Zápaly kĺbov ruky a zápästia

Editor: | 14. augusta 2019

Trpíte silnými bolesťami v kĺboch ruky alebo zápästia? Objavuje sa opuch, stuhnutosť a začervenanie? Môže sa jednať o ochorenie kĺbov zápalového charakteru, ktoré po nejakom čase môže viesť k zhoršeniu hybnosti a vzniku deformít. Napríklad k pokriveniu prstov či rúk.

Zápaly kĺbov ruky a zápästia
Obrázok: Zápaly kĺbov ruky a zápästia

Hľadáte riešenie zápalu kĺbov ruky?

Chcete sa zbaviť bolesti?

Popis zápalu kĺbov ruky, zápästia a príčiny vzniku

Zápaly kĺbov ruky a zápästia môžu byť infekčné a neinfekčné. Najčastejšou príčinou neinfekčného postihnutia drobných kĺbov rúk a zápästia je reumatoidná artritída. Prvými príznakmi je väčšia únava, slabosť, nechutenstvo a zvýšená teplota.

Zápal vnútri kĺbu spôsobí opuch, bolesť a stuhnutie. Koža nad kĺbom býva teplejšia, a ak trvá zápal kĺbu a zápästia dlhšiu dobu, vedie k poškodeniu chrupavky a kosti, takže v kosti vznikajú deštrukcie.

V najťažších prípadoch zápalu kĺbov miznú časti kostí tvoriace kĺbové plochy. To vedie k deformitám v kĺboch. Napríklad ku stočeniu prstov rúk na malíčkovú stranu. Môžu sa tvoriť výrastky na kĺboch prstov ruky.

Príčinou reumatoidnej artritídy je porucha imunitného systému. Choroba obmedzuje život pacienta, bráni vo vykonávaní bežnej každodennej činnosti a môže viesť až k trvalej invalidite.

Rizikovými faktormi v rozvoji reumatoidnej artritídy sú:

 • nadváha a obezita,
 • zranenia,
 • namáhanie kĺbov nevhodnými opakovanými pohybmi.

Liečba zápalu kĺbov ruky, zápästia – zbavte sa bolesti

Liečba infekčného zápalu kĺbu ruky alebo zápästia prebieha podaním liečiv za účelom eliminácie konkrétneho odhaleného pôvodcu ochorenia.

Liečba reumatoidnej artritídy je založená na miernení bolesti a spomaľovaní rozvoja ochorenia. Používajú sa takzvané lieky modifikujúce chorobu (DMARDs Disease Modifyng Antirheumatic Drugs), nesteroidové antireumatiká a kortikosteroidy.

Podporná liečba na zníženie bolesti môže zahŕňať 3D pulznú terapiu a ultrazvuk, laser, polarizované svetlo, galvanizáciu či termoterapiu.

Terapeuticky je dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy. Prevencia spočíva v komplexnej starostlivosti o imunitný systém.

3D pulzná terapia Biomag pomáha riešiť zápaly kĺbov ruky a zápästia.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Disease Modifyng Antirheumatic Drugs (DMARDs) – chorobu modifikujúce lieky.
 • Nesteroidové antireumatikum – nesteroidové liečivo pôsobiace proti bolesti, prejavom zápalu a horúčke.
 • Analgetický účinok – účinok proti bolesti.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade zápalu kĺbov ruky a zápästia?

 • Pomáha tlmiť bolesti.
 • Pôsobí proti zápalom a opuchom.
 • Pomáha zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) na liečbu artritídy sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná vedeckým tímom R. Selvama (2007) a ktorej výsledky boli publikované vo vedeckom časopise Life Sciences preukazuje, že pulzná terapia (PEMF) svojím protizápalovým efektom napráva škody, ktoré artritída v organizme spôsobuje. Z uvedeného vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť pri liečbe reumatoidnej artritídy. Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Biomag prístrojom útočíme na chrbticu, artrózu kĺbov, opuchy priehlavkov a členkov, na uvoľňovanie kŕčov nôh a prstov na rukách i na pätnú ostrohu.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Prístroj sme si zakúpili v čase, keď sme boli ešte v plnom pracovnom vyťažení. Manžel potreboval pomoc pri liečbe astmy, narazeného ramena, bolestiach chrbta, bolestiach kolien a zápästí.

Marie Homolková, Čechtice

Približne pred rokom sme si kúpili váš prístroj a môžem vyhlásiť, že mne i manželke pomáha na naše zdravotné problémy. Jedná sa hlavne o bolesť chrbta a kŕčové žily, ktoré sú trvalého rázu, a dočasného, ako je bolesť zápästia, hlavy.

Karel Kratochvíl, Humpolec

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.