Medical program

Editor: | 20. júna 2019
Medical program
Obrázok: Medical program

Hľadáte riešenie zdravotných problémov?

Spýtajte sa nás

Charakteristika medical programu: Univerzálny program s automaticky sa meniacou frekvenciou od tlmiacich až po hojivé stimulačné aplikácie.

Cieľ aplikácie medical programu magnetoterapie

Medical program je vhodný na aplikáciu pri dlhodobých chronických ochoreniach, kde je žiaduce jednak tlmiť bolesť a jednak stimulovať hojenie a regeneráciu. Vhodné na dlhodobú udržiavaciu liečbu po utlmení akútnych prejavov ochorenia. Napr. kĺbové degeneratívne a zápalové ochorenia, na zlepšenie metabolickej výmeny v tkanivách pri diabete, pri chronických zápaloch tkanív a orgánov.

Využitie aplikácie medical programu

Univerzálny program s podielom analgetických, spasmolytických aj vazodilatačných frekvencií. Je využiteľný u väčšiny indikácií nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie a môže nadväzovať na predchádzajúce aplikácie programu „bolestivé stavy“. Je dobre využiteľný aj na dlhodobé aplikácie pri chorobách chronického charakteru v období remisie a na prevenciu exacerbácie (nové vzplanutie) ochorenia.

Využívame ho často u polymorbidných pacientoch, u ktorých je možné pri aplikáciách vyšších frekvencií očakávať zvýšený výskyt silnejších adaptačných reakcií a nechceme u nich od počiatku aplikácií nasadiť len analgetické frekvencie.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Som po operácii srdca a kolena. Po ročnom používaní prístroja, a síce 2x denne po 30 min. môžem chodiť bez palíc, a hlavne som mohla vysadiť liek, ktorý veľmi škodil na pečeň. Necítim sa tak unavená, čo sa týka srdca.

Marie Staroštíková, Beňov

Približne pred rokom sme si kúpili váš prístroj a môžem prehlásiť, že mne i manželke pomáha na naše zdravotné problémy. Jedná sa hlavne o bolesť chrbta a kŕčové žily, ktoré sú trvalého rázu, a dočasného ako je bolesť zápästia, hlavy.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Na dnu používam „medical program“. Úplne sa nevyliečila, ale veľa tlmí bolesť.

Jiří Šuchman, Studená

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.