Artritídy kĺbov

Charakteristika artritídy kĺbov: Program je upravený k cieleným aplikáciám pri kĺbových zápaloch. Kombináciou protibolestivých a vazodilatačných frekvencií dosahuje zlepšenie prísunu okysličenej krvi, živín a odvádzanie metabolitov zo zápalom postihnutých tkanív a vytvára tak lepšie podmienky na hojenie artritídy kĺbov a regeneráciu pri súčasnom útlme bolesti.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri artritíde kĺbov

Pri artritíde kĺbov je cieľom aplikácie magnetoterapie tlmiť zápalové prejavy, opuch, mierniť bolesť a zlepšiť hybnosť postihnutých kĺbov.

Skúsenosti pacientov

Už mnohé roky mám problémy so svalmi, malými a veľkými kĺby. Asi pred rokom a pol sme si s manželkou zaobstarali prístroj Biomag. Používanie magnetoterapie, ak má priniesť skutočné výsledky, vyžaduje naozaj potrebný čas pri aplikáciách!

Lubomír Zemek, Brandýs nad Orlicí

Manželka mala problémy s pravým bedrovým kĺbom a ľavým ramenom. Bolesť buď úplne vymizla, alebo značne ustúpila.

Jan Klouda, Červený Kríž

V zime 2002 som ochorela na zápal ramenného kĺbu, nemohla som pohnúť rukou. Prístroj Biomag som si vypožičala od svojej sestry a používala 2x denne v základnej aplikácii. Za 3 týždne som bola úplne v poriadku.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Popis artritídy kĺbov

Artritídy kĺbov sú zápalové kĺbové ochorenia rôzneho pôvodu s výraznou imunitnou zložkou (reumatoidná artritída), ale tiež artritídy pri ďalších ochoreniach ako dna, lupienka a pod.

K najčastejším artritidám postihujúcich kĺby patrí reumatoidná artritída, Bechterevova choroba a psoriatická artritída. Presná príčina choroby nie je známa, ale hlavným škodlivým mechanizmom je neinfekčný chronický vnútrokĺbový zápal – autoimunitný proces, keď imunitný systém napáda a ničí vlastné tkanivá. Prejavuje sa ako opuch, horúčava, citlivosť na dotyk, bolestivosť a znížená funkčnosť. Zápal po nejakej dobe vyústi v deštrukciu a deformáciu kĺbu.

Reumatoidná artritída (polyarthritis progressiva, reuma) je celkové chronické zápalové ochorenie spojivového tkaniva, ktoré je charakterizované zápalom kĺbových štruktúr, vznikom granulačného tkaniva, devastáciou chrupavky, uvoľňovaním väzov, príp. jazvením. V ťažších prípadoch reumatoidnej artritídy môžu vzniknúť patologické zmeny aj na ďalších orgánoch. Choroba postihuje častejšie ženy v strednom veku.

Ochorenie sa prejavuje bolestivosťou, pocitom rannej stuhnutosti, opuchom drobných kĺbov rúk, príp. i kĺbov iných. Najčastejšie sú zápalovo postihnuté drobné kĺby ruky, zápästia a členkový kĺb, ale aj bedrá a kolená.

Terapeuticky je dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými. Liečba spomaľuje celkovú progresiu ochorenia.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Metabolizmus – ovplyvnenie látkovej výmeny
  • Voľba individuál
  • Regenerácia
  • Pooperačné stavy
  • Bolesti kĺbov
  • Myorelaxácia – uvoľnenie spazmov kostrového svalstva

Využitie magnetoterapie pri artritíde kĺbov

Artritída kĺbov je na využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag jedna zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Aplikácia magnetoterapie pri artritíde kĺbov

Pri artritíde kĺbov aplikujme 2-3x denne a využívame solenoid a skladací plochý aplikátor na veľké kĺby a prípadne malý diskový aplikátor na drobné kĺby.

Magnetoterapia a artritídy kĺbov – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri artritíde kĺbov? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri artritíde kĺbov.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.