Patentovaná 3D magnetoterapia
MDR CERTIFIED

MDR CERTIFIED

Vyskúšajte zadarmo

Účinky magnetoterapie

Pôsobenie pulznej magnetoterapie sa delí na niekoľko základných účinkov. Tieto účinky magnetoterapie sú rozhodujúce pre účinnosť terapie. Prečítajte si podrobný opis týchto účinkov na ľudský organizmus.

Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás a my sa vám radi budeme venovať.

Účinok na zmiernenie bolesti

Ströme in den Nervenfasern
Prúdy v nervových vláknach

Pulzná magnetoterapia vďaka elektromagnetickej indukcii podporuje tvorbu prúdu v nervových vláknach. Tento indukovaný prúd spôsobuje zablokovanie prechodu bolestivých pocitov z miesta bolesti cez miechu do mozgových centier. V dôsledku tohto a niektorých ďalších mechanizmov dochádza k potlačeniu bolesti. Tieto ďalšie mechanizmy zahŕňajú zvýšenú produkciu endorfínov, potlačenie zápalu a opuchu. Okrem toho sa uplatňuje aj mechanizmus myorelaxácie alebo uvoľnenia svalového napätia.

K vazodilatácii, analgetickému účinku a upokojeniu prispieva aj zvýšené uvoľňovanie endorfínu a regulácia transportu vápnikových iónov cez bunkovú membránu.

Po aplikácii pulznej magnetoterapie sa preukázala zvýšená aktivita laktátdehydrogenázy v exponovanom svale. Laktátdehydrogenáza podmieňuje rozklad kyseliny mliečnej, ktorá provokuje nervové receptory a spôsobuje bolesť.

Liečivý účinok

Membrána ľudskej bunky

Hojivý a regeneračný účinok pulznej magnetoterapie na kosti a mäkké tkanivá sa vysvetľuje nešpecifickým dráždením cytoplazmatickej (bunkovej) membrány. Na tejto membráne sa aktivuje metabolický reťazec, ktorého kľúčovým bodom je zmena pomeru cAMP a cGMP, t. j. zmena pomeru medzi cyklickým adenozínmonofosfátom a cyklickým guanozínmonofosfátom.

V prípade regeneračného účinku na kosti vedú aplikácie k zvýšeniu počtu osteoklastov a následnému spusteniu procesu regenerácie kostného tkaniva. Pulzná magnetoterapia výrazne urýchľuje hojenie, aktivuje tvorbu nového tkaniva, kalcifikáciu a vedie k zvýšeniu citlivosti na parathormón, ktorý okrem iného pomáha kontrolovať hladinu vápnika v tele.

Lepšie prekrvenie tkaniva a vyššia saturácia kyslíkom pomáha rýchlejšie zmierniť zápal vo všetkých tkanivách a zosilňuje účinok akejkoľvek antibiotickej liečby.

Výrazne sa urýchľuje aj hojenie poškodených periférnych nervov a urýchľuje sa regenerácia neurofibríl (vlákien v neurónoch) a rast centrálnych axónov (vlákien vychádzajúcich z buniek).

Anti-flow efekt

Porucha prietoku krvi

Edém je spôsobený poruchou krvného obehu na úrovni krvných kapilár s následným hromadením tekutiny medzi bunkami.

Aplikácia pulznej magnetoterapie sa zameriava na boj proti hlavným príčinám opuchov, t. j. zvýšenému krvnému tlaku vo fibróznom tkanive (najmenšie cievy v tele), poruchám odtoku tekutiny z tkaniva a tiež možnému zvýšeniu priepustnosti stien fibrózneho tkaniva.

Dôležitú úlohu v protišokovom účinku pulznej magnetoterapie zohráva zlepšenie perfúzie, t. j. lepší prietok tkanivami.

Zrýchlenie metabolizmu po aplikácii pulznej magnetoterapie umožňuje rýchlejšie vstrebávanie opuchu a zároveň dochádza k výraznému protizápalovému a bolestivému účinku v danej oblasti.

Myorelaxačný účinok

Štruktúra svalov

Pulzná magnetoterapia urýchľuje vyplavovanie kyslých metabolitov, ktoré spôsobujú bolestivé podráždenie svalov a chronické zápaly.

Vyplavenie týchto metabolitov je spôsobené zlepšením perfúzie (prietoku tkanivami) a zvýšenou aktivitou laktátdehydrogenázy, ktorá podmieňuje odbúravanie kyseliny mliečnej.

Aplikácia pulznej magnetoterapie výrazne znižuje svalové kŕče. Okrem toho terapia znižuje radikulárne (koreňové) podráždenie, ktoré často spôsobuje mravčenie a pulzujúcu alebo pálivú bolesť.

Pulzná magnetoterapia potláča bolesť a upravuje reflexné zmeny v tele. Úpravou týchto reflexov telo uvoľňuje svalové kŕče alebo kontrakcie a spazmy. Toto uvoľnenie vedie k ďalšej úľave od bolesti.

Aplikácia pulznej magnetoterapie preto vedie k uvoľneniu kostrového svalstva a zlepšeniu pohyblivosti. Toto zlepšenie hybnosti umožní ďalšie rozšírenie terapie, napríklad pri podobne jednoduchších rehabilitačných cvičeniach.

