Patentovaná 3D magnetoterapia
MDR CERTIFIED

MDR CERTIFIED

Skúste terapiu

Artróza kolena - príznaky, popis a liečba

Autor MUDr. Peter Bednarčík CSc.

Revízia

Artróza kolena
Artróza kolena

Keď ráno vstanete, cítite každý krok, akoby vaše kolená boli plné rozbitého skla? Artróza kolena môže byť príčinou. Pre milióny ľudí po celom svete nie je táto bolesť len prechodným nepohodlím, ale stálym spoločníkom. Napriek tomu, že je často považovaná za nevyhnutnú súčasť starnutia, artróza kolena nepozná vekové hranice a môže zasiahnuť aj tých najaktívnejších jedincov.

Zistite, aké sú príčiny a aké existujú možnosti liečby artrózy kolena. Ako potlačiť symptómy ako sú bolesti, opuchy a zápaly, ktoré toto ochorenie sprevádza? Viac informácií nájdete tu.

Artróza kolena príznaky

 • Bolesť
 • Opuch
 • Stuhnutosť
 • Obmedzený rozsah pohybu kolena

Bolesť pri artróze kolena a opuch bývajú horšie ráno alebo po dlhšej dobe sedenia a pokoja. Náhle zhoršenie bolesti môže nastať po fyzicky namáhavej aktivite.
Ak sa koleno počas pohybu „zadrháva“, pacienti môžu počuť nepríjemný škrípavý zvuk spôsobený trením plôch o seba (odborne krepitus). K bolesti sa môže pridávať pocit slabosti alebo nestability kolena. [1]

Oznámenie

Správnu diagnózu môže stanoviť iba lekár. Nevyužívajte tento či akýkoľvek iný článok na internete na stanovenie diagnózy. Neodkladajte návštevu lekára a riešte svoj zdravotný stav včas.

Artróza v kolene

Čo je artróza kolena ?

Artróza kolena je najčastejším typom artrózy. Neodmysliteľne k nej patrí bolesť pri chôdzi, ranná stuhnutosť kolena a opuch kĺbu. Tieto a ďalšie problémy nepostihujú zďaleka len seniorov, artróza kolien je bežná aj u mladších ročníkov.[2]

Artróza kolenného kĺbu (gonartróza kolena) je degeneratívne ochorenie spôsobené opotrebovaním chrupavky v kolennom kĺbe.

Poškodenie tejto ochrannej vrstvy, ktorá umožňuje hladký pohyb kĺbu, má za následok nežiaduce a bolestivé trenie kostí v kĺbe. Artróza v kolene sa rozvíja postupne a v priebehu času sa bolesti postihnutého kĺbu zhoršujú.[3]

Prevalencia a demografia pacientov alebo koho sa týka artróza

Typickému pacientovi s gonartrózou je 50 rokov a viac. Výnimkou ale nie je ani artróza kolena v 30 rokoch.[4] Štatistiky uvádzajú, že približne 13 % žien a 10 % mužov starších ako 60 rokov majú artrózu kolena a pociťujú jej príznaky. U sedemdesiatnikov sa počet zvyšuje až na 40 %.[5]

Príčina artrózy kolena

Bolesť a opuch kolena – typické príznaky artrózy
Bolesť a opuch kolena – typické príznaky artrózy

Na rozvoji artrózy kolena sa podieľa rad faktorov. Svoju úlohu zohráva predovšetkým vek a prirodzené opotrebenie kĺbov. K ďalším príčinám patrí:

 • Predchádzajúce zranenia kolena,
 • fyzicky namáhavé zamestnanie,
 • intenzívne športovanie (napríklad beh),
 • nadváha (nadmerná hmotnosť zaťažuje kĺby),
 • genetická záťaž (výskyt artrózy v rodine). [6]

Za rizikový faktor sa považuje aj ženské pohlavie – artróza sa vyskytuje častejšie u žien bez ohľadu na vek. K artróze sú náchylnejšie osoby s cukrovkou, vysokou hladinou cholesterolu a nedostatkom vitamínu D.[7]

Príčina gonartrózy môže spočívať tiež v rôznych deformitách kolena. [8]

Diagnostika

Diagnóza artrózy kolena sa stanovuje obvykle na základe príznakov a fyzikálneho vyšetrenia. Stupeň poškodenia kĺbu sa posudzuje podľa röntgenových snímok.

