Hemeroidy

Editor: | 10. februára 2020

Svrbí vás či bolí oblasť konečníka? Na toaletnom papieri sa objavuje jasne červená krv alebo dokonca krvácate počas stolice? Môže ísť o hemoroidy. Ideálne je navštíviť lekára, pretože existuje mnoho efektívnych spôsobov liečby. Aj tu platí pravidlo, čím skôr tieto problémy riešite, tým efektívnejšie sa ich zbavíte.

Hemeroidy
Obrázok: Hemeroidy

Hľadáte riešenie hemoroidov?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis hemoroidov a príčiny vzniku

Hemoroidy (známe medzi ľuďmi skôr pod názvom Zlatá žila alebo hemeroidy) sú análne žilové uzly. Ide o rozšírené žilové štruktúry v okolí dolnej časti konečníka a análneho kanálu.

K základným príznakom patrí svrbenie, pálenie, bolesť pri defekácii, krvácanie jasne červenej krvi z konečníka a vo vyšších štádiach sú hemoroidy vidieť alebo sa dajú nahmatať.

Podľa umiestnenia hovoríme o vnútorných a vonkajších hemoroidoch.

Pri vnútorných rozoznávame štyri štádiá. Prvý stupeň (vyklenutie žil, avšak žiadne iné problémy) až 4. stupeň (vysunutie s nemožnosťou manuálneho navrátenia).

Za príčiny vzniku sa považuje:

 • vrodená dispozícia kvality žilovej steny,
 • poruchy vyprázdňovania (častá zápcha),
 • sedavé zamestnanie,
 • nedostatok pohybu,
 • komplikácie sprevádzajúce tehotenstvo a pôrod,
 • ďalšie príčiny.

Liečba hemoroidov – zbavte sa ťažkostí

Ich liečba závisí na štádiu ochorenia. Jednoduchšie je ich odstránenie v skorých štádiách, kedy sa nasadzujú najrôznejšie preparáty ako čapíky a masti.

V ďalších štádiách je možné užiť metód opichu hemoroidálnej cievy či aplikácie chladu (kryoterapia). V neskorších štádiách je veľmi úspešné nasadenie elastickej gumičky.

Posledným variantom je klasická chirurgická operácia.

Dôležitá je zmena životného štýlu, najmä vhodná strava s dostatkom tekutín a vláknin, dostatok pohybu a správna hygiena.

Konzervatívnu aj chirurgickú liečbu možno doplniť o aplikácie 3D terapie Biomag. Jej cieľom je zlepšením prekrvenia a okysličením exponovanej oblasti zmenšiť žilové uzly a zmierniť zápalové prejavy a bolesť.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Defekácia – je vypudzovanie, vyprázdňovanie stolice
 • Zlatá žila – alternatívny slovenský názov pre hemoroidy.
 • Kryoterapia – liečba pôsobením nízkych teplôt, liečba zmrazením.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade hemoroidov?

 • Pomáha proti bolesti.
 • Svojim vazodilatačným efektom vedie k podpore prekrvenia a okysličenia exponovanej oblasti.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov s hemoroidmi spočívajú najmä v analgetickom (inak tiež protibolestivom) a vazodilatačnom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Mal som problémy s driekovou chrbticou a s hemoroidmi. Po použití magnetoterapie bolesti chrbtice postupne ustúpili a hemoroidy som si vyliečil. Manželke do mesiaca ustúpili bolesti kolenného kĺbu, ale lieči sa naďalej.

Manželia Babicovi, Kojetín

Prístroj pravidelne používal manžel, a to hlavne na hemoroidy a iné zdravotné neduhy. Avšak pred 2 rokmi mu voperovali kardiostimulátor.

Marie Škrobánková, Březová

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.