Diabetická noha

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika diabetickej nohy: V dôsledku diabetu sa vyvíja diabetická neuropatia a mikroangiopatia vedúca k výraznému zhoršeniu podmienok kvalitného zásobenia tkanív dolných končatín kyslíkom a živinami – vzniká tzv. diabetická noha. Pri zle korigovanom diabete a postupe diabetickej polyneuropatie dochádza k hromadeniu kyslých metabolitov v tkanivách a ďalšiemu zhoršovaniu stavu. Výsledkom sú trofické zmeny vedúce až k holeňovým vredom a amputáciám končatín.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri diabetickej nohe

Pri diabetickej nohe je cieľom aplikácie tlmenie bolesti a zlepšenie cirkulačných pomerov v tkanivách. Podporou cievneho prietoku – dilatáciou ciev dosahujeme zvýšený prísun kyslíka a živín a vyplavujeme nahromadené kyslé metabolity. Tým zvyšujeme šancu končatiny na záchranu a zmierňujeme druhotné dôsledky diabetu na cievny systém.

Skúsenosti pacientov

Biomag používam na chorú nohu – ľavú, kde mám v oblasti členka bercove vredy. Zmierňuje sa mi trhavá bolesť pri vredoch, zmenšuje sa mi opuch na nohe a zvyšuje sa vylučovanie sekrétov z rán vredov, ako aj sa zmenšujú otvorené rany.

Jozef Marták, Moravské Lieskové

S prístrojom Biomag som veľmi spokojný, používam ho na cukrovku, bolesť v krížoch, diabetickú nohu, prostatu, bolesti v krku a ďalšie ťažkosti.

Zdeněk Moravec

Magnetoterapia mi pomohla na bolesti nôh pri cukrovke. Nemusím užívať tabletky, nohy ma prestali bolieť.

Mária Sitárová, Havířov

Využitie magnetoterapie pri diabetickej nohe

Diabetes mellitus – cukrovka – je chronické ochorenie s trvalou poruchou premeny glukózy, ktorá vedie k zvýšeným hladinám glykémie a k ďalším zmenám metabolizmu bielkovín, tukov a cukrov. V dôsledku týchto porúch sa vyvíja diabetická polyneuropatia – chorobné zmeny v nervových vláknach (neuropatia) a drobných cievach (mikroangiopatia). Komplikácie diabetu (sekundárne postihnutie) zahŕňajú diabetickú retinopatiu – ktorá môže viesť až k slepote, diabetickú nefropatiu – ktorá môže viesť až k zlyhaniu obličiek, diabetickú neuropatiu – ktorá narušuje všetky sympatické a parasympatické funkcie a makrovaskulárne ochorenie – ktoré zahŕňa ochorenie periférnych artérií, mozgových ciev, ischemickú chorobu srdca a na dolných končatinách sa prejaví ako tzv. diabetická noha.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Artróza kolena
  • Bolesti priehlavkov a členkov, opuchy členkov, stavy po úrazoch
  • Bercový (holenný) vred
  • Ostrohy na pätách – bolesti
  • Diabetická noha
  • Vredy – hojenie chronických arteriálnych a žilových vredov

Prínosy aplikácie magnetoterapie pri diabetickej nohe

Pri diabetickej nohe zmierňuje nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag všetky sekundárne postihnutia svojím protidegenerativnym pôsobením na nervové tkanivo, vazodilatačným efektom na drobné tepničky a kapiláry. Tým odďaľuje a zmenšuje výskyt a závažnosť diabetických komplikácií a zlepšuje kvalitu života. Výborne sa osvedčila pri hojení bercových vredov a ďalších cievnych komplikácií u diabetikov. Jej dlhodobé používanie je pri detskom i pri stareckom diabete veľkým prínosom. S aplikáciami začíname postupne a najlepšie od dolných končatín. Týmto postupom minimalizujeme prípadnú silnejšiu adaptačnú reakciu.

Aplikácia magnetoterapie pri diabetickej nohe

Pri diabetickej nohe aplikujeme denne vazodilatačné frekvencie na poruchy prekrvenia končatín a prípadne vazodilatačné a stimulačné na oblasť brucha (pankreas, pečeň a obličky) najlepšie veľkým solenoidom alebo skladacím plochým aplikátorom.

Magnetoterapia a diabetická noha – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri diabetickej nohe? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri diabetickej nohe.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.