Bolestivé stavy

Editor: | 18. marca 2020

Trpíte bolesťami? Sú úporné, dlhodobé a obmedzujú vás v každodennej bežnej činnosti? Bolestivé stavy sú najčastejším dôvodom, ktorý privádza pacienta k lekárovi. Rozhodne ich nepodceňujte, zbytočne netrpte a hľadajte ich riešenie!

Bolestivé stavy
Obrázok: Bolestivé stavy

Hľadáte riešenie bolestí?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis bolestivých stavov a príčiny vzniku

Ide o subjektívne nepríjemné pocity spojené s aktuálnym alebo potenciálnym poškodzovaním živého tkaniva organizmu. Ide o veľmi individuálnu záležitosť, ktorú každý vníma inak.

Akútna bolesť má ochranný charakter, pretože signalizuje nejakú poruchu v tele a bráni jeho ďalšiemu poškodzovaniu. Vzniká okamžite po podnete, napríklad úraze. Môže sa prejavovať ako ostrá či pálivá a väčšinou trvá krátku dobu.

Za chronickú možno považovať tú, ktorá trvá mesiace až niekoľko rokov. Vedie k frustrácii, depresii a pocitom beznádeje.

Jej častou formou je neuropatická bolesť. Tá je prítomná u mnohých chorôb ako je diabetes, rakovina či roztrúsená skleróza. Môže byť vnímaná ako veľmi bolestivá, aj keď podnet, ktorý ju vyvolal bolestivý nie je (allodýnia). Alebo môže ísť o zvýšené vnímanie bolesti (hyperalgéziu).

Chronické môžu byť bolesti týkajúce sa chrbta, kĺbov, svalov, hlavy či bolesti spojené s poškodením nervov napríklad u cukrovky, polyneuropatie, pásového oparu, boreliózy. Ďalej môže ísť o bolesti po operáciach, fantomové a rad ďalších.

Bolesť výrazne obmedzuje pacienta vo všetkých životných aktivitách a jej tlmenie je nevyhnutné na zlepšenie kvality života a ďalšiu liečbu.

Liečba bolestí – zbavte sa ťažkostí

Liečba je komplexná. Ak je známa príčina, ideálny postup je jej odstránenie. V ostatných prípadoch ide o tlmenie bolestí.

Farmakologicky sa využívajú nesteroidné antireumatiká, ktoré potláčajú bolesť a bránia rozvoju zápalu, ďalej sa využívajú opioidá, ktoré majú silný analgetický účinok. Tie môžu však vytvoriť závislosť! Podporne možno využiť antidepresív alebo anxiolytík.

Niektoré prípady vyžadujú chirurgický zákrok. Liečbu možno doplniť psychoterapiou či fyzikálnou terapiou ako je vodoliečba či magnetoterapia.

V rámci fyzikálnej terapie nachádza významné uplatnenie 3D pulzná terapia Biomag.

Jej analgetický efekt je jedným zo základných liečebných efektov, pre ktoré je 3D pulzná terapia u väčšiny osôb používaná.

Cieľom aplikácie je tlmiť bolesti, uvoľniť svalové spazmy, podporiť proces hojenia a regenerácie.

Zvlášť dobré analgetické pôsobenie preukázali prístroje Biomag v prípade:

Dosiahnutie analgetického efektu vyžaduje dlhšie aplikácie. Aplikuje sa u tých stavov, pri ktorých je známa príčina bolesti.

Neaplikuje sa u akútnych bolestí brucha nejasného pôvodu a pri podozrení na infarkt myokardu, aby nedošlo k útlmu klinických prejavov a k sťaženiu včasnej diagnostiky akútneho ochorenia!

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Nesteroidové antireumatikum – nesteroidné liečivo proti bolesti, horúčke a zápalu.
 • Opioidy – látky so silným protibolestivým účinkom.
 • Antidepresíva – skupina liekov využívaných na liečbu depresie.
 • Anxiolytiká – lieky odstraňujúce úzkosť, psychickú tenziu a napätie, strach, trému.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade bolestivých stavov?

 • Pomáha zmierňovať bolesti.
 • Prispieva k zlepšeniu kvality života pacienta.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) v prípade bolestivých stavov sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná na 40 pacientoch na Univerzite Karlovej v Prahe potvrdzuje prínos a účinnosť pulznej terapie (PEMF) pri liečbe bolestivých stavov. Z publikovaného textu vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť pri liečbe týchto ťažkostí.  Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Trpím bolesťou kolien a chrbtice. Doteraz som sa liečil tabletkami, parafínom, masťami, príliš to neúčinkovalo. Asi rok, čo používam magnetoterapiu na kolená, chrbticu i ostrohy, je účinok omnoho väčší.

Josef Krejčí, Stonařov

Trpela som bolesťami chrbta v krížoch a nôh od kolien nadol. S magnetoterapiou sa liečim asi tak pol roka a výsledky sú veľmi dobré, ako u mňa, tak i u manžela. Prístroj používame každý deň, bolesti ustupujú, lepšie sa ohýbame aj chodíme.

Marie Bártlová, Janov

Mám rada ručné práce, a pretože je to sedavý koníček, tak mám problém s krčnou chrbticou. Vďaka prístroju Biomag si dovolím sedieť aj dlhšiu dobu bez problémov. Nemám žiadne ťažkosti ako predtým.

Marie Horňáčková, Mutěnice

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.