Pooperačné stavy

Editor: | 31. marca 2020

Ste po operácii alebo ste prekonali úraz? Prepustili vás z nemocnice a čaká vás intenzívna rekonvalescencia? Chcete, aby proces hojenia prebiehal rýchlo a bez komplikácií? Zistite, aké metódy môžete použiť v prípade pooperačného stavu.

Pooperačné stavy
Obrázok: Pooperačné stavy

Hľadáte úľavu po operácii?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis pooperačného stavu a príčiny vzniku

Operácia je invazívny zásah do tela pacienta, ktorý je vykonávaný lekárom (chirurgom). Či už vás operovali z dôvodu (úraz, estetický zákrok či iný zdravotný dôvod), váš stav po operácii ovplyvňuje nielen úspešnosť vykonaného chirurgického zákroku, ale aj následná pooperačná starostlivosť.

V prvom rade ihneď po operácii je nutné dodržať kľudový režim stanovený ošetrujúcim lekárom. Dôležitá je správna starostlivosť o ranu, jej pravidelné preväzovanie a dodržanie čistoty.

Nasleduje rehabilitácia, ktorá sleduje dosiahnutie týchto cieľov:

 • zmierňovať bolesť,
 • zlepšovať rozsah pohybu a svalovú aktiváciu,
 • urýchľovať hojenie,
 • predchádzať tromboembolickej chorobe, prípadne ďalším pooperačným komplikáciám.

Poúrazová a pooperačná rehabilitácia lieči prirodzenou cestou následky zranení pohybového aparátu (zlomeniny, kĺbové a svalové zranenia) a stavy po ortopedických, chirurgických a neurologických operáciách.

Nevyhnutná je aktívna spoluúčasť pacienta. Rehabilitácia využíva širokú škálu metód, ktoré sa buď kombinujú, alebo v priebehu liečby menia podľa vývoja stavu pacienta.

Liečba po operácii – zbavte sa ťažkostí

Voľba rehabilitačnej metódy sa odvíja od typu operácie. Je nutné vždy nasledovať rady ošetrujúceho lekára či fyzioterapeuta.

V mnohých prípadoch má pacient po operácii nárok na začatie kúpeľnej starostlivosti. Niekedy možno do kúpeľov nastúpiť priamo z nemocnice.

Ku skráteniu doby rekonvalescencie môže významne prispieť aj voľba zdravej stravy bohatej na vlákninu, bielkoviny a vitamíny. Možno využiť doplnky stravy, avšak aj stravovací režim je však vhodné konzultovať s ošetrujúcim lekárom.

Súčasťou pooperačnej starostlivosti sú aj elektroterapeutické rehabilitačné metódy ako elektroterapia, magnetoterapia a iné.

3D pulzná terapia Biomag sa využíva v rehabilitačných zariadeniach, tak i ako individuálna rehabilitačná metóda v domácich podmienkach.

Jej cieľom je vytvoriť rozšírením prívodného tepnového riečišťa zvýšený prísun arteriálnej krvi, a tým aj kyslíka a živín potrebných pre hojenie. Aplikácia zároveň vyplavuje metabolity a škodliviny, ktoré proces hojenia spomaľujú.

Minimum kontraindikácií a jednoduchý systém ovládania, ktorý je príjemný aj pre staršieho používateľa, ju predurčuje na individuálne domáce využitie, na pokračovanie začatej rehabilitačnej starostlivosti, a tiež na udržiavaciu a preventívnu starostlivosť.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Laparoskopia – minimálne invazívna metóda diagnostiky a liečby dutiny brušnej (bez chirurgického rezu), znamená menšie rany a bolestivosť pre pacienta.
 • Amputácia – odstránenie periférnej časti tela od celku úrazom alebo chirurgicky.
 • Protéza – umelá náhrada.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade pooperačnej stavov?

 • Podporuje hojenie.
 • Pomáha tlmiť bolesti a hojiť zápal.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov po operácii spočívajú najmä v analgetickom (inak tiež protibolestivom), protiopuchovom, hojivom a protizápalovom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Som po operácii ľavého bedrového kĺbu-totálna endoprotéza. Za 3 mesiace od začiatku používania magnetoterapie, tj. 6 mesiacov od operácie bedra, môžem chodiť bez palíc, s plným zaťažením.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Biomag používam z dôvodu zdravotných problémov s chrbticou, krčnou, hrudnou, driekovou a krížovou. Operácia bedrovej chrbtice – pooperačná rana podľa názoru operujúceho lekára rýchlo a dobre zahojená.

Ladislav Melich, Velký Osek

Som po operácii platničky, používam medical program. Momentálne nemám vážnejšie zdravotné problémy. Cítim sa dobre, primerane svojmu zdravotnému stavu a veku, čo pripisujem ako klad aj používanému prístroju.

Martin Polák, Prievidza

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.