Akčný potenciál izolovaného sedacieho nervu
Akčný potenciál izolovaného sedacieho nervu. Touto témou sa zaoberala štúdia Ö. Coskun. Na zvieracom modeli sa skúmali okamžité účinky 30-minútovej aplikácie pulzného magnetického poľa s frekvenciou 50 Hz a intenzitou 1 mT. Výsledky sa porovnali s kontrolnou skupinou a ukázali prekvapivé účinky.
Akčný potenciál je krátky okamih, keď sa membránový potenciál bunky rýchlo zvýši a potom opäť zníži, aby sa udržal rozdiel napätia medzi vnútorným a vonkajším prostredím bunky pri šírení nervového impulzu. V neurónoch sa akčné potenciály nazývajú aj nervové impulzy.
Na základe výsledkov tejto štúdie boli maximálna excitácia (amplitúda), hyperpolarizačná fáza a akčný potenciál významne nižšie v skupine, ktorá podstúpila pulznú magnetickú terapiu.
Aplikácia pulzného magnetického poľa s frekvenciou 50 Hz a intenzitou 1 mT mala teda negatívny účinok na periférny nerv, pretože znížila hodnotu šírenia a hyperpolarizačnej fázy jeho akčného potenciálu.
Inými slovami, pulzná magnetoterapia výrazne znižuje nervové impulzy sedacieho nervu, a tým znižuje silné bolesti spôsobené zápalom sedacieho nervu.
Zdroj: Coskun, Ö. et al. (2011) Účinky magnetického poľa 50 Hertz-1 mT na akčný potenciál v izolovanom sedacom nerve potkana. Toxikológia a priemyselné zdravie. [Online] 27 (2), 127-132.
Účinky 50 Hz, 1 mT magnetického poľa na akčný potenciál v izolovanom sedacom nerve potkana / Effects of 50 Hertz-1 mT magnetic field on action potential in isolated rat sciatic nerve
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20823053
Kontaktujte nás prostredníctvom nižšie uvedeného formulára a sami si overte liečebný účinok patentovanej pulznej magnetoterapie Biomag 3D.
Naši konzultanti sa s vami čo najskôr skontaktujú a navrhnú vám ideálne riešenie.