Röntgen síce nezobrazí samotnú chrupavku, ale na snímke je dobre vidieť zúženie kĺbového priestoru, ktoré súvisia s úbytkom chrupavky. Magnetická rezonancia ani počítačová tomografia väčšinou nie sú pri artróze kolena nutné. V niektorých prípadoch sa naopak pristupuje k punkcii kolena, pri ktorej sa odoberá vzorka kĺbovej tekutiny.[9]

Fyzikálne vyšetrenie pri diagnostike artrózy kolena zahŕňa:

 • Prehmatanie kolena a posúdenie bolesti či opuchu,
 • kontrolu aktívneho a pasívneho pohybu kolenného kĺbu,
 • posúdenie (ne)stability kĺbu,
 • hodnotenie štýlu chôdze,
 • počúvanie prípadného „vŕzgania“ kĺbu (krepitus).[10]

Čo je WOMAC?

Na hodnotenie zdravotného stavu so zameraním na bolesť, stuhnutosť kĺbov a obmedzenia pri každodenných aktivitách slúži dotazník označovaný ako WOMAC (The Western Ontario and McMaster Universities Arthritis Index). Pacienti v ňom odpovedajú na jednoduché otázky týkajúce sa intenzity bolesti alebo obmedzenia pri činnostiach, ako je nastupovanie do auta, vstávanie z lôžka či obliekanie.[11]

Artróza kolena – stupne

Štádia artrózy kolena
Štádia artrózy kolena

Na posúdenie závažnosti artrózy kolena sa používa štvorstupňová škála. Stupne 0 – 4 prehľadne označujú, ako veľmi je kolenný kĺb poškodený a aký je obvyklý postup pre daný stupeň.

Stupeň 0

 • Normálny stav kĺbu.

Nie sú zrejmé známky artrózy a funkcia kĺbu nie je nijako obmedzená.

Stupeň 1

 • V kolennom kĺbe je viditeľný malý úbytok chrupavky a môžu sa v ňom objavovať drobné kostné výrastky..
 • Pri 1. stupni artrózy pacienti väčšinou nemajú bolesti a nebýva potrebná žiadna liečba. Lekári však odporúčajú začať s cvičením, aby sa spomalil postup artrózy.

Stupeň 2

 • Artróza kolena 2. stupňa je považovaná za mierne štádium ochorenia.
 • Röntgenové vyšetrenie ukazuje pribúdajúce kostné výrastky, ale veľkosť chrupavky býva ešte dostačujúca.
 • Jednotlivé časti kĺbu sa o seba netrú a rozsah pohybu kolena je stále v norme.

Stupeň 3

 • Chrupavka v kolene je pri 3. stupni artrózy preukázateľne poškodená a kĺbový priestor sa zmenšuje.
 • Pacienti často cítia bolesť pri chôdzi, behu, ohýbaní aj pri ďalších pohyboch.
 • Ranná stuhnutosť kĺbu a opuch kolena po záťaži sú bežným javom.
 • Ak režimové ochorenia a bežné lieky proti bolesti neprinášajú úľavu, lekári môžu odporučiť liečbu pomocou opioidov (silné lieky proti bolesti) alebo kortikoidov (injekcie do postihnutého kolena).

Stupeň 4

 • Artróza kolena 4. stupňa je posledné, najzávažnejšie štádium choroby.
 • Pacienti majú veľké bolesti a pohyb kĺbu pri chôdzi a ďalších aktivitách je pre nich problematický.
 • Kĺbový priestor je výrazne zmenšený, množstvo kĺbovej tekutiny sa znížilo na minimum a úbytok chrupavky je takmer kompletný.
 • Pri artróze 4. stupňa sa obvykle pristupuje k operačnej liečbe. [12]

Vedeli ste ?

