Alopécia (vypadávanie vlasov)

Editor: | 1. novembra 2019

Padajú vám vlasy náhle viac než je obvyklé? Objavujú sa na hlave okrúhle lysiny? Pokožka hlavy svrbí alebo na nej vznikajú škvrny? Toto všetko môžu byť príznaky alopécie. Základom úspešnej liečby je včasnosť jej započatia, preto neváhajte navštíviť odborného lekára, najlepšie dermatológa.

Alopécia (vypadávanie vlasov)
Obrázok: Alopécia (vypadávanie vlasov)

Hľadáte riešenie alopécie?

Chcete sa zbaviť problémov?

Popis alopécie a príčiny vzniku

Ide o patologické vypadávanie vlasov v zhlukoch alebo dochádza až k úplnej strate ochlpenia.

Na základe klinických prejavov je ochorenie členené na difúzne a ložiskové.

V prípade difúznej alopécie vlasy padajú rovnomerne po celej hlave, bez ohraničených lysých ložísk. Z tejto skupiny je vôbec najčastejšou androgénna alopécia. Často je považovaná za prirodzenú plešatosť.

Alopécia areata patrí medzi najčastejšie ložiskové a prejavuje sa vypadávaním vlasov v kruhových zhlukoch.

Ochorenie postihuje mužov aj ženy, deti aj dospelých.

Zdravému človeku môže denne vypadnúť okolo 100 vlasov aj viac (napr. po umytí). Pri tomto množstve nemožno hovoriť o strate vlasov, pretože ide o akúsi ich výmenu.

Ak však sledujete nadmerné vypadávanie vlasov, môže ísť o alopéciu a najvhodnejšie je navštíviť dermatológa. Ten vyberie najvhodnejšiu liečbu podľa príčiny ochorenia.

Za vypadávaním vlasov sa môže skrývať rad príčin, najčastejšie ide o:

 • hormonálne zmeny,
 • gény,
 • stres,
 • toxické vplyvy,
 • mechanické vplyvy,
 • a kožné choroby.

Liečba alopécie – zbavte sa ťažkostí

Základom úspešnej liečby je určenie príčiny vypadávania vlasov.

Prevenciou je zdravý životný štýl, zmena stravovacích návykov a vyhýbanie sa psychickej záťaži.

Pri androgénnej alopécii je možnosť aplikácie estrogénov mužom. Niekedy je vhodná chirurgická transplantácia. Pri alopécii areata sa užívajú lokálne kortikosteroidy.

Pri miernejších formách možno vyskúšať látky zvyšujúce prekrvenie vlasovej pokožky a ďalšie postupy vedúce k celkovej detoxikácii organizmu.

3D pulzná terapia Biomag je vhodná na riešenie problémov súvisiacich s alopéciou. Cieľom jej aplikácie je zastaviť vypadávanie vlasov a vytvoriť podmienky pre fyziologický rast a obnovu vlasového porastu.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Detoxikácia – proces, ktorým sa telo zbavuje jedovatých toxických látok alebo ich zneškodňuje.
 • Estrogény – ženské pohlavné hormóny, tvorené predovšetkým vo vaječníkoch takisto sú tvorené v kôre nadobličiek a v tukovom tkanive.
 • Kortikosteroidy – steroidné hormóny tvorené kôrou nadobličiek.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade alopécie?

 • Má vazodilatačný efekt na prekapiláry a kapiláry.
 • Stimuluje mikrocirkuláciu okysličenej krvi a živín v exponovanej vlasovej pokožke a vytvára lepšie podmienky pre nový rast vlasov.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) pri alopécii sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná na 93 dobrovoľníkoch a publikovaná v časopise Advances in Therapy potvrdzuje schopnosť pulznej terapie (PEMF) zastaviť vypadávanie vlasov a zároveň potvrdzuje pozitívny vplyv na ich opätovný rast. Z uvedeného vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť vďaka svojim efektom riešiť problémy spojené s alopéciou. Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Užívanie Biomagu je bezproblémové a hlavne DOMA! Nemusíte dochádzať do zdravotníckych zariadení, ale v pokoji doma neobmedzovaný dĺžkou liečebného procesu. To je hlavná devíza prístroja Biomag.

Alena Pastyříková, Praha 3

S prístrojom Biomag sme spokojní o čom svedčí to, že je používaný denne. Prístroj vrelo odporúčam každému, pretože čím skôr ho pri začínajúcich zdravotných problémoch budete používať, tým bude jednoduchšie tieto problémy zmierniť či odstrániť.

František Zeman, Semily

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.