Artrózy kĺbov

Editor: | 4. júla 2019

Trpíte bolesťami v kĺboch? Bolia Vás hlavne pri pohybe a sú stuhnuté pri dlhej dobe nečinnosti? Práve artróza kĺbov môže byť príčinou týchto ťažkostí.

Artrózy kĺbov
Obrázok: Artrózy kĺbov

Hľadáte riešenie artrózy kĺbov?

Chcete sa zbaviť bolesti?

Popis artrózy kĺbov a príčiny vzniku

Za artrózy kĺbov sa všeobecne považujú izolované prejavy artróz horných alebo dolných končatín.

Artróza je degeneratívne ochorenie, ktoré vedie k obmedzeniu pohybu kĺbu a jeho poškodeniu. Najčastejšie vzniká vo vyššom veku a je spôsobená nadmernou záťažou kĺbov.

Artróza spôsobuje stratu chrupavky kĺbu a nárast kostného tkaniva v okolí kĺbu. Výrastky kostného tkaniva spôsobujú bolesť, ktorá sa s rozvojom ochorenia stupňuje.

Rozvoj artrózy môže byť urýchlený:

 • úrazmi kĺbov,
 • poškodením kĺbovej chrupavky,
 • zlomeninami,
 • reumatickými a metabolickými ochoreniami,
 • obezitou a preťažovaním kĺbu.

Artróza sa môže objaviť na veľkých i malých kĺboch. Napríklad artróza prstov ruky, artróza prstov nohy.

Závažné obmedzenie pohybu hrozí predovšetkým pri artrózach veľkých kĺbov ako je:

V týchto prípadoch ide o bolestivý a pohyb obmedzujúci stav, ktorý je v pokročilých štádiách často nutné riešiť operačným zákrokom.

Liečba artrózy kĺbov – zbavte sa bolesti

Cieľom liečby artrózy kĺbov je zmiernenie bolesti a spomalenie rozvoja ochorenia. Na zmiernenie bolesti a zápalu sa zvyčajne využíva medikamentózna liečba nesteroidnými antireumatikmi.

Je spravidla zahájená aktívna rehabilitácia bez záťaže a fyzikálna terapia postihnutých kĺbov. Fyzioterapia pri liečbe artróz kĺbov je obvykle založená na cvičení, ultrazvukovej terapii, elektroterapii a 3D pulznej terapii.  Odporúča sa tiež kúpeľná liečba.

Chirurgická liečba, v podobe náhrady časti, či celého kĺbu, je indikovaná až v ťažkých štádiách ochorenia.

Ideálnou prevenciou artrózy je udržiavanie si optimálnej váhy, dobrá fyzická kondícia a cvičenie pohyblivosti kĺbov a svalov.

Na spomalenie rozvoja artrózy, riešenie príznakov, oddialenie či predídenie chirurgického zákroku hrá významnú úlohu rehabilitačná starostlivosť v podobe 3D pulznej terapie Biomag.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Coxarthrosis – artróza bedrového kĺbu.
 • Gonarthrosis – artróza kolenného kĺbu.
 • Nesteroidné antireumatikum – nesteroidné liečivo pôsobiace proti bolesti, prejavom zápalu a horúčke.
 • Omarthrosis – artróza ramenného kĺbu.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade artrózy kĺbov?

 • Pomáha tlmiť bolesti spojené s artrózou.
 • Pôsobí proti zápalom a opuchom.
 • Uľahčuje pohyblivosť kĺbov.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty 3D pulznej terapie Biomag (PEMF) pri artróze kĺbov sú podložené napríklad klinickou štúdiou vykonanou na Sienskej univerzite v roku 2016. Tá potvrdzuje významné zníženie bolesti u pacientov trpiacich artrózou kolenného kĺbu, ktorým bola aplikovaná práve 3D pulzná terapia. Z uvedeného vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť zmierniť problémy spojené s artrózou kĺbov. Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Od detstva trpím deformáciou bedrového kĺbu, ďalej nastali ťažkosti z hybnosťou kĺbov, bolestivé stavy. Viem, že poškodenie kĺbov je trvalé, ale Váš prístroj ma zbavil bolesti a umožnil normálny pohyb.

Libor Kodeš, Kamenné mosty

Päť rokov trpím artrózou a silnými bolesťami kolien. Spočiatku som sa liečila každý deň, vždy 25 minút. Ďalej len raz týždenne, pri zmene počasia častejšie. Po roku chodím bez paličiek vďaka magnetoterapii Biomag.

Alena Chalupová, Moravská Třebová

Liečim si kĺby od februára tohto roka, liečbu som aplikovala 2x denne, teraz už len raz, pretože viac nepotrebujem, natoľko sa stav mojich nôh zlepšil.

Maria Nawrał, Chorzów

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.