Ischias (akútny)

Charakteristika akútneho ischiasu: Ide o útlak pletenca sedacieho nervu v oblasti bedrovej a krížovej chrbtice s vystreľovaním do dolnej končatiny s výraznou akútnou bolesťou a obmedzenou pohyblivosťou.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri akútnom ischiase

Pri akútnom ischiase je cieľom aplikácie uľaviť od bolesti a umožniť narovnanie nefyziologického postavenia stavcov, odstrániť útlak nervových koreňov a tlmiť a hojiť prípadnú zápalovú príčinu. Program aplikujeme opakovane aj niekoľko hodín denne až do pocitu úľavy od ischiasu.

Skúsenosti pacientov

Trpela som bolesťami chrbta v krížoch a nôh od kolien nadol. S magnetoterapiou sa liečim asi tak pol roka a výsledky sú veľmi dobré ako u mňa, tak i u manžela. Prístroj používame každý deň, bolesti ustupujú, lepšie sa ohýbame aj chodíme.

Marie Bártlová, Janov

Dva roky som trpela veľkými bolesťami v krížovej časti chrbta a v bedrách, brala som utišujúce lieky proti bolesti a tie pomáhali len krátko. Po troch mesiacoch som zaznamenala, že sa môj zdravotný stav zlepšuje. V súčasnej dobe sa cítim zdravá.

Hana Janoušová, Košetice

Tiež syn, päťdesiatročný, trpiaci často akútnym ischiasom, používa Biomag na odstránenie útlaku koreňových nervov v oblasti bedrovej a krížovej chrbtice.

JUDr. Alois Šimonů, Brumov-Bylnice

Využitie aplikácie magnetoterapie pri akútnom ischiase

Pri ischiase môžu byť prvým signálom občasné bolesti v oblasti bedrovej a krížovej chrbtice a ako také môžu predchádzať akútnemu poškodeniu medzistavcových platničiek a vypudeniu jej jadierka do chrbticového kanála s následným útlakom koreňa ischiadického nervu najčastejšie v prechode bedrovej a krížovej chrbtice (L – S1).
Pri lumboischiadickom syndróme (seknutie v krížoch, úsad, ischias, lumbago) ide o útlak koreňových nervov v oblasti bedrovej a krížovej chrbtice s vystreľovaním do dolnej končatiny s výraznou akútnou bolesťou a obmedzenou pohyblivosťou. Často ischias vzniká po prechladnutí a zápale nervu (neuritis ischiadica) a po fyzickej záťaži pri nefyziologickej polohe. Príčinou ischiasu je najčastejšie prudký pohyb, zdvíhanie bremena v nefyziologickej polohe a pod. Pri ischiase dochádza k bolestivým kontraktúram hlbokých svalov okolo chrbtice. Projekcia bolesti pri lumboischiadickom syndróme sa líši podľa lokalizácie vybočenia. Pri vybočení platničky medzi stavcami L3 – L4 vedie bolesť po prednej strane nohy, pri postihnutí medzi stavcami L4 – L5 sú popisované bolesti na boku nohy – lampasová projekcia a pri vybočení platničky L5 – S1 bolesť vychádza zo stavca cez zadnú časť nohy do päty.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Bolesti chrbtice
  • Artrózy chrbtice
  • Útlak nervov (chronický)
  • Vyskočená platnička, útlak nervov, koreňové syndrómy (vertebrogénny algický syndróm)
  • Artritídy chrbtice
  • Bechterev

Aplikácia magnetoterapie pri akútnom ischiase

Pri akútnom ischiase sú aplikácie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag vhodné, ako pri zápale nervu, tak pri mechanickej príčine a možno ich kombinovať s ďalšou medikamentóznou liečbou. Významne pozitívne sa prejaví analgetický efekt pri ischiase a tiež spazmolytický, protiopuchový a protizápalový účinok magnetoterapie. Zlepšená mikrocirkulácia v exponovanej oblasti zlepšuje distribúciu a účinok podávaných liekov.

Magnetoterapia a akútny ischias – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri akútnom ischiase? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri akútnom ischiase.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.