Pooperačné stavy

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika programu pooperačné stavy: Ide o program určený na pooperačné stavy, ktoré vyžadujú intenzívnu rekonvalescenciu. Podiel myorelaxačných a vazodilatačných frekvencií vedie k zvýšenému metabolickému obratu v poškodených tkanivách, aby proces hojenia prebiehal rýchlo a bez komplikácií.

Cieľ aplikácie magnetoterapie na pooperačné stavy

Nízkofrekvenčné pulzové magnetické pole rozšírením prívodného tepnového riečiska vytvára zvýšený prísun okysličenej krvi a tým aj kyslíka a živín potrebných na hojenie. Zároveň vyplavuje metabolity a škodliviny, ktoré proces hojenia spomaľujú.

Skúsenosti pacientov

Som po operácii ľavého bedrového kĺbu-totálna endoprotéza. Za 3 mesiace od začiatku používania magnetoterapie, tj. 6 mesiacov od operácie bedra, môžem chodiť bez palíc, s plným zaťažením.

Mgr. František Bartoňek, Šumvald

Som po operácii platničky, používam medical program. Momentálne nemám vážnejšie zdravotné problémy. Cítim sa dobre, primerane svojmu zdravotnému stavu a veku, čo pripisujem ako klad aj používanému prístroju.

Martin Polák, Prievidza

Biomag používam z dôvodu zdravotných problémov s chrbticou, krčnou, hrudnou, driekovou a krížovou. Operácia bedrovej chrbtice – pooperačná rana podľa názoru operujúceho lekára rýchlo a dobre zahojená.

Ladislav Melich, Velký Osek

Využitie magnetoterapie na pooperačné stavy

Poúrazová a pooperačná rehabilitácia sleduje dosiahnutie súboru cieľov ako: mierniť bolesť, zlepšovať rozsah pohybu a svalovú aktiváciu, urýchľovať hojenie, predchádzať tromboembolickej chorobe a i. Poúrazová a pooperačná rehabilitácia lieči prirodzenou cestou následky zranení pohybového aparátu (zlomeniny, kĺbové a svalové zranenia) a stavy po ortopedických, chirurgických a neurologických operáciách. Nevyhnutná je aktívna spoluúčasť pacienta pri pravidelnom cvičení alebo aplikácia doma použiteľných rehabilitačných metód. Rehabilitácia využíva širokú škálu metód, ktoré sa buď kombinujú, alebo v priebehu liečby menia podľa vývoja stavu pacienta. Súčasťou starostlivosti sú aj elektroterapeutické rehabilitačné metódy – elektroterapia, magnetoterapia a i.

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia Biomag je už desiatky rokov využívaná v rehabilitačných zariadeniach, ako aj individuálna rehabilitačná metóda v domácich podmienkach. Minimum kontraindikácií a jednoduchý systém ovládania (príjemný aj pre staršieho používateľa) ju predurčuje na individuálne domáce využitie pri pokračovaní začatej rehabilitačnej starostlivosti a tiež na udržiavaciu a preventívnu starostlivosť. Využívame hlavne frekvencie myorelaxačné a vazodilatačné a aplikujeme na poškodenú oblasť.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Alzheimerova demencia (tzv. Alzheimer)
  • Prerušenie nervu po úraze – poranenie periférneho nervu
  • Lymská borelióza
  • Osteoartritída, artritída
  • Detoxikácia organizmu
  • Medical program

Magnetoterapia a pooperačné stavy – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie na pooperačné stavy? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie na pooperačné stavy.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.