Bercový (holenný) vred

Editor: | 26. februára 2020

Trpíte žilovou nedostatočnosťou? Venujte pozornosť drobným žilovým metličkám na nohách, môžu sa meniť vo vyklenuté varikózne žily a objaviť sa pigmentové zmeny. Aj ťažko pozorovateľné poranenia na koži potom môže viesť k rozvinutiu bércového vredu (vredu predkolenia). Vzniknutá rana často slúži ako vstupná brána infekcií. Toto môže veľmi skomplikovať váš zdravotný stav.

Bercový (holenný) vred
Obrázok: Bercový (holenný) vred

Hľadáte riešenie bércovych vredov?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis bércového vredu a príčiny vzniku

Bércový vred (vred predkolenia) je závažným stavom, ktorý si vyžaduje bezodkladné riešenie. Ide o chronické narušenie kožného krytu predkolenia, teda oblasti dolnej končatiny od kolena k členku.

Je komplikáciou chronickej žilovej nedostatočnosti, kedy je narušený mechanizmus návratu žilovej krvi. To vedie k závažnému zhoršeniu cirkulácie okysličenej krvi v končatine a k nedostatku kyslíka a živín potrebných pre fungovanie tkanív.

Ste aj vy ohrození vznikom bercového vredu?

Príčiny je možné hľadať aj medzi faktormi životného štýlu. Ohrozený je človek so sedavým zamestnaním, s nedostatkom pohybu, obezitou, fajčiar, či užívateľka hormonálnej antikoncepcie.

Bércový vred (vred predkolenia) môže vzniknúť na podklade varixov, hypertenzie, diabetu (cukrovky), dny, aterosklerózy a radu ďalších systémových ochorení.

Môžete byť ohrození kvôli svojej váhe?

Spočítajte si index BMI. Index jednoducho vypočítate dosadením svojich hodnôt do vzorca: váha v kilogramoch / (výška v metroch x výška v metroch). Ak je Vaša výsledná hodnota vyššia ako 30, zahájte prevenciu.

Liečba bércového vredu  – zbavte sa bolesti

Liečba bércového vredu je založená na riešení príčin vzniku bércového vredu, hlavne zlepšení kvality prekrvenia, eliminácii infekcie a podpore hojenia tkaniva.

Liečba môže byť:

 • medikamentózna (na ovplyvnenie kvality cievnej steny),
 • chirurgická (klasické operácie, či mini invazívne postupy).

Čo pomáha na bércové vredy?

Ťažiskovým prvkom terapie je systémový prístup. Vymiznutie ťažkostí do značnej miery závisí od prístupu každého pacienta. Súčasťou komplexného prístupu k liečbe je aj zdravá strava, udržanie primeranej váhy a starostlivosť o pokožku dolných končatín. Vhodné je vylúčiť alkohol, kávu a fajčenie. Opomínanie prevencie v období po vymiznutí ťažkostí môže zapríčiniť návrat ochorenia.

3D pulznú terapiu Biomag možno využiť v priebehu celého liečebného procesu a tiež ako súčasť prevencie novotvorby varixov po liečbe.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Varixy dolných končatín – kŕčové žily.
 • Hypertenzia – zvýšený krvný tlak.
 • Žilový návrat – návrat krvi z kapilár žilami späť k srdcu, respektíve objem krvi pritekajúcej žilami do srdca za časovú jednotku.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade bércového vredu?

 • Pôsobí proti zápalom a opuchom.
 • Uľahčuje vyplavovanie metabolitov.
 • Zvyšuje tonus žilového riečišťa a zrýchľuje žilový návrat.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinická štúdia preukázala zlepšenie u 93% sledovaných pacientov s rozvinutým bércovým vredom, kde sa aplikovala pulzná terapia (PEMF). Po 10 až 12 dňoch terapie bolo vyčistené odumreté väzivo, došlo k eliminácii zápalových procesov v okolí rany a bola podporená tvorba a množenie nových buniek pokožky. Mikrocirkulácia okysličenej krvi v tkanivách sa obnovuje a významne sa urýchli hojenie rany.

Aplikácie 3D pulznej terapie Biomag tak môžu zvyčajne viesť hlavne k zníženiu bolesti, odstráneniu zápalových ložísk a podpore hojenia. Po zahojení rany sa aplikuje preventívne na zabránenie návratu ťažkostí. Preventívne aplikácie majú za cieľ znižovať opuchy končatiny, podporiť zdravé prúdenie krvi a zvyšovať kvalitu cievnej steny. Viac o tejto vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Zdravotné problémy ustúpili a čiastočne sa zahojili aj vredy predkolenia. S prístrojom sme veľmi spokojní.

Josef Zhříval, Nové Heřminovy

S používaním magnetoterapie som spokojná. Po liečbe mi ustúpili bolesti chrbtice, zahojil sa mi bercoý vred a tiež nemám už ani kŕče v nohách.

Božena Húšková, Závod

Mal som problémy s prostatou, čo sa mi po používaní pristroja zlepšilo. Nemám problém vydržať s močením v noci. Manželka používa prístroj na bercový vred, ktorý už má úplne vyliečený, zahojený.

Josef Ovečka, Jablonica

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.