Diabetická noha

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika diabetickej nohy: V dôsledku diabetu sa vyvíja diabetická neuropatia a mikroangiopatia vedúca k výraznému zhoršeniu podmienok kvalitného zásobenia tkanív dolných končatín kyslíkom a živinami – vzniká tzv. diabetická noha. Pri zle korigovanom diabete a postupe diabetickej polyneuropatie dochádza k hromadeniu kyslých metabolitov v tkanivách a ďalšiemu zhoršovaniu stavu. Výsledkom sú trofické zmeny vedúce až k holeňovým vredom a amputáciám končatín.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri diabetickej nohe

Pri diabetickej nohe je cieľom aplikácie tlmenie bolesti a zlepšenie cirkulačných pomerov v tkanivách. Podporou cievneho prietoku – dilatáciou ciev dosahujeme zvýšený prísun kyslíka a živín a vyplavujeme nahromadené kyslé metabolity. Tým zvyšujeme šancu končatiny na záchranu a zmierňujeme druhotné dôsledky diabetu na cievny systém.

Skúsenosti pacientov

Magnetoterapia mi pomohla na bolesti nôh pri cukrovke. Nemusím užívať tabletky, nohy ma prestali bolieť.

Mária Sitárová, Havířov

S prístrojom Biomag som veľmi spokojný, používam ho na cukrovku, bolesť v krížoch, diabetickú nohu, prostatu, bolesti v krku a ďalšie ťažkosti.

Zdeněk Moravec

Biomag používam na chorú nohu – ľavú, kde mám v oblasti členka bercove vredy. Zmierňuje sa mi trhavá bolesť pri vredoch, zmenšuje sa mi opuch na nohe a zvyšuje sa vylučovanie sekrétov z rán vredov, ako aj sa zmenšujú otvorené rany.

Jozef Marták, Moravské Lieskové

Využitie magnetoterapie pri diabetickej nohe

Diabetes mellitus – cukrovka – je chronické ochorenie s trvalou poruchou premeny glukózy, ktorá vedie k zvýšeným hladinám glykémie a k ďalším zmenám metabolizmu bielkovín, tukov a cukrov. V dôsledku týchto porúch sa vyvíja diabetická polyneuropatia – chorobné zmeny v nervových vláknach (neuropatia) a drobných cievach (mikroangiopatia). Komplikácie diabetu (sekundárne postihnutie) zahŕňajú diabetickú retinopatiu – ktorá môže viesť až k slepote, diabetickú nefropatiu – ktorá môže viesť až k zlyhaniu obličiek, diabetickú neuropatiu – ktorá narušuje všetky sympatické a parasympatické funkcie a makrovaskulárne ochorenie – ktoré zahŕňa ochorenie periférnych artérií, mozgových ciev, ischemickú chorobu srdca a na dolných končatinách sa prejaví ako tzv. diabetická noha.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Operácia bedrového kĺbu (i endoprotéza), umelý kĺb – TEP
  • Endoprotézy
  • Fantómové bolesti
  • Ischemická choroba končatín (ischémia)
  • Bolesti priehlavkov a členkov, opuchy členkov, stavy po úrazoch
  • Artróza bedrových kĺbov

Prínosy aplikácie magnetoterapie pri diabetickej nohe

Pri diabetickej nohe zmierňuje nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag všetky sekundárne postihnutia svojím protidegenerativnym pôsobením na nervové tkanivo, vazodilatačným efektom na drobné tepničky a kapiláry. Tým odďaľuje a zmenšuje výskyt a závažnosť diabetických komplikácií a zlepšuje kvalitu života. Výborne sa osvedčila pri hojení bercových vredov a ďalších cievnych komplikácií u diabetikov. Jej dlhodobé používanie je pri detskom i pri stareckom diabete veľkým prínosom. S aplikáciami začíname postupne a najlepšie od dolných končatín. Týmto postupom minimalizujeme prípadnú silnejšiu adaptačnú reakciu.

Aplikácia magnetoterapie pri diabetickej nohe

Pri diabetickej nohe aplikujeme denne vazodilatačné frekvencie na poruchy prekrvenia končatín a prípadne vazodilatačné a stimulačné na oblasť brucha (pankreas, pečeň a obličky) najlepšie veľkým solenoidom alebo skladacím plochým aplikátorom.

Magnetoterapia a diabetická noha – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri diabetickej nohe? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri diabetickej nohe.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.