Tenisový lakeť

Editor: | 6. decembra 2018

Charakteristika: Program je určený na bolesť v kĺboch lakťových – tenisový lakeť (radiálny epikondylitis), ktorý vzniká pri nadmernom jednostrannom zaťažení u športovcov a ťažko pracujúcich.

Cieľ aplikácie magnetoterapie na tenisový lakeť

Pri ochorení nazývanom tenisový lakeť tlmí magnetoterapia bolesť a podporuje proces hojenia spoločne s ostatnou chirurgickou a rehabilitačnou liečbou. Zápalové ochorenia šliach a úponov majú tendenciu ku chronicite a opakovane sa objavujú pri predčasnom zaťažení a nedostatočnom doliečení a rekonvalescencii. Preto je vhodné magnetoterapiu aplikovať preventívne aj v kľudovom štádiu.

Skúsenosti pacientov

Biomag odporúčam všetkým a to preto, že nám pomohol od bolestí karpálnych tunelov, tenisového lakťa a bolesti ramena. Nemuseli sme konzumovať lieky proti bolestiam.

Věra Kuklová

Okrem iného ma trápil tenisový lakeť. Vďaka pravidelnému používaniu magnetoterapie aj vo svojich 62 rokoch aktívne hrám tenis a lyžujem.

Zdeněk Fajfr, Choceň

Môj manžel a ja sme prístroj používali denne 1 hod. Manžel veľmi skoro pocítil úľavu, nemá bolesti-tenisový lakeť, nenarieka na krčnú chrbticu a rameno po úraze nebolí.

Manželia Fukasoví, Dvůr Králové n. Labem

Využitie magnetoterapie na tenisový lakeť

V prípade tenisového lakťa ide o ochorenie svalových a šľachových úponov lakťového kĺbu, (radiálny epicondylus humeruy) a patrí medzi entezopatie. Preťažené bývajú predovšetkým svaly naťahujúce zápästie (extenzory zápästia) a svaly obracajúce ruku dlaňou nahor (supinátory). Rizikové faktory chronickej formy tenisového lakťa športovcov môžeme ovplyvniť znížením tréningovej záťaže a kompenzačným cvičením. V prípade ťažko fyzicky pracujúcich môže pomôcť striedanie činnosti v priebehu smeny. Ochorenie vedie k bolesti až nemožnosti úchopu predmetu do ruky a poklesu svalovej sily. Liečba je dlhodobá a zahŕňa konzervatívnu aj chirurgickú starostlivosť: kľudový režim, ortézy, ľadové obklady, analgetiká, kortikoidy a pri neúspechu operačný zákrok. V rámci konzervatívnej liečby zohráva najdôležitejšiu úlohu fyzioterapia, magnetoterapia a ďalšie.

Môžete liečiť aj tieto ťažkosti

  • Poruchy prekrvenia horných končatín (ischemická choroba horných končatín)
  • Tenisový lakeť
  • Karpálny tunel
  • Zápaly kĺbov ruky a zápästia
  • Blednutie prstov (Raynaudov syndróm)
  • Artralgia či artróza ramenného kĺbu

Aplikácia magnetoterapie na tenisový lakeť

Pri ochorení nazývanom tenisový lakeť aplikujeme nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu Biomag lokálne na postihnutý lakeť denne, opakovane a dlhodobo, najlepšie malým diskovým aplikátorom alebo pomocou solenoidu. Na tenisový lakeť sa tým uplatní analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt magnetoterapie.

Magnetoterapia a tenisový lakeť – Vaše otázky

Chcete sa dozvedieť viac o aplikácii magnetoterapie pri liečbe ťažkostí nazývaných tenisový lakeť? Kontaktujte nás!
S dôverou sa na nás obráťte, odpovieme na Vaše otázky týkajúce sa uplatnenia magnetoterapie pri ťažkostiach nazývaných tenisový lakeť.

Zákazník

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívne dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.