Hemeroidy

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika ochorenia hemoroidmi: Ide o ritné varixy – rozšírené žilové štruktúry v okolí dolnej časti konečníka a ritného kanála. Liečba hemoroidov závisí od štádia ochorenia. Podľa štádia rozoznávame 1. stupeň (vyklenutie žíl, žiadne iné problémy) až 4. stupeň (vytlačenie uzlíkov kŕčových žíl z konečníka s nemožnosťou manuálneho navrátenia). Podľa umiestnenia hovoríme o vnútorných a vonkajších hemoroidoch. Za príčiny vzniku sa považuje vrodená dispozícia kvality žilovej steny, poruchy vyprázdňovania, sedavé zamestnanie a i. K základným príznakom hemoroidov patrí svrbenie, pálenie, bolesť pri defekácii, krvácanie jasne červenej krvi z konečníka a pri vyšších štádiách sú hemoroidy vidieť alebo sa dajú nahmatať. Prevencia a liečenie hemoroidov zahŕňa širokú škálu od úpravy životosprávy, dostatku pohybu, medikamentóznu liečbu, sklerotizáciu, podviazanie žíl až po radikálny operačný zákrok.

Využitie magnetoterapie pri hemoroidoch

Konzervatívnu aj chirurgickú liečbu hemoroidov možno doplniť o aplikácie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag. Využívame protibolestivé a vazodilatačné frekvencie jednak na tlmenie akútnych bolestí a jednak k podpore prekrvenia a okysličenia exponovanej oblasti, čo vedie k zmenšovaniu žíl a mierneniu zápalových prejavov. Aplikácie využívame aj preventívne v kľudovom období. Neaplikujeme pri silnejšom krvácaní z uzlíkov kŕčových žíl.

Skúsenosti pacientov

Prístroj pravidelne používal manžel, a to hlavne na hemoroidy a iné zdravotné neduhy. Avšak pred 2 rokmi mu voperovali kardiostimulátor.

Marie Škrobánková, Březová

Mal som problémy s driekovou chrbticou a s hemoroidmi. Po použití magnetoterapie bolesti chrbtice postupne ustúpili a hemoroidy som si vyliečil. Manželke do mesiaca ustúpili bolesti kolenného kĺbu, ale lieči sa naďalej.

Manželia Babicovi, Kojetín

Aplikácie magnetoterapie pri hemoroidoch

Pri ochorení hemoroidmi aplikujeme 2 – 25 Hz denne opakovane plochým alebo diskovým aplikátorom a neskôr preventívne 36 – 44 Hz.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Sexuálna dysfunkcia u mužov (poruchy erekcie)
  • Neplodnosť u žien (po zápaloch vajcovodu)
  • Obličková kolika
  • Chronické žalúdočné vredy a vredy na dvanástniku
  • Mononukleóza
  • Stav po infekčnej žltačke

Magnetoterapia a hemoroidy – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri ochorení hemoroidmi? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri ochorení hemoroidmi.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.