Patentovaná 3D magnetoterapia

MDR CERTIFIED

Vyskúšajte zadarmo

Postihnutie nervových koreňov kompresiou medzistavcovej platničky

Postihnutie nervových koreňov kompresiou medzistavcovej platničky je ďalšou z mnohých príčin chronickej bolesti chrbtice. Preto sa účinnosť pulznej magnetoterapie pri konzervatívnej liečbe diskogénnej lumbálnej radikulopatie skúmala u celkovo šesťdesiatich pacientov a hodnotila sa v porovnaní s kontrolnou skupinou pacientov bez pulznej magnetoterapie. Výsledky oboch skupín sa porovnávali pred a po ukončení liečby.

Štúdia naznačila, že terapia pulzným magnetom pravdepodobne tiež znižuje útlak nervových koreňov na základe zlepšených koncových ukazovateľov SSEP.

SSEP je neurologické vyšetrenie somatosenzorických evokovaných potenciálov, pri ktorom sa elektricky stimuluje periférny nerv a mapuje sa vedenie signálu do kortikálnej projekčnej oblasti. Inými slovami, funkcia somatosenzorickej dráhy sa skúma podráždením nervu a následným pozorovaním reakcie a celkového vedenia signálu.

Po aplikácii pulzných magnetických polí s frekvenciou 7 Hz a intenzitou 0,5 – 1,5 mT vždy 20 minút denne počas troch týždňov sa znížil útlak nervových koreňov a pacienti pocítili výraznú úľavu od bolesti a zníženie jej intenzity.

Nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia sa ukázala ako veľmi účinná pri konzervatívnej liečbe bedrovej radikulopatie spôsobenej výhrezom medzistavcovej platničky.

Zdroj: Omar, A. S. et al. (2012) Hodnotenie terapie pulzným elektromagnetickým poľom pri liečbe pacientov s diskogénnou lumbálnou radikulopatiou. International Journal of Rheumatic Diseases. [Online] 15 (5), e101-e108.

Ohodnocení pulzní magnetické terapie při léčení pacientů s diskogenickou bederní radiculopatí / Evaluation of pulsed electromagnetic field therapy in the management of patients with discogenic lumbar radiculopathy

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23083041

Kontaktujte nás prostredníctvom nižšie uvedeného formulára a sami si overte liečebný účinok patentovanej pulznej magnetoterapie Biomag 3D.

Naši konzultanti sa s vami čo najskôr skontaktujú a navrhnú vám ideálne riešenie.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.