 • Artróza kolena je každoročne diagnostikovaná približne 240 osobám na 100 000 obyvateľov.
 • Niektorí pacienti, u ktorých bola na röntgene zistená artróza kolena, nepociťujú žiadne príznaky.[13]

Komplikácie pri neliečení

Neliečená artróza kolena môže viesť k sérii komplikácií, ktoré môžu zhoršiť kvalitu vášho života:

 • Zvýšená bolesť a stuhnutosť: Môže viesť k väčšej závislosti na liekoch proti bolesti a obmedzeniu denných aktivít.
 • Zhoršenie mobility: Môže ovplyvniť schopnosť chôdze a vykonávanie bežných činností, ako je schádzanie schodov, riadenie auta alebo aj len vstávanie zo sedu.
 • Deformácia kĺbov: Napríklad vybočenie kolena do strany (varus alebo valgus deformita), čo môže spôsobiť ďalšie komplikácie a bolesti v dôsledku nesprávneho zaťaženia kĺbu.
 • Strata svalovej sily: Dlhodobá neaktivita spôsobená bolesťou a stuhnutosťou môže viesť k oslabeniu svalov okolo kolena, čo môže zhoršiť stabilitu kĺbu a zvýšiť riziko pádov.
Zvýšená bolesť

Zvýšená bolesť

Zhoršenie mobility

Zhoršenie mobility

Deformácie kĺbov

Deformácie kĺbov

Strata svalovej sily

Strata svalovej sily

Oznámenie

Odporúčame neodkladať liečbu artrózy kolena

Neodkladajte liečbu artrózy kolena, a ak máte akékoľvek zdravotné ťažkosti alebo pochybnosti o svojom zdravotnom stave, navštívte odborného lekára. Predídete tak zbytočným zdravotným komplikáciám.

Liečba artrózy kolena

Cviky na artrózu kolena
Cviky na artrózu kolena

Terapia artrózy kolena sa sústredí na úľavu od bolesti a prevenciu zhoršovania problémov.

Žiadny univerzálny liek na artrózu kolena nie je k dispozícii a na začiatku liečby sa odporúča predovšetkým úprava každodenných návykov.

 • Pacienti by sa mali vyhýbať aktivitám, pri ktorých sa zhoršuje bolesť alebo opuch kolena (napr. chôdza do schodov).
 • Súčasťou upraveného režimu by malo byť pravidelné cvičenie zamerané na posilnenie svalov kolena, rovnováhu a koordináciu pohybu. S výberom vhodných cvikov a pohybových aktivít pomôže najlepšie fyzioterapeut.
 • Pri nadváhe je vhodné upraviť životosprávu a znížiť hmotnosť. Kilogramy navyše predstavujú záťaž pre všetky kĺby.

Ortézou síce nemožno liečiť artrózu v kolene, ale občasné používanie tejto pomôcky podporí stabilitu a uľahčí pohyb.[14]

Lieky na artrózu kolena

Artróza kolena – injekcia
Artróza kolena – injekcia

Ak režimové opatrenia neprinášajú úľavu od príznakov ochorenia, je namieste konzultovať s lekárom, ako liečiť artrózu kolena pomocou liekov.

 • Prvou voľbou bývajú voľnopredajné lieky proti bolesti a protizápalové lieky. Pri ich užívaní je potrebné byť obozretný, pretože pri dlhodobom užívaní môžu mať nežiaduce účinky.
 • Ďalšou kategóriou liekov sú coxiby, ktoré patria medzi nesteroidné antireumatiká. Uľavujú od bolesti a zápalu a mali by mať menej nežiaducich účinkov v tráviacom ústrojenstve ako iné protizápalové lieky.
 • Kortikosteroidy vo forme injekcií, ktoré sa aplikujú do kolena, tlmia bolesť aj zápal. Ich efekt ale nie je trvalý a pacient môže dostať iba obmedzené množstvo injekcií.

Pomoc pri artróze kolena predstavujú tiež lokálne protizápalové lieky vo forme gélov, krémov či náplastí.[15]

Oznámenie

Pozor

Liečbu artrózy kolena môže určiť iba lekár po zvážení Vášho celkového zdravotného stavu. Nevyužívajte preto tento článok ako návod na liečebný postup, ten môže stanoviť iba lekár.

Artróza kolena – operácia

Kolenný kĺb pred a po operácii.
Kolenný kĺb pred a po operácii.
1- poranenie chrupavky, 2- osteofyty, 3- obnaženie kosti, 4- erózia chrupavky, 5- meniskorektómia, 6- fragmenty chrupavky, 7- časť stehennej kosti, 8- plastový dištanc, 9- časť holennej kosti, 10 - časť pately

Silné bolesti, ktoré obmedzujú pacienta v bežných každodenných činnostiach a vysoký stupeň artrózy môžu byť dôvodom na chirurgickú liečbu. Typ a rozsah operácie závisí od stavu kolenného kĺbu.

Artroskopia – endoskopický (miniinvazívny) zákrok, pri ktorom operatér prezerá kolenný kĺb zvnútra a zároveň môže ošetriť kĺbovú chrupavku či ďalšie časti kĺbu.[16]

Náhrada kolenného kĺbunáhrada môže byť čiastočná alebo celková.

Pri čiastočnej náhrade sa mení iba poškodená časť kĺbu. Pri totálnej endoprotéze (TEP) sa nahrádza spodná časť stehennej kosti a horná časť predkolenia kovovým materiálom. Medzi tieto časti sa vkladá polyetylénová doštička, ktorá bráni treniu kovových komponentov o seba.

Po totálnej náhrade kolenného kĺbu je potrebné dodržiavať niekoľko zásad:

 • Pooperačný opuch je možné zmierniť zvýšenou polohou operovanej končatiny a studenými obkladmi.
 • Akékoľvek známky infekcie (horúčka, začervenanie, zhoršujúca sa bolesť v mieste zákroku) je potrebné riešiť s lekárom.
 • Po operácii nie je možné riadiť auto. Hojenie po operácii trvá niekoľko týždňov.
 • Úprava domáceho prostredia pomáha znížiť riziko pádu a poškodenia nového kĺbu. Odporúča sa odstrániť voľne položené koberce a využívať zvýšený nástavec na toaletu, protišmykové podložky pri sprchovaní alebo rôzne pomôcky na obliekanie a obúvanie.

Po operácii je nevyhnutná rehabilitácia pod vedením fyzioterapeuta.[17]

Alternatívna a podporná terapia

Artróza kolena alternatívna liečba
Artróza kolena alternatívna liečba
 • Za doplnkovú liečbu artrózy kolena je možné označiť využívanie ortéz, bandáží či aplikáciu studených a teplých obkladov.
 • Akupunktúra ako alternatívna metóda zmierňovania bolesti pri artróze využíva tenké ihly, ktoré akupunkturista zavádza na rôzne miesta na dolnej končatine.[18]
 • Tejpovanie kolena pri artróze môže uľaviť od bolesti. Tejpovanie obvykle vykonáva fyzioterapeut, naučiť sa ho ale môže aj samotný pacient.[19]

Doplnky stravy pri artróze

Glukosamín a chondroitín sulfát sú látky, ktoré sa prirodzene nachádzajú v organizme a sú dôležité pre udržanie dobrého stavu kĺbových chrupaviek. Tieto dve látky je možné užívať vo forme doplnkov stravy (tzv. chondroprotektíva). Môžu priniesť úľavu od bolesti, avšak ich efekt na obnovu poškodenej chrupavky nebol dostatočne preukázaný. [20]Vhodnou voľbou môže byť aj vitamín D, ktorého nedostatok v organizme môže prispievať k rozvoju artrózy.[21]

Prevencia a životný štýl pri artróze

Prevencia rozvoja artrózy spočíva najmä v pravidelnej fyzickej aktivite, ktorá prispieva k udržaniu správnej telesnej hmotnosti a posilňovaniu svalstva okolo kĺbov. Ako vybrať vhodný šport pri artróze kolena?

 • Vhodné sú aktivity, ktoré nadmerne nezaťažujú kĺby (napríklad plávanie a cyklistika namiesto behu či tenisu).
 • Voľba adekvátneho športu je dôležitá hlavne v prípadoch, keď už pacienti pociťujú ťažkosti a lekár potvrdí, že dôvodom je začínajúca artróza kolena.

Ortopedické pomôcky ako ortézy či palice poskytujú oporu, podporujú stabilitu a uľahčujú tak pohyb osôb s artrózou. Ortézy pomáhajú najmä v prípadoch, keď je artrózou zasiahnutá jedna strana kolena. Istota pri chôdzi je dôležitá aj v rámci prevencie pádov, ktoré môžu mať ďalšie zdravotné následky.[22],[23]

Nové trendy v liečbe artrózy

K novinkám v liečbe artrózy patrí biologická liečba. Pacient pri nej dostáva do postihnutého kĺbu injekcie s vlastnými kmeňovými bunkami. Tie majú vďaka svojim vlastnostiam hojivý potenciál a podporujú obnovu poškodeného tkaniva. Tento spôsob liečby je stále predmetom klinických štúdií, pri ktorých lekári zisťujú možnosti využitia kmeňových buniek a ich efekt pri liečbe artrózy.[24]

Oznámenie

Dôležité upozornenie pri riešení artrózy kĺbov

 • Artróza kolena je degeneratívne ochorenie, pri ktorom dochádza k poškodeniu kĺbovej chrupavky.
 • Liečba začína konzervatívnymi metódami, ako sú režimové opatrenia a lieky proti bolesti. V najzávažnejších prípadoch je riešením náhrada kolenného kĺbu umelým implantátom.
 • V prevencii artrózy je dôležitá správna životospráva – pravidelná fyzická aktivita, primeraná telesná hmotnosť a obmedzenie extrémnej záťaže kĺbov pri práci či športe.

Zhrnutie a odporúčanie pri riešení artrózy kolena

1.

Navštívte lekára

Liečbu bolesti artrózy kolena vždy určuje lekár na základe celkového vyšetrenia, zhodnotenia vášho zdravotného stavu a po stanovení presnej diagnózy.

2.

Kauzálna liečba artrózy kolena

Po celkovom vyšetrení vám lekár odporučí liečbu príčiny artrózy kolena. V súvislosti s tým vám tiež odporučí prípadnú úpravu životného štýlu a ďalší postup riešenia.

3.

Tlmenie bolestí, opuchov a riešenie zápalov

Symptomatická liečba je zameraná na prejavy alebo príznaky (symptómy) ochorenia. Takáto liečba vám môže výrazne zlepšiť kvalitu života a v priebehu ochorenia podporiť komplexnú liečbu.

Zdroje, odkazy a literatúra

[1] Sheth N. P., Foran J. R. H. Artritída kolena. Americká akadémia ortopedických chirurgov, február 2023. K dispozícii na: https: //orthoinfo.aaos.org/en/diseases–conditions/arthritis-of-the-knee/

[2] Hsu H., Siwiec R. M. Osteoartróza kolena. StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; január 2023. K dispozícii na: https: //www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK507884/

[3] Sheth N. P., Foran J. R. H. Arthritis of the Knee. Americká akadémia ortopedických chirurgov, február 2023. K dispozícii na: https: //orthoinfo.aaos.org/en/diseases–conditions/arthritis-of-the-knee/

[4] Sheth N. P., Foran J. R. H. Arthritis of the Knee. Americká akadémia ortopedických chirurgov, február 2023. K dispozícii na: https: //orthoinfo.aaos.org/en/diseases–conditions/arthritis-of-the-knee/

[5] Hsu H., Siwiec R. M. Osteoartróza kolena. StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; január 2023. K dispozícii na: https: //www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK507884/

[6] McClelland D. Osteoartróza kolena. Bupa, december 2020. K dispozícii na: https: //www.bupa.co.uk/health-information/knee-pain/knee-osteoarthritis

[7] Artritída kolena. Johns Hopkins Medicine. K dispozícii na: https: //www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/knee-arthritis

[8] Artritída kolena. Johns Hopkins Medicine. K dispozícii na: https: //www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/knee-arthritis

[9] Artritída kolena. Johns Hopkins Medicine. K dispozícii na: https: //www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/knee-arthritis

[10] Sheth N. P., Foran J. R. H. Artritída kolena. Americká akadémia ortopedických chirurgov, február 2023. K dispozícii na: https: //orthoinfo.aaos.org/en/diseases–conditions/arthritis-of-the-knee/

[11] Index osteoartrózy WOMAC. Fyziopédia, 2023. K dispozícii na: https: //www.physio-pedia.com/WOMAC_Osteoarthritis_Index

[12] Holland K. Štádiá osteoartrózy (OA) kolena. Healthline, 13. Jún 2023. K dispozícii na: https: //www.healthline.com/health/osteoarthritis-stages-of-oa-of-the-knee#stage-0-normal

[13] Hsu H., Siwiec R. M. Osteoartróza kolena. StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; január 2023. K dispozícii na: https: //www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK507884/

[14] Sheth N. P., Foran J. R. H. Artritída kolena. Americká akadémia ortopedických chirurgov, február 2023. K dispozícii na: https: //orthoinfo.aaos.org/en/diseases–conditions/arthritis-of-the-knee/

[15] Sheth N. P., Foran J. R. H. Artritída kolena. Americká akadémia ortopedických chirurgov, február 2023. K dispozícii na: https: //orthoinfo.aaos.org/en/diseases–conditions/arthritis-of-the-knee/

[16] McClelland D. Osteoartróza kolena. Bupa, december 2020. K dispozícii na: https: //www.bupa.co.uk/health-information/knee-pain/knee-osteoarthritis

[17] Operácia výmeny kolena. Johns Hopkins Medicine. K dispozícii na: https: //www.hopkinsmedicine.org/health/treatment-tests-and-therapies/knee-replacement-surgery-procedure

[18] Sheth N. P., Foran J. R. H. Artritída kolena. Americká akadémia ortopedických chirurgov, február 2023. K dispozícii na: https: //orthoinfo.aaos.org/en/diseases–conditions/arthritis-of-the-knee/

[19] Tejpovanie pri osteoartróze kolena. Australian Family Physician 2013; 42 (10): 725-726. K dispozícii na: https: //www.racgp.org.au/afp/2013/october/taping-for-knee-osteoarthritis

[20] Sheth N. P., Foran J. R. H. Artritída kolena. Americká akadémia ortopedických chirurgov, február 2023. K dispozícii na: https: //orthoinfo.aaos.org/en/diseases–conditions/arthritis-of-the-knee/

[21] Artritída kolena. Johns Hopkins Medicine. K dispozícii na: https: //www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/knee-arthritis

[22] Holland K. Štádiá osteoartrózy (OA) kolena. Healthline, 13. Jún 2023. K dispozícii na: https: //www.healthline.com/health/osteoarthritis-stages-of-oa-of-the-knee#stage-0-normal

[23] Sheth N. P., Foran J. R. H. Artritída kolena. Americká akadémia ortopedických chirurgov, február 2023. K dispozícii na: https: //orthoinfo.aaos.org/en/diseases–conditions/arthritis-of-the-knee/

[24] Sheth N. P., Foran J. R. H. Artritída kolena. Americká akadémia ortopedických chirurgov, február 2023. K dispozícii na: https: //orthoinfo.aaos.org/en/diseases–conditions/arthritis-of-the-knee/

Kde pomáha terapia pulzným magnetom Biomag 3D?

Zariadenia na 3D pulznú magnetoterapiu spoločnosti Biomag v súčasnosti pomáhajú ľuďom na všetkých kontinentoch. Tisíce spokojných používateľov a renomovaných kliník používajú inovatívne prístroje Biomag na ceste za lepším zdravím.

Londýn

Spojené kráľovstvo

Rím

Taliansko

Barcelona

Španielsko

Berlín

Nemecko

Paríž

Francúzsko

Viedeň

Rakúsko

Bratislava

Slovensko

Praha

Česká republika

Brasília

Brazília

Budapešť

Maďarsko

Dubaj

Spojené arabské emiráty

Singapur

Singapur

Astana

Kazachstan

Rijád

Saúdská Arábie

Varšava

Poľsko

Bukurešť

Rumunsko

Toronto

Kanada

Washington, D.C.

Spojené Štáty Americké

Kontaktujte nás tu:

Bezplatné skúšanie
Ako a kde sa dá kúpiť?
Možnosť prenájmu
Všeobecná požiadavka

Rezervácia bezplatnej aplikácie 3D magnetoterapia

Zákazník SK

Ozveme sa vám najneskôr nasledujúci pracovný deň

Jana Kovářová Starostlivosť o zákazníkov

Táto webová stránka je chránená technológiou Google reCAPTCHA..
Podmienky službyZásady ochrany osobných údajov.

Prečo Biomag?

Vysoký výkon a účinnosť liečebných efektov.
Ayuda a mejorar la salud. Ya en 40 países de todo el mundo.
Pomáha k lepšiemu zdraviu.
Už v 40 krajinách sveta.
30 rokov skúseností v tejto oblasti, český výrobok.
Viac ako 100 000 spokojných zákazníkov.

Jana Kovářová Starostlivosť o zákazníkov

Ako ho vyskúšať?

 • Jednoducho si objednajte bezplatnú aplikáciu pomocou tohto formulára
 • Vybraný špecialista vám zavolá na telefón
 • Dohodne čas a adresu bezplatnej aplikácie
 • Prediskutuje všetky podrobnosti a vaše otázky
 • Počas bezplatnej aplikácie sa dozviete všetky funkcie a výhody magnetoterapie Biomag 3D
 • Pohodlne podporte svoje zdravie

Certifikácia a logá

Členstvo a podpora

Platby a doprava

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.