Vazodilatačný účinok

Zirkulation der roten Blutkörperchen.
Cirkulácia krvných erytrocytov

Pulzná magnetoterapia s vhodne nastavenými parametrami pôsobí proti tzv. peneniu alebo zhlukovaniu erytrocytov, ktoré prenášajú kyslík v krvi. Výsledným efektom je opätovné rozptýlenie jednotlivých erytrocytov, čím sa zväčší plocha schopná viazať kyslík. Krv, ktorá prešla vhodným pulzným magnetickým poľom, sa tak dokáže lepšie okysličovať a prenášať kyslík do tkanív.

Počas pulznej magnetoterapie dochádza k aktivácii parasympatiku a refluxu iónov Ca2+, čo vedie k uvoľneniu svaloviny ciev (najmä predkapilárnych zvieračov) a následnej vazodilatácii.

Aplikácia nízkofrekvenčného pulzného magnetického poľa ovplyvňuje polarizáciu červených krviniek s kladným nábojom. Polarizácia krvných buniek ovplyvňuje svalový tonus jemných ciev, tepien a vláskových buniek (kapilár). To vedie k rozšíreniu tohto krvného obehu (rozšírenie ciev a zlepšenie mikrocirkulácie), a tým k lepšiemu zásobovaniu tkanív okysličenou krvou a živinami. Zlepšenie mikrocirkulácie prispieva aj k rýchlejšiemu odstraňovaniu toxických látok a metabolitov z tkanív.

Pulzná magnetoterapia tiež výrazne zvyšuje parciálny tlak kyslíka a ovplyvňuje plasticitu alebo elasticitu krvných buniek. Pružnejšie krvné bunky potom môžu ľahšie prechádzať krvným obehom. Okrem toho pri dlhodobej aplikácii tejto metódy dochádza aj k neovaskularizácii, t. j. rýchlejšej tvorbe nových ciev.

Aplikácia pulzných magnetických polí tiež znižuje riziko vzniku krvných zrazenín (trombov).

Metabolický - detoxikačný účinok

Štruktúra ľudskej bunky

Pulzná magnetoterapia preniká do ľudského tkaniva rovnomerne a môže tak pôsobiť ako jedna z mála metód aj v mieste vnútorného zápalu.

Pri pulznej magnetoterapii pôsobí na každú bunku a vyvoláva v nej slabé elektrické prúdy. V dôsledku tejto indukcie elektrických prúdov dochádza k zmenám povrchových potenciálov buniek. Základom každého procesu detoxikácie je práve lepší prísun živín a lepšie odstraňovanie metabolických odpadov z tkanív.

Hlavným detoxikačným orgánom v tele je pečeň, a preto sa odporúča zamerať sa na ňu počas aplikácií pulznej magnetoterapie. Funkciu pečene podporuje aj primeraná hydratácia a na tento účel možno použiť tekutiny, ktoré prešli tzv. magnetizáciou. Ide o proces, pri ktorom pulzná magnetoterapia aplikovaná na vodu mení jej štruktúru. Táto voda má okrem iného lepšiu schopnosť viazať molekuly kyslíka a je mäkšia, čím sa lepšie rozpúšťa a odstraňuje odpadové látky a iné metabolity.

Kde pomáha terapia pulzným magnetom Biomag 3D?

Zariadenia na 3D pulznú magnetoterapiu spoločnosti Biomag v súčasnosti pomáhajú ľuďom na všetkých kontinentoch. Tisíce spokojných používateľov a renomovaných kliník používajú inovatívne prístroje Biomag na ceste za lepším zdravím.

Londýn

Spojené kráľovstvo

Rím

Taliansko

Barcelona

Španielsko

Berlín

Nemecko

Paríž

Francúzsko

Viedeň

Rakúsko

Bratislava

Slovensko

Praha

Česká republika

Brasília

Brazília

Budapešť

Maďarsko

Dubaj

Spojené arabské emiráty

Singapur

Singapur

Astana

Kazachstan

Rijád

Saúdská Arábie

Varšava

Poľsko

Bukurešť

Rumunsko

Toronto

Kanada

Washington, D.C.

Spojené Štáty Americké

Kontaktujte nás tu:

Bezplatné skúšanie
Ako a kde sa dá kúpiť?
Možnosť prenájmu
Všeobecná požiadavka

Rezervácia bezplatnej aplikácie 3D magnetoterapia

Zákazník SK

Ozveme sa vám najneskôr nasledujúci pracovný deň

Jana Kovářová

Jana Kovářová Starostlivosť o zákazníkov

Táto webová stránka je chránená technológiou Google reCAPTCHA..
Podmienky službyZásady ochrany osobných údajov.

Prečo Biomag?

Vysoký výkon a účinnosť liečebných efektov.
Ayuda a mejorar la salud. Ya en 40 países de todo el mundo.
Pomáha k lepšiemu zdraviu.
Už v 40 krajinách sveta.
30 rokov skúseností v tejto oblasti, český výrobok.
Viac ako 100 000 spokojných zákazníkov.
Jana Kovářová

Jana Kovářová Starostlivosť o zákazníkov

Ako ho vyskúšať?

  • Jednoducho si objednajte bezplatnú aplikáciu pomocou tohto formulára
  • Vybraný špecialista vám zavolá na telefón
  • Dohodne čas a adresu bezplatnej aplikácie
  • Prediskutuje všetky podrobnosti a vaše otázky
  • Počas bezplatnej aplikácie sa dozviete všetky funkcie a výhody magnetoterapie Biomag 3D
  • Pohodlne podporte svoje zdravie

Certifikácia a logá

Členstvo a podpora

Platby a doprava

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.