Bolesti chrbtice

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika bolestí chrbtice: Ide o bolesti chrbtice v dôsledku degeneratívnych, zápalových procesov a tiež pri nadmernej námahe, nezvyčajnej pohybovej aktivite a prechladnutí. Príčin bolestí chrbtice je celý rad od funkčných až po štrukturálne zmeny vo všetkých tkanivách oporného systému.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri bolesti chrbtice

Pri bolesti chrbtice je cieľom aplikácie zmierniť akútnu bolesť, pôsobiť spazmolyticky na svalové spazmy, dosiahnuť lepšiu hybnosť a umožniť ďalšiu pohybovú rehabilitáciu a urýchliť regeneráciu pri bolesti bedrovej chrbtice, bolesti krčnej chrbtice aj pri bolesti hrudnej chrbtice.

Skúsenosti pacientov

Mňa a môjho manžela trápili dlhodobé bolesti krčnej chrbtice a kĺbov. Bolesť v ramene bola tak veľká, že som sa nedokázala učesať. Po šiestich mesiacoch liečby je rameno v poriadku a bolesti v chrbtici výrazne menšie.

Manželia Sousedíkovi, Zlín

Mal som problémy s bedrovou chrbticou a s hemoroidmi. Po použití magnetoterapie bolesti chrbtice postupne ustúpili a hemoroidy som si vyliečil. Manželke do mesiaca ustúpili bolesti kolenného kĺbu, ale lieči sa naďalej.

Manželia Babicoví, Kojetín

Mala som problémy s krčnou chrbticou. Akýkoľvek prudší pohyb hlavou mi spôsoboval ťažkosti. Použitím magnetoterapie sa veľmi rýchlo moja zdravotná situácia začala meniť k lepšiemu, najväčšiu radosť mi robí bezbolestný pohyb hlavou.

Ladislava Martinková

Využitie aplikácie magnetoterapie pri bolesti chrbtice

Pri bolesti chrbtice využíva program automatické striedanie od protibolestivých frekvencií až do hojivých. Využíva sa pri bolesti chrbtice v dôsledku degeneratívnych, zápalových procesov a tiež bolestiach po nadmernej fyzickej námahe, nezvyčajnej pohybovej aktivite a pri prechladnutí. Aplikovať možno ako pri bolesti krížovej chrbtice, bolesti krčnej chrbtice, tak aj pri bolesti hrudnej chrbtice.

Často ľudia riešia bolesti chrbtice a kĺbov užívaním liekov s analgetickým, protizápalovým účinkom (nesteroidné antireumatiká) a myorelaxačným účinkom (centrálna myorelaxancia) a pod. Všetko s rizikom nežiaducich vedľajších účinkov hlavne pri dlhodobom užívaní.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Ischias (akútny)
  • Vyskočená platnička, útlak nervov, koreňové syndrómy (vertebrogénny algický syndróm)
  • Artritídy chrbtice
  • Útlak nervov (chronický)
  • Bechterev
  • Bolesti chrbtice

Aplikácia magnetoterapie pri bolesti chrbtice

Výhodou rehabilitačnej liečby bolesti chrbtice a kĺbov pomocou nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag je minimum kontraindikácií a nežiaducich účinkov. Nezaťažuje pacienta a možno ju aplikovať aj v domácich podmienkach, čo má veľký význam hlavne pre chronických pacientov. Magnetoterapiu možno pri bolesti chrbtice aplikovať aj pri súbežnom užívaní liekov, hlavne v období akútnych bolestí. Pri bolesti chrbtice využívame prevažne skladacie ploché aplikátory v ľahu a v sede na chrbticu, alebo lôžkový aplikátor. Uplatní sa hlavne protibolestivý, protiopuchový, protizápalový a regeneračný efekt.

Magnetoterapia a bolesti chrbtice – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri bolesti krčnej, krížovej alebo hrudnej chrbtice? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri bolesti krčnej, krížovej alebo hrudnej chrbtice.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.