Artrózy chrbtice

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika artrózy chrbtice: Ide o program využívaný pri degeneratívnych zmenách stavcov a medzistavcových platničiek s prípadným útlakom koreňových nervov.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri artróze chrbtice

Pri artróze chrbtice je cieľom aplikácie magnetoterapie mierniť bolesť, uvoľňovať svalové kontraktúry a dosiahnuť lepšiu hybnosť chrbtice.

 

Využitie magnetoterapie pri artróze chrbtice

Pri artróze chrbtice ide o časovo skrátenú obdobu programu č. 3 – artrózy kĺbov, kedy kratšiu dobu aplikácie využívame pri opakovaných denných aplikáciách a zvlášť u citlivých osôb. V klinickom móde je pri artróze chrbtice pridaný podiel frekvencií do 50 Hz na intenzívnejšiu stimuláciu hojenia. Program aplikujeme prevažne po predchádzajúcom utlmení akútnych bolestí programom č. 1 na následné doliečovanie. Napr. pri degeneratívnych zmenách stavcov a medzistavcových platničiek s prípadným útlakom koreňových nervov.
Analgetickým a spazmolytickým efektom sa snažíme dosiahnuť uvoľnenie bolestivých svalových kontraktúr a blokád a protiopuchový efekt nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag mierni opuch medzistavcových platničiek a okolitých tkanív, čím sa zmenšuje tlak na nervové korene. Výsledkom je uvoľnenie blokového postavenia stavcov a zlepšenie hybnosti. Aplikácie magnetoterapie môžu predchádzať rehabilitačnému cvičeniu, manipulácii a pod.

Magnetoterapia a artróza chrbtice – kontaktný formulár

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri artróze chrbtice? Kontaktujte nás! S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artróze chrbtice.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.