Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená), syndróm bolestivého ramena

Editor: | 4. júla 2019

Bolí Vás rameno veľmi intenzívne nielen v pokoji, ale aj pri pohybe? Bolesť Vám znemožňuje spánok? Pokiaľ je obmedzená pohyblivosť ramena do všetkých smerov, najmä do rotácie a pohybov paže nad úroveň ramien, môžete trpieť syndrómom zmrznutého ramena.

Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená)
Obrázok: Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená), syndróm bolestivého ramena

Hľadáte riešenie zmrznutého ramena?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis zmrznutého ramena a príčiny vzniku

Syndróm bolestivého ramena je postihnutie ramenného kĺbu. Opakovanými mikrotraumami (nepozorovateľné poranenie) dochádza k postihnutiu šliach a ich úponov. V postihnutých miestach sa ukladajú depozity (usadeniny) vápnika. Na RTG snímkach sú pozorovateľné kalcifikácie (zvápenatenie) v oblasti šliach a búrz (vačok v okolí kĺbov). Syndróm bolestivého ramena je sprevádzaný silnou bolesťou. Ramenom nie je možné vykonávať plný pohyb.

Takzvané zmrznuté rameno je formou syndrómu bolestivého ramena. V prípade syndrómu zmrznutého ramena dochádza po bolestivej akútnej fáze k pozvoľnému tuhnutiu ramena, takzvanému zmrznutiu. To je spôsobené reakciou väzivového púzdra kĺbu na postihnutie.

Príčin bolestí a stuhnutosti ramena existuje celý rad:

 • úraz ramena, jeho preťaženie alebo prechladnutie,
 • degeneratívne alebo zápalové príčiny,
 • infekčné a neurologické príčiny.

V kosti sa môžu objavovať druhotné nádorové ložiská pri rakovine pľúc, prsníka, štítnej žľazy, obličiek, alebo prostaty, ktoré vedú k bolestivým prejavom v oblasti ramena.

Častým javom je aj takzvaná prenesená bolesť, kedy sa bolesť pri spondylóze v oblasti krčnej chrbtice nesie do ramena.

Liečba stuhnutého ramena, syndrómu bolestivého ramena – zbavte sa bolesti

Liečba bolestí v ramene je založená na riešení príčiny postihnutia.

Základným cieľom liečby pri syndróme bolestivého ramena a syndrómu zmrznutého ramena je zabránenie bolesti. Využíva sa farmakologických nástrojov v podobe analgetík, nesteroidných antireumatík a lokálnych kortikoidov.

Neoddeliteľnou súčasťou liečby je cvičenie a fyzikálna terapia. Doporučujeme naučiť sa od fyzioterapeuta niektoré cviky, ktoré vám pomôžu udržať alebo zvýšiť rozsah pohybu v ramene. V rámci fyzikálnej terapie sa využíva 3D pulzná terapia a ultrazvuková terapia. V závažných prípadoch príde na rad chirurgické riešenie.

3D pulzná terapia Biomag pomáha riešiť stuhnuté ramená, syndróm bolestivého ramena, syndróm „zmrznutého ramena“.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Analgetiká – lieky proti bolesti.
 • Lokálne kortikoidy – kortikoidy (steroidné hormóny využívané pre protizápalové účinky) k miestnemu podaniu.
 • Mikrotraumy – drobné, často nepozorovateľné poranenia.
 • Nesteroidové antireumatikum – nesteroidové liečivo pôsobiace proti bolesti, prejavom zápalu a horúčke.
 • Spondylóza – postihnutie tiel stavcov.
 • Burza – malý vačok v okolí kĺbov a šliach, slúži na zmiernenie trenia v miestach vystavených značným pohybom a tlaku.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade „zmrznutého ramena“, syndrómu bolestivého ramena? 

 • Pomáha tlmiť bolesť a zlepšovať hybnosť.
 • Pôsobí protizápalovo a môže priniesť celkovú úľavu.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) pri stuhnutom ramene sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia lekárov z Anglicka a Talianska vykonaná roku 2015 na 66 pacientoch, ktorí podstúpili operáciu pretrhnutej rotátorovej manžety, potvrdzuje, že pulzná terapia (PEMF) je vhodnou podpornou liečbou ramena. Z uvedeného vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť vďaka svojmu analgetickému efektu zmierniť pooperačnú bolesť a stuhnutosť ramena. Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Prístroj magnetoterapie Biomag používam v prípade ťažkostí s chrbticou, kolennými a ramennými kĺby. Mám 63 rokov a od doby, čo používam Biomag sú moje ťažkosti len minimálne.

Emil Wantuła, Siemianowice

Ako masér odporúčam magnetoterapiu svojim klientom. Vynikajúce výsledky sú zaznamenané pri uvoľnení chrbtového svalstva, ktoré je stuhnuté od nachladnutia, prievanu. Ďalej u dojčiat s detskou mozgovou obrnou, pri stavoch po cievnych mozgových príhodách, zamrznutých ramenách …

Lenka Vidurková, Vracov

Manželka mala problémy s pravým bedrovým kĺbom a ľavým ramenom. Bolesť buď úplne vymizla, alebo značne ustúpila.

Jan Klouda, Červený Kríž

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.