Kliešťová encefalitída – rekonvalescencia

Editor: | 28. apríla 2020

Máte príznaky obyčajnej chrípky? Dostavila sa horúčka a mali ste kliešťa? Môže ísť o kliešťovú encefalitídu. Pri podozrení na toto ochorenie navštívte čo najskôr lekára. Zabráňte tomu, aby sa choroba rozvinula do fázy, kedy bude mať trvalé následky.

Kliešťová encefalitída - rekonvalescencia
Obrázok: Kliešťová encefalitída – rekonvalescencia

Hľadáte riešenie encefalitídy?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis kliešťovej encefalitídy a príčiny vzniku

Kliešťová encefalitída čiže kliešťový zápal mozgu je infekčné vírusové ochorenie, ktoré je prenášané zo zvierat na človeka predovšetkým infikovaným kliešťom. Existuje aj prenos skrz tepelne neupravený kozí či ovčí syr a mliečne výrobky.

Ochorenie môže spôsobiť zápal mozgu alebo zápal mozgových blán a všeobecne prebieha v dvoch fázach. Môže však prebiehať aj bez príznakov.

V prvej fáze (2-5 dní) prebieha ako chrípka s prejavmi bolestí kĺbov, svalov, hlavy a únavy. V druhej fáze (2-3 týždne) sa objaví horúčka, kruté bolesti hlavy, zvracanie, dezorientácia či stŕpnutie šije.

Ide o závažné, život ohrozujúce ochorenie. Ak sa infekcia včas podchytí a začne sa odborná liečba, môže dôjsť k úplnému uzdraveniu.

Neskoré začatie liečby a komplikácie ochorenia môžu zanechať trvalé následky napríklad chronické bolesti hlavy, poruchy spánku a koncentrácie, obrnu horných končatín, zníženú výkonnosť, depresie.

Na diagnostiku ochorenia stačia krvné testy.

Liečba kliešťovej encefalitídy – zbavte sa ťažkostí

K základnej aktívnej ochrane proti ochoreniu patrí očkovanie.

Ďalej je vhodné pasívne, pomocou vhodnej obuvi a oblečenia brániť kliešťovi, aby sa zachytilo na koži a prisalo.

Ďalšou ochranou je používanie repelentov. Ak už dôjde k prisatiu kliešťa, tak je potreba jeho včasné odstránenie a dezinfekcia miesta, najlepšie jódovou tinktúrou, ktorá ako jediná dezinfekcia pôsobí do hĺbky kože.

Ak ochorenie prepukne, liečbu predstavuje liečba podporná, a to vitamíny a lieky tlmiace sekundárne prejavy choroby. Je vyžadovaný pokoj na lôžku.

3D pulznú terapiu Biomag možno využiť v období rekonvalescencie, kedy aplikácie urýchľujú regeneráciu organizmu, znižujú vznik komplikácií a skracujú dobu nutnú k rekonvalescencii.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

Lymská borelióza – infekčné ochorenie spôsobené baktériami rodu Borrelia, je tiež prenášané kliešťom, ale liečiteľné antibiotikami.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade kliešťovej encefalitídy?

 • Podporuje a urýchľuje rekonvalescenciu po prekonanej encefalitíde.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Klinicky najvýznamnejšie účinky 3D pulznej terapie Biomag u pacientov s kliešťovou encefalitídou spočívajú v jeho regeneračnom efekte.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Manžel prekonal boreliózu a bol preliečený antibiotikami. Bol veľmi unavený, vyčerpaný. Používaním prístroja postupne prestal brať lieky a opäť plne začal pracovať na gazdovstve.

Manželia Šmakalovi, Benešov

Prístroje a aplikátory Biomag nemusím svojim najbližším odporúčať, postupom času sa každý presvedčil osobne.Všetci si ho obľúbili kvôli jednoduchému a presnému použitiu, úspore času. V informačných brožúrach si našli ďaľšiu možnosť použitia.

Jan Šrotíř, Vyškov

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celom Slovensku.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu.

 

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.