Artritídy kĺbov

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika artritídy kĺbov: Program je upravený k cieleným aplikáciám pri kĺbových zápaloch. Kombináciou protibolestivých a vazodilatačných frekvencií dosahuje zlepšenie prísunu okysličenej krvi, živín a odvádzanie metabolitov zo zápalom postihnutých tkanív a vytvára tak lepšie podmienky na hojenie artritídy kĺbov a regeneráciu pri súčasnom útlme bolesti.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri artritíde kĺbov

Pri artritíde kĺbov je cieľom aplikácie magnetoterapie tlmiť zápalové prejavy, opuch, mierniť bolesť a zlepšiť hybnosť postihnutých kĺbov.

Skúsenosti pacientov

Manželka mala problémy s pravým bedrovým kĺbom a ľavým ramenom. Bolesť buď úplne vymizla, alebo značne ustúpila.

Jan Klouda, Červený Kríž

V zime 2002 som ochorela na zápal ramenného kĺbu, nemohla som pohnúť rukou. Prístroj Biomag som si vypožičala od svojej sestry a používala 2x denne v základnej aplikácii. Za 3 týždne som bola úplne v poriadku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Už mnohé roky mám problémy so svalmi, malými a veľkými kĺby. Asi pred rokom a pol sme si s manželkou zaobstarali prístroj Biomag. Používanie magnetoterapie, ak má priniesť skutočné výsledky, vyžaduje naozaj potrebný čas pri aplikáciách!

Lubomír Zemek, Brandýs nad Orlicí

Popis artritídy kĺbov

Artritídy kĺbov sú zápalové kĺbové ochorenia rôzneho pôvodu s výraznou imunitnou zložkou (reumatoidná artritída), ale tiež artritídy pri ďalších ochoreniach ako dna, lupienka a pod.

K najčastejším artritidám postihujúcich kĺby patrí reumatoidná artritída, Bechterevova choroba a psoriatická artritída. Presná príčina choroby nie je známa, ale hlavným škodlivým mechanizmom je neinfekčný chronický vnútrokĺbový zápal – autoimunitný proces, keď imunitný systém napáda a ničí vlastné tkanivá. Prejavuje sa ako opuch, horúčava, citlivosť na dotyk, bolestivosť a znížená funkčnosť. Zápal po nejakej dobe vyústi v deštrukciu a deformáciu kĺbu.

Reumatoidná artritída (polyarthritis progressiva, reuma) je celkové chronické zápalové ochorenie spojivového tkaniva, ktoré je charakterizované zápalom kĺbových štruktúr, vznikom granulačného tkaniva, devastáciou chrupavky, uvoľňovaním väzov, príp. jazvením. V ťažších prípadoch reumatoidnej artritídy môžu vzniknúť patologické zmeny aj na ďalších orgánoch. Choroba postihuje častejšie ženy v strednom veku.

Ochorenie sa prejavuje bolestivosťou, pocitom rannej stuhnutosti, opuchom drobných kĺbov rúk, príp. i kĺbov iných. Najčastejšie sú zápalovo postihnuté drobné kĺby ruky, zápästia a členkový kĺb, ale aj bedrá a kolená.

Terapeuticky je dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými. Liečba spomaľuje celkovú progresiu ochorenia.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Prerušenie nervu po úraze – poranenie periférneho nervu
  • Artrózy kĺbov
  • Osteoporóza, osteochondróza
  • Vazodilatácia – zlepšenie prekrvenia
  • Opuch – protiopuchový – protiedémový efekt
  • Lupienka – psoriáza

Využitie magnetoterapie pri artritíde kĺbov

Artritída kĺbov je na využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag jedna zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Aplikácia magnetoterapie pri artritíde kĺbov

Pri artritíde kĺbov aplikujme 2-3x denne a využívame solenoid a skladací plochý aplikátor na veľké kĺby a prípadne malý diskový aplikátor na drobné kĺby.

Magnetoterapia a artritídy kĺbov – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri artritíde kĺbov? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artritíde kĺbov.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.