Pooperačné stavy

Editor: | 20. júna 2019
Pooperačné stavy
Obrázok: Pooperačné stavy

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika programu pooperačné stavy: Ide o program určený na pooperačné stavy, ktoré vyžadujú intenzívnu rekonvalescenciu. Podiel myorelaxačných a vazodilatačných frekvencií vedie k zvýšenému metabolickému obratu v poškodených tkanivách, aby proces hojenia prebiehal rýchlo a bez komplikácií.

Cieľ aplikácie magnetoterapie na pooperačné stavy

Nízkofrekvenčné pulzové magnetické pole rozšírením prívodného tepnového riečiska vytvára zvýšený prísun okysličenej krvi a tým aj kyslíka a živín potrebných na hojenie. Zároveň vyplavuje metabolity a škodliviny, ktoré proces hojenia spomaľujú.

Využitie magnetoterapie na pooperačné stavy

Poúrazová a pooperačná rehabilitácia sleduje dosiahnutie súboru cieľov ako: mierniť bolesť, zlepšovať rozsah pohybu a svalovú aktiváciu, urýchľovať hojenie, predchádzať tromboembolickej chorobe a i. Poúrazová a pooperačná rehabilitácia lieči prirodzenou cestou následky zranení pohybového aparátu (zlomeniny, kĺbové a svalové zranenia) a stavy po ortopedických, chirurgických a neurologických operáciách. Nevyhnutná je aktívna spoluúčasť pacienta pri pravidelnom cvičení alebo aplikácia doma použiteľných rehabilitačných metód. Rehabilitácia využíva širokú škálu metód, ktoré sa buď kombinujú, alebo v priebehu liečby menia podľa vývoja stavu pacienta. Súčasťou starostlivosti sú aj elektroterapeutické rehabilitačné metódy – elektroterapia, magnetoterapia a i.

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je už desiatky rokov využívaná v rehabilitačných zariadeniach, ako aj individuálna rehabilitačná metóda v domácich podmienkach. Minimum kontraindikácií a jednoduchý systém ovládania (príjemný aj pre staršieho používateľa) ju predurčuje na individuálne domáce využitie pri pokračovaní začatej rehabilitačnej starostlivosti a tiež na udržiavaciu a preventívnu starostlivosť. Využívame hlavne frekvencie myorelaxačné a vazodilatačné a aplikujeme na poškodenú oblasť.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Som po operácii ľavého bedrového kĺbu-totálna endoprotéza. Za 3 mesiace od začiatku používania magnetoterapie, tj. 6 mesiacov od operácie bedra, môžem chodiť bez palíc, s plným zaťažením.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Som po operácii platničky, používam medical program. Momentálne nemám vážnejšie zdravotné problémy. Cítim sa dobre, primerane svojmu zdravotnému stavu a veku, čo pripisujem ako klad aj používanému prístroju.

Martin Polák, Prievidza

Biomag používam z dôvodu zdravotných problémov s chrbticou, krčnou, hrudnou, driekovou a krížovou. Operácia bedrovej chrbtice – pooperačná rana podľa názoru operujúceho lekára rýchlo a dobre zahojená.

Ladislav Melich, Velký Osek

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

  • Diabetes
  • Bolesti chrbtice
  • Bercové vredy – vredy predkolenia
  • Vysoký tlak
  • Karpálny tunel
  • Artrózy kĺbov
  • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

reCAPTCHA
Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.