Artrózy kĺbov

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu artrózy kĺbov: Program artrózy kĺbov slúži na ovplyvnenie bolestivých stavov pri degeneratívnych zmenách kĺbových tkanív – kostí, chrupaviek a väzov.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri artróze kĺbov

Pri artróze kĺbov je cieľom aplikácie magnetoterapie zmierniť bolesť a podporiť hojivé regeneračné pochody. Prednostne aplikovať v akútnom štádiu a po upokojení ťažkostí prejsť na dlhodobé aplikácie medical programu.

Skúsenosti pacientov

Päť rokov trpím artrózou a silnými bolesťami kolien. Spočiatku som sa liečila každý deň, vždy 25 minút. Ďalej len raz týždenne, pri zmene počasia častejšie. Po roku chodím bez paličiek vďaka magnetoterapii Biomag.

Alena Chalupová, Moravská Třebová

Liečim si kĺby od februára tohto roka, liečbu som aplikovala 2x denne, teraz už len raz, pretože viac nepotrebujem, natoľko sa stav mojich nôh zlepšil.

Maria Nawrał, Chorzów

Od detstva trpím deformáciou bedrového kĺbu, ďalej nastali ťažkosti z hybnosťou kĺbov, bolestivé stavy. Viem, že poškodenie kĺbov je trvalé, ale Váš prístroj ma zbavil bolesti a umožnil normálny pohyb.

Libor Kodeš, Kamenné mosty

Využitie magnetoterapie pri artróze kĺbov

Program artrózy kĺbov strieda analgetické pôsobenie s rozsahom programu medical. Je posilnený protibolestivý efekt a ponechaný podiel frekvencií vedúcich k vazodilatácii a zlepšeniu mikrocirkulácie okysličenej krvi v exponovaných tkanivách. Aplikácia vedie k postupnej stimulácii hojenia a regenerácii poškodeného tkaniva pri súčasnom tlmení nadmerných bolestí. V klinickom móde je pridaný podiel frekvencií do 50 Hz na silnejšiu stimuláciu hojenia. Využíva sa napr. na ovplyvnenie bolestivých stavov pri degeneratívnych zmenách kĺbových tkanív.

Degeneratívne zmeny pri artróze kĺbov postihujú prvotne kĺbovú chrupavku a po jej poškodení reagujú okraje postihnutého kĺbu tvorbou výbežkov a vznikajú osteoartrotické zmeny. Druhotne môžu byť pri artróze kĺbov poškodené aj väzy a mäkké tkanivá okolo kĺbu. Poškodenie vedie k deformácii kĺbov, obmedzeniu hybnosti a k bolestivosti. Pri artróze kĺbov sú najčastejšie postihnuté kolenné, bedrové a ramenné kĺby. Na vývoji artrózy kĺbov sa podieľa starnutie, vrodené zmeny kĺbov, traumatické zmeny, preťažovanie, metabolické vplyvy a i.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Lymská borelióza
  • Polyneuropatia
  • Lupienka – psoriáza
  • Relaxácia
  • Medical program
  • Bolesť – protibolestivý efekt – analgetický efekt

Magnetoterapia a artrózy kĺbov – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri artróze kĺbov? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artróze kĺbov.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.