Pripojiteľné aplikátory

Zariadenie Biomag je dodávané v rôznych zostavách, ktorých súčasťou je vždy prístroj a podľa potrieb vybrané k nemu pripojiteľné aplikátory magnetoterapie a ďalšie príslušenstvo (taška, fixačné pásy a pod.)

Z ponuky aplikátorov vyberieme vždy veľkostne a tvarovo najvhodnejší pre konkrétny terapeutický zámer. Pri posudzovaní vhodnosti použitia jednotlivých aplikátorov sa zameriavame na to, aby bol aplikátor na tele umiestnený pohodlne a čo najbližšie k postihnutému miestu. Niektoré aplikátory umožňujú fixáciu na postihnutú časť tela pomocou pružného pásika.

Aplikátory sú príložná časť zariadenia Biomag®, ktorých základom sú vzduchové cievky navinuté smaltovaným medeným alebo iným vodičom do špeciálnej konštrukcie. Povrch aplikátora tvorí kvalitná koženka. Všetky aplikátory sú vybavené plastovými sponami so štítkami s logom výrobcu. Aplikátory majú 1-konektory, 2-konektory, 3-konektory.

Kruhové aplikátory

Aplikátory typu solenoid majú tvar dutého valca. Používajú sa tam, kde kladieme dôraz na rovnomerné pôsobenie magnetického poľa. Využívame ich na hĺbkové aplikácie podľa ich priemeru a to nasunutím na určenú časť tela.

Ploché aplikátory

Aplikátory majú plochý alebo poduškový tvar a podľa ich veľkosti ich prikladáme na väčšie časti tela. Používajú sa tam, kde kladieme dôraz na veľkosť a možnosť ohnutia jednotlivých dielov. Využívame ich na aplikácie na celé telo alebo končatiny.

Kombinované aplikátory

Aplikátory majú plochý tvar s otvormi. Používajú sa tam, kde chceme získať univerzálne vlastnosti. Využívame ich na aplikácie na vybranú časť tela ako plošný aplikátor alebo nasunutím na určitú časť tela ako kruhový aplikátor.

Lokálne aplikátory

Aplikátory majú okrúhly alebo oválny tvar a smerujú na daný bod. Používajú sa tam, kde kladieme dôraz na intenzívne pôsobenie magnetického poľa. Využívame ich na aplikácie na cielenú lokálnu časť tela.

A12PL

Aplikátor magnetoterapie A12PL s 3D impulzmi. Jeho výhodou je možnosť ohybu jednotlivých dielov k intenzívnejším aplikáciám danej časti tela.

Trojdielny plochý aplikátor oblých tvarov s 3D impulzmi.

A12PM

Aplikátor magnetoterapie Biomag A12PM s 3D impulzmi. Jeho výhodou je možnosť spojenia do uzavretého tvaru s možnosťou fixácie.

Trojdielny plochý aplikátor oblých tvarov s 3D impulzmi a možnosťou spojenia do uzatvoreného tvaru alebo fixácie.

A17P

Aplikátor magnetoterapie A17P je určený na pohodlné aplikácie v ľahu. Jeho zložením do uzavretého tvaru je možné zintenzívniť terapiu na danú časť tela.

Intenzívny trojdielny plochý aplikátor oblých tvarov s 3D impulzmi a možnosťou spojenia do uzatvoreného tvaru alebo fixácie.

A14P

Aplikátor magnetoterapie A14P prispôsobený na aplikácie na ruky. Ideálne na oblasti zápästia a prstov.

Tvarovaný plochý aplikátor na horné končatiny.

A15P

Aplikátor magnetoterapie A15P s intenzívnym pôsobením. Stačí priložiť a zacieliť tak na miestnu časť tela, na ktorú je terapia ordinovaná.

Intenzívny lokálny aplikátor.

A9P

Aplikátor magnetoterapie A9P s intenzívnym pôsobením priamo na oblasť hlavy.

Tvarovaný lokálny aplikátor na hlavu.

A16P

Využitie aplikátora magnetoterapie A16P v prípade ťažkostí nôh. Ideálne na ťažkosti v oblasti členkov, priehlavkov a podobne.

Tvarovaný plochý aplikátor na dolné končatiny.

A3S

Aplikátor magnetoterapie A3S kruhový s plochým dnom zaistí pôsobenie 3D pulznej magnetoterapie na príslušnú časť tela.

Eliptický kruhový aplikátor s plochým dnom a 3D impulzmi.

A8P

Aplikátor magnetoterapie A8P spája výhody plochého aplikátora s účinkami kruhového. Je možné ho navliecť na danú časť tela a zaistiť hĺbkové pôsobenie terapie.

Jednodielny kombinovaný aplikátor oblých tvarov s otvorom s možnosťou fixácie.

A1S

Aplikátor magnetoterapia A1S na rovnomerné pôsobenie magnetického poľa. Ideálne v prípadoch využitia protibolestivého efektu.

Eliptický kruhový aplikátor typu solenoid s plochým dnom.

SL70

Aplikátor magnetoterapie SL 70 na rovnomerné pôsobenie magnetického poľa na zvolenú časť tela. Ideálne použitie na hĺbkové aplikácie.

Kruhový aplikátor typu solenoid určený na upevnenie na posuvné lôžko.

SL60-P

Aplikátor magnetoterapie SL 60-P na rovnomerné pôsobenie magnetického poľa na zvolenú časť tela. Zaistí prienik terapie hlboko do tkaniva.

Kruhový aplikátor typu solenoid s plochým dnom.

A6P2

Aplikátor magnetoterapie A6P2 s možnosťou prepínania. Je možné aplikovať bodové magnetické pole či prepnúť na aplikácie širokého magnetického poľa.

Prepínací lokálny aplikátor so smerovaním magnetického poľa.

SL70 s posuvným zariadením

Aplikátor magnetoterapie SL 70 určený na montáž na lôžko s posuvným systémom. Zaistí jednoduché aplikácie terapie na zvolenú časť tela.

Posuvné zariadenie na aplikátor solenoid SL70.

A11P

Aplikátor magnetoterapie A11PL s 3D impulzmi. Možno kombinovať aplikácie v ľahu alebo zintenzívniť terapiu zložením a navlečením na danú časť tela.

Trojdielny kombinovaný aplikátor oblých tvarov s otvormi s 3D impulzmi, s možnosťou spojenia do uzatvoreného tvaru alebo fixácie.