Zápaly kĺbov ruky a zápästia

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika zápalov kĺbov ruky a zápästia: Najčastejšou príčinou zápalového postihnutia drobných kĺbov rúk a zápästia je reumatoidná artritída. Zápal vo vnútri kĺbu spôsobí opuch, bolesť a zatuhnutie. Koža nad kĺbom býva teplejšia, a pokiaľ trvá zápal kĺbu a zápästia dlhšiu dobu, vedie k poškodeniu chrupavky a kosti, takže v kosti vznikajú deštrukcie. V najťažších prípadoch zápalu kĺbov miznú časti kostí tvoriace kĺbové plochy. To vedie k deformitám v kĺboch.

Typickým prejavom artritídy je tzv. ranná stuhnutosť. Príčinou reumatoidnej artritídy je porucha imunitného systému. Choroba obmedzuje život pacienta a môže viesť až k trvalej invalidite. Terapeuticky je dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými.

Využitie magnetoterapie na zápaly kĺbov ruky a zápästia

Zápaly kĺbov ruky a zápästia sú na využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag jedna zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických zápaloch kĺbov ruky a zápästia zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Skúsenosti pacientov

Biomag prístrojom útočíme na chrbticu, artrózu kĺbov, opuchy priehlavkov a členkov, na uvoľňovanie kŕčov nôh a prstov na rukách i na pätnú ostrohu.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Približne pred rokom sme si kúpili váš prístroj a môžem vyhlásiť, že mne i manželke pomáha na naše zdravotné problémy. Jedná sa hlavne o bolesť chrbta a kŕčové žily, ktoré sú trvalého rázu, a dočasného, ako je bolesť zápästia, hlavy.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Prístroj sme si zakúpili v čase, keď sme boli ešte v plnom pracovnom vyťažení. Manžel potreboval pomoc pri liečbe astmy, narazeného ramena, bolestiach chrbta, bolestiach kolien a zápästí.

Marie Homolková, Čechtice

Aplikácia magnetoterapie na zápaly kĺbov ruky a zápästia

Pri zápaloch kĺbov ruky a zápästia prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25 – 50 Hz. Najčastejšie používame aplikátor solenoid na malé kĺby a zápästia.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Karpálny tunel
  • Tenisový lakeť
  • Bolesti po amputácii
  • Zmrznuté rameno (stuhnuté ramená), syndróm bolestivého ramena
  • Artralgia či artróza ramenného kĺbu
  • Blednutie prstov (Raynaudov syndróm)

Magnetoterapia a zápaly kĺbov ruky a zápästia – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe zápalov kĺbov ruky a zápästia? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri zápaloch kĺbov ruky a zápästia.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.