Artróza kolena

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika artrózy kolena: Najčastejšou lokalizáciou osteoartrózy je postihnutie kolenných kĺbov. Vo veku 70 rokov je osteoartrózou postihnutých až 90% ľudí. Liečba artrózy kolena je medikamentózna – antireumatiká, antiflogistiká, analgetiká a doplnkovo chondroprotektíva, chirurgická – úprava postavenia kĺbu, náhrady kĺbov. Ďalšou liečbou artrózy kolena je rehabilitačná starostlivosť – fyzioterapia a ergoterapia ako magnetoterapia, elektroterapia, ultrazvuk, kryoterapia a i. a cvičenia kĺbov, naťahovacie cviky na zväčšenie rozsahu pohybov, uvoľnenie a pretiahnutie skrátených svalov a pod.

Využitie magnetoterapie pri artróze kolena

Pri artróze kolena má v rámci rehabilitačnej liečby uplatnenie nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia, ktorá nemá nežiaduce vedľajšie účinky, nezaťažuje pacienta a možno ju aplikovať aj v domácich podmienkach, čo má pre chronických pacientov veľký význam. Uplatní sa hlavne protibolestivý, protiopuchový a protizápalový efekt.

Skúsenosti pacientov

Trpela som veľkými bolesťami kolenných kĺbov, mám artrózu. Po intenzívnej liečbe „Biomagom“ sa bolesti začali znižovať, postupne ustali. Prístroj nám zabral aj na nádchu a prechladnutie a bolesť zubov.

Paní Pavlíková, Havířov

Už 8 rokov prístroj využíva naša 84-ročná babička na artrózu v kolenách a musím povedať, že jej pohybová aktivita je veľmi slušná. Bolesti sa už tak často neozývajú a nemajú takú intenzitu ako pred rokmi.

Miroslav Kulka, Vřesina

Prístroj Biomag používam na artrózu kĺbov kolien denne a na ischémiu končatín. Mám 86 rokov a bez magnetoterapie by som dávno nechodil.

Ladislav Voda, Lažánky

Aplikácia magnetoterapie pri artróze kolena

Pri artróze kolena spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz, aplikujeme denne a po útlme bolesti kombinujeme s programami regeneračnými 25-50 Hz. Vhodný aplikátor je solenoid.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Operácia bedrového kĺbu (i endoprotéza), umelý kĺb – TEP
  • Diabetická noha
  • Endoprotézy
  • Ostrohy na pätách – bolesti
  • Artróza kolena
  • Fantómové bolesti

Magnetoterapia a artróza kolena – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri artróze kolena? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artróze kolena.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.