Artróza kolena

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika artrózy kolena: Najčastejšou lokalizáciou osteoartrózy je postihnutie kolenných kĺbov. Vo veku 70 rokov je osteoartrózou postihnutých až 90% ľudí. Liečba artrózy kolena je medikamentózna – antireumatiká, antiflogistiká, analgetiká a doplnkovo chondroprotektíva, chirurgická – úprava postavenia kĺbu, náhrady kĺbov. Ďalšou liečbou artrózy kolena je rehabilitačná starostlivosť – fyzioterapia a ergoterapia ako magnetoterapia, elektroterapia, ultrazvuk, kryoterapia a i. a cvičenia kĺbov, naťahovacie cviky na zväčšenie rozsahu pohybov, uvoľnenie a pretiahnutie skrátených svalov a pod.

Využitie magnetoterapie pri artróze kolena

Pri artróze kolena má v rámci rehabilitačnej liečby uplatnenie nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia, ktorá nemá nežiaduce vedľajšie účinky, nezaťažuje pacienta a možno ju aplikovať aj v domácich podmienkach, čo má pre chronických pacientov veľký význam. Uplatní sa hlavne protibolestivý, protiopuchový a protizápalový efekt.

Skúsenosti pacientov

Prístroj Biomag používam na artrózu kĺbov kolien denne a na ischémiu končatín. Mám 86 rokov a bez magnetoterapie by som dávno nechodil.

Ladislav Voda, Lažánky

Trpela som veľkými bolesťami kolenných kĺbov, mám artrózu. Po intenzívnej liečbe „Biomagom“ sa bolesti začali znižovať, postupne ustali. Prístroj nám zabral aj na nádchu a prechladnutie a bolesť zubov.

Paní Pavlíková, Havířov

Už 8 rokov prístroj využíva naša 84-ročná babička na artrózu v kolenách a musím povedať, že jej pohybová aktivita je veľmi slušná. Bolesti sa už tak často neozývajú a nemajú takú intenzitu ako pred rokmi.

Miroslav Kulka, Vřesina

Aplikácia magnetoterapie pri artróze kolena

Pri artróze kolena spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz, aplikujeme denne a po útlme bolesti kombinujeme s programami regeneračnými 25-50 Hz. Vhodný aplikátor je solenoid.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Bolesti priehlavkov a členkov, opuchy členkov, stavy po úrazoch
  • Endoprotézy
  • Ostrohy na pätách – bolesti
  • Vredy – hojenie chronických arteriálnych a žilových vredov
  • Artróza kolena
  • Ischemická choroba končatín (ischémia)

Magnetoterapia a artróza kolena – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri artróze kolena? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artróze kolena.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.