Bercový (holenný) vred

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika bercového (holenného) vredu: Ide o rozpad povrchových tkanív končatiny v dôsledku trofických zmien pri ischémii, najčastejšie v dôsledku stagnácie odkysličenej krvi pri žilovej nedostatočnosti, pri cievnych komplikáciách diabetu, aterosklerotických zmenách tepien a i.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri bercovom vrede

Pri bercovom vrede zlepší magnetoterapia mikrocirkuláciu okysličenej krvi, podporí hojivé regeneračné procesy a vytvorí čo najlepšie podmienky na zhojenie defektu a zlepšenie životaschopnosti ohrozených tkanív.

Slovník pojmov

 • Karpální tunel – průchod z předloktí do dlaně ohraničený karpálními kostmi a vazivovými pruhy
 • Syndrom – soubor příznaků (symptomů) onemocnění
 • Akutní – náhlý a naléhavý stav s intenzivními příznaky
 • Chronický – stav s pozvolným a dlouhodobým rozvojem
 • Nesteroidní antirevmatikum – nesteroidní léčivo působící proti bolesti, horečce a zánětu

Využitie aplikácie magnetoterapie pri bercovom vrede

Varixy dolných končatín – kŕčové žily vznikajú v dôsledku spätného toku krvi nedomykavými žilnými chlopňami. Vedú k stagnácii odkysličenej krvi a kyslých metabolitov v tkanivách končatiny a výsledkom sú ischemické zmeny končatín, zvýšené riziko zápalových zmien až tvorba kožných defektov – bercových vredov.
Na vzniku bercového vredu sa podieľa vrodená dispozícia (znížená kvalita väziva žilovej steny) a ďalšie rizikové faktory ako sedavé zamestnanie, poloha pri práci, tehotenstvo, hormonálna antikoncepcia, obezita, fajčenie a i.
K hlavným príznakom bercového vredu patria pocity ťažoby, napätia alebo tlaku v dolných končatinách, bolesť, opuch, pálenie, svrbenie a nočné kŕče. Varixy sa vyskytujú od ľahkých foriem žilových metličiek až po vyklenuté varikózne žily s pigmentáciami a ďalšími zmenami na koži až v konečnej fáze vzniká bercový vred.

Liečba bercového vredu je medikamentózna (na ovplyvnenie kvality cievnej steny), chirurgická – od klasickej operácie, cez nové a miniinvazívne postupy. Opätovná neadekvátna záťaž žilového systému po operácii vedie k tvorbe nových varixov.

Pri bercovom vrede je nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag využiteľná v priebehu liečebného procesu a tiež ako súčasť prevencie novotvorby varixov po liečbe. Postupujeme rovnako ako pri bercových vredoch u diabetikov. Diabetickej nohe aj žilným varixom prospieva vazodilatačný efekt magnetoterapie na prekapiláry a kapiláry a protizápalový účinok. Zlepšenie mikrocirkulácie okysličuje tkanivá a vyplavuje metabolity. Zlepšuje sa tonus žilového riečiska a žilový návrat. Zlepšenie sa prejaví na vzhľade končatiny – mizne opuch, zmenšujú sa veľké klenuté varikózne žily.

Skúsenosti pacientov

Zdravotné problémy ustúpili a čiastočne sa zahojili aj vredy predkolenia. S prístrojom sme veľmi spokojní.

Josef Zhříval, Nové Heřminovy

S používaním magnetoterapie som spokojná. Po liečbe mi ustúpili bolesti chrbtice, zahojil sa mi bercoý vred a tiež nemám už ani kŕče v nohách.

Božena Húšková, Závod

Mal som problémy s prostatou, čo sa mi po používaní pristroja zlepšilo. Nemám problém vydržať s močením v noci. Manželka používa prístroj na bercový vred, ktorý už má úplne vyliečený, zahojený.

Josef Ovečka, Jablonica

Aplikácia magnetoterapie pri bercovom vrede

Pri bercovom vrede aplikujeme pri bolestiach i zápale opakovane denne pomocou veľkého plochého aplikátora a solenoidu na čo najväčšiu časť končatiny a neskôr aj preventívne.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

 • Artróza kolena
 • Operácia bedrového kĺbu (i endoprotéza), umelý kĺb – TEP
 • Ischemická choroba dolných končatín (poruchy prekrvenia)
 • Ostrohy na pätách – bolesti
 • Bolesti priehlavkov a členkov, opuchy členkov, stavy po úrazoch
 • Endoprotézy

Magnetoterapia a bercové vredy – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri bercovom vrede? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri bercovom vrede.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.