Zápaly kĺbov ruky a zápästia

Editor: | 20. júna 2019
Zápaly kĺbov ruky a zápästia
Obrázok: Zápaly kĺbov ruky a zápästia

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Charakteristika zápalov kĺbov ruky a zápästia: Najčastejšou príčinou zápalového postihnutia drobných kĺbov rúk a zápästia je reumatoidná artritída. Zápal vo vnútri kĺbu spôsobí opuch, bolesť a zatuhnutie. Koža nad kĺbom býva teplejšia, a pokiaľ trvá zápal kĺbu a zápästia dlhšiu dobu, vedie k poškodeniu chrupavky a kosti, takže v kosti vznikajú deštrukcie. V najťažších prípadoch zápalu kĺbov miznú časti kostí tvoriace kĺbové plochy. To vedie k deformitám v kĺboch.

Typickým prejavom artritídy je tzv. ranná stuhnutosť. Príčinou reumatoidnej artritídy je porucha imunitného systému. Choroba obmedzuje život pacienta a môže viesť až k trvalej invalidite. Terapeuticky je dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými.

Využitie magnetoterapie na zápaly kĺbov ruky a zápästia

Zápaly kĺbov ruky a zápästia sú na využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag jedna zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických zápaloch kĺbov ruky a zápästia zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Aplikácia magnetoterapie na zápaly kĺbov ruky a zápästia

Pri zápaloch kĺbov ruky a zápästia prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25 – 50 Hz. Najčastejšie používame aplikátor solenoid na malé kĺby a zápästia.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Biomag prístrojom útočíme na chrbticu, artrózu kĺbov, opuchy priehlavkov a členkov, na uvoľňovanie kŕčov nôh a prstov na rukách i na pätnú ostrohu.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Približne pred rokom sme si kúpili váš prístroj a môžem vyhlásiť, že mne i manželke pomáha na naše zdravotné problémy. Jedná sa hlavne o bolesť chrbta a kŕčové žily, ktoré sú trvalého rázu, a dočasného, ako je bolesť zápästia, hlavy.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Prístroj sme si zakúpili v čase, keď sme boli ešte v plnom pracovnom vyťažení. Manžel potreboval pomoc pri liečbe astmy, narazeného ramena, bolestiach chrbta, bolestiach kolien a zápästí.

Marie Homolková, Čechtice

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.