Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená)

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika diagnózy zmrznuté rameno: Celú skupinu postihnutí ramenného kĺbu označujeme ako syndróm bolestivého ramena, ľudovo povedané zmrznuté rameno. Prejavuje sa bolesťou v oblasti ramena s obmedzením hybnosti. Syndróm zmrznutého ramena v sebe zahŕňa postihnutie jednej alebo viacerých mäkkých štruktúr ramenného kĺbu: svalov, šliach, búrz, väzov, kĺbového obalu alebo glenoidálneho labra, ktoré často nemá priamy vzťah k poraneniu ramena.

Príčiny syndrómu zmrznutého ramena sú poruchy svalstva rotátorovej manžety, zápalové alebo degeneratívne postihnutie, zápal kĺbových obalov, primárne poruchy akromioklavikulárneho kĺbu a sekundárne zmeny z krčnej chrbtice a i. Chronické a ťažké stavy zmrznutého ramena vedú k reflexnej fibróznej kontraktúre kĺbového puzdra. Postupne sa zhoršuje pohyblivosť ramenného kĺbu a syndróm zmrznutého ramena sa rozvíja.

Keď je bolestivé upaženie v rozsahu asi 60-120 stupňov, ide o tzv. impingementný syndróm, t.j. poškodenie šliach rotátorovej manžety alebo všeobecne útlak v subakromiálnom priestore z iného dôvodu (napr. burzitída). V prípade impingementa býva podstatne viac obmedzená a bolestivá vnútorná rotácia ako vonkajšia, na rozdiel od zmrznutého ramena, kde je výrazné obmedzenie pohybov vo všetkých smeroch.

Využitie magnetoterapie pri syndróme zmrznutého ramena

Syndróm zmrznutého ramena je na využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag jedna zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha tlmiť bolesť, zlepšovať hybnosť, pôsobí protizápalovo a prináša celkovú úľavu.

Skúsenosti pacientov

V zime 2002 som ochorela na zápal ramenného kĺbu, nemohla som pohnúť rukou. Prístroj Biomag som si vypožičala od svojej sestry a používala 2x denne v základnej aplikácii. Za 3 týždne som bola úplne v poriadku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Prístroj magnetoterapie Biomag používam v prípade ťažkostí s chrbticou, kolennými a ramennými kĺby. Mám 63 rokov a od doby, čo používam Biomag sú moje ťažkosti len minimálne.

Emil Wantuła, Siemianowice

Ako masér odporúčam magnetoterapiu svojim klientom. Vynikajúce výsledky sú zaznamenané pri uvoľnení chrbtového svalstva, ktoré je stuhnuté od nachladnutia, prievanu. Ďalej u dojčiat s detskou mozgovou obrnou, pri stavoch po cievnych mozgových príhodách, zamrznutých ramenách …

Lenka Vidurková, Vracov

Aplikácia magnetoterapie pri syndróme zmrznutého ramena

Pri syndróme zmrznutého ramena spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a to denne opakovane a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25 – 50 Hz na prevenciu recidívy. Najčastejšie používame špeciálny aplikátor na rameno a plochý na krčnú chrbticu.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Tenisový lakeť
  • Blednutie prstov (Raynaudov syndróm)
  • Karpálny tunel
  • Zápaly kĺbov ruky a zápästia
  • Bolesti po amputácii
  • Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená)

Magnetoterapia a zmrznuté rameno – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe stuhnutých ramien (zmrznutého ramena)? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri stuhnutých ramenách (zmrznutom ramene).

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.