Tenisový lakeť

Editor: | 4. júla 2019

Trápi vás ostrá bolesť v oblasti lakťa? Dostavuje sa najskôr pri námahe následne aj v pokoji? Príčinou týchto ťažkostí môže byť ochorenie nazývané tenisový lakeť.

Tenisový lakeť
Obrázok: Tenisový lakeť

Hľadáte riešenie tenisového lakťa?

Chcete sa zbaviť bolesti?

Popis tenisového lakťa a príčiny vzniku

Tenisový lakeť je ochorenie svalových a šľachových úponov lakťového kĺbu. Patrí medzi entezopatie (ochorenie šliach). Vyskytuje sa u 3% populácie a síce zhodne u mužov i žien.

Zatiaľ čo pri tenisovom lakti sa bolesť prejavuje na vonkajšej strane lakťa, pri oštepiarskom (golfovom) lakti sa bolesti objavujú na jeho vnútornej strane.

Bolesť môže vystreľovať aj do iných častí tela (do ruky, paže, ramena alebo dokonca do krku). Problémy prichádzajú postupne. Najprv sa bolesti spravidla vyskytujú krátko po námahe, neskôr sa bolesť stáva trvalou. Môže sa tiež objaviť opuch, začervenanie alebo zvýšená teplota v mieste zápalu.

Ochorenie vedie k bolesti až nemožnosti úchopu predmetu do ruky a poklesu svalovej sily. Preťažené bývajú predovšetkým svaly naťahujúce zápästie (extenzory zápästia) a svaly obracajúce ruku dlaňou hore (supinátory).

Príčinou tenisového lakťa môže byť niekoľko ľudských činnosti. Spoločné týmto činnostiam je jednostranné zaťaženie. Väčšinou sa jedná o nezvyklé alebo fyzicky náročné práce.

Medzi tieto príčiny patria:

 • skrutkovanie,
 • záhradníčenie,
 • štiepanie dreva,
 • športová záťaž,
 • ale aj práca na počítači.

Liečba tenisového lakťa – zbavte sa bolesti

Liečba je dlhodobá a zahŕňa konzervatívnu, aj chirurgickú starostlivosť. Lekár spravidla odporučí spočiatku kľudový režim a používanie ortézy.

Na zníženie bolestivosti sa požívajú obyčajne ľadové obklady, analgetiká, kortikoidy a obstreky.

V rámci konzervatívnej liečby zohráva dôležitú úlohu fyzikálna liečba v podobe 3D pulznej terapie. Zápalové ochorenia šliach a úponov majú tendenciu k chronickému výskytu a opakovane sa objavujú pri predčasnom zaťažení a nedostatočnom doliečení a rekonvalescencii. Z tohto dôvodu je vhodné 3D pulznú terapiu aplikovať preventívne aj v kľudovom štádiu.

Rizikové faktory chronickej formy tenisového lakťa u športovcov môžeme ovplyvniť pomocou zníženia tréningovej záťaže a kompenzačným cvičením. U ťažko fyzicky pracujúcich môže pomôcť striedanie činnosti v priebehu zmeny.

Pri neúspechu liečby chronických stavov je často nutný operačný zákrok.

Pre riešenie príznakov tenisového lakťa, oddialenie či predídenie chirurgického zákroku hrá významnú úlohu rehabilitačná starostlivosť v podobe 3D pulznej terapie Biomag.

Vysvetlenie vybraných pojmov:

 • Entezopatia – ochorenie svalových a šľachových úponov, vznikajúce väčšinou ich opakovaným preťažovaním.
 • Extenzory zápästia – svaly naťahujúce v tomto prípade zápästie.
 • Supinátory – svaly obracajúce ruku dlaňou nahor.

Patentovaná 3D pulzná terapia Biomag. Ako pôsobí?

Základným princípom pôsobenia 3D pulznej terapie Biomag je generovanie elektromagnetických pulzov. Tieto pulzy cez odev aj cez celú hĺbku tkaniva prenikajú až do miesta cielenej aplikácie. Pulzy majú špeciálne vyvinuté biotropné parametre (napríklad frekvenciu, tvar, intenzitu) tak, aby čo najlepšie ovplyvňovali rôzne zdravotné ťažkosti.

Pre túto liečbu na princípe elektromagnetických pulzov sa všeobecne používa pojem pulzná magnetoterapia (v angličtine sa zvyčajne používa skratka PEMF).

Patentovaná 3D technológia Biomag navyše zaisťuje presnejší a nerušený tvar pulzov, zvyšuje výkon a pulzy vďaka nej môžu pôsobiť z rôznych strán. Ide tak o úplne novú a unikátnu medicínsku technológiu na trhu.

Aké sú výhody terapie v prípade tenisového lakťa?

 • Pomáha tlmiť bolesti.
 • Pôsobí proti zápalom a opuchom.
 • Vďaka jednoduchému ovládaniu možno aplikovať aj v domácej starostlivosti.
 • Ide o riešenie bez ďalších liekov.
 • Ide o neinvazívnu metódu.

3D terapia Biomag a jej účinky - vysvetľuje MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Účinky pulznej terapie – vedecké štúdie

Efekty pulznej terapie (PEMF) na zníženie bolesti tenisového lakťa sú podložené mnohými štúdiami. Napríklad klinická štúdia vykonaná autormi pôsobiacimi na Lekárskej fakulte, pracovisku fyzikálnej medicíny a rehabilitácie v Edirne potvrdzuje významné zníženie bolesti pri námahe a ohýbaní práve u pacientov s tenisovým lakťom, ktorým bola aplikovaná pulzná terapia (PEMF). Z uvedeného vyplýva, že 3D pulzná terapia Biomag môže pomôcť zmierniť bolesti pri tenisovom lakti.  Viac o vedeckej štúdii.

Pozitívne efekty aplikácií pulzového magnetického poľa (PEMF) dokladajú klinické štúdie od významných autorít a renomovaných inštitúcií.  Najnovší zoznam týchto klinických štúdií nájdete na tejto stránke. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme ľahko sa orientovať v týchto odborných dátach.

Na našom oddelení je aplikácia magnetického pulzového poľa veľmi dobre využívaná. Oceňujeme možnosť aplikácie nielen podľa čísiel programu, ale aj možnosť vytvárania vlastných programov. Prístroj je malý, dobre sa ovláda, ovládanie je jednoduché, pri veľmi dobrom výkone.

Fakultná nemocnica Na Bulovce Praha – Oddelenie liečebnej rehabilitácie

Liečenie pulzovým magnetickým poľom v našich kúpeľoch používame viac ako 10 rokov. Prístroje Biomag používame v rámci rehabilitačnej aj kúpeľnej liečby. Kombinácia magnetoterapie s inými rehabilitačnými metódami je veľmi výhodná, pretože dochádza k sčítaniu účinkov magnetoterapie s inými metódami (účinku proti bolesti, proti opuchu, regeneračného účinku a myorelaxačného).

Anenské slatinné kúpele – Lázně Bělohrad

S prístrojom sme spokojní, dobrá je aj manipulácia s aplikátormi a dobré sú liečebné výsledky. Odozva od pacientov je kladná. Frekvencia využitia je zhruba 50 aplikácií týždenne.

Masarykova městská nemocