny po námahe a u žien sa uplatňujú aj vplyvy hormonálne.

Nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu možno úspešne použiť v každom štádiu postihnutia. Vedie k výraznému obmedzeniu bolesti a návratu hybnosti. Uplatňuje sa hlavne protibolestivý, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt.

Aplikácia magnetoterapie na karpálny tunel

Na liečbu a prevenciu ťažkostí s karpálnym tunelom odporučujeme aplikáciu začať expozíciami na zápästie s frekvenciou 4 – 10 Hz a po ústupe silných bolestí ďalej frekvencie 2 – 25 Hz až do ústupu ťažkostí a ďalej preventívne podľa potreby. Vhodný aplikátor – solenoid na obe ruky alebo malý diskový aplikátor na jednu.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.