Patentovaná 3D magnetoterapia

MDR CERTIFIED

Vyskúšajte zadarmo

Ischémia končatín

Liečba akútnej ischémie dolných končatín a diabetu na zvieracom modeli pomocou nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie (15 Hz, 1,2 mT ) bola predmetom štúdie Y. Pan (2013).

Ischémia dolných končatín je u pacientov s diabetom závažným problémom v dôsledku nedostatočnej tvorby ciev (neovaskularizácie).

Predchádzajúce štúdie už ukázali, že nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia môže podporiť rast a obnovu ciev v ischemických léziách.

Táto štúdia sa však zaoberala otázkou, či by pulzné magnetické polia mali podobné terapeutické účinky v prípadoch ischémie končatín spôsobenej diabetom.

Výsledky ukázali, že nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia zlepšuje prietok krvi a tvorbu nových ciev pri akútnej ischémii dolných končatín, najmä vďaka pozitívnemu účinku pulzného elektromagnetického poľa na fibroblastový rastový faktor 2 (FGF-2).

Pulzná elektromagnetická terapia tak môže byť neoceniteľná pri liečbe diabetických pacientov s ischemickým postihnutím končatín.

Zdroj: Pan, Y. et al. (2013) Účinky PEMF na mikrocirkuláciu a angiogenézu v modeli akútnej ischémie zadných končatín u diabetických potkanov. Bioelektromagnetika. [Online] 34 (3), 180-188.

Účinky PEMF na mikrocirkuláciu a angiogenézu v modeli akútnej ischémie zadných končatín u diabetických potkanov

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22952041

Kontaktujte nás prostredníctvom nižšie uvedeného formulára a sami si overte liečebný účinok patentovanej pulznej magnetoterapie Biomag 3D.

Naši konzultanti sa s vami čo najskôr skontaktujú a navrhnú vám ideálne riešenie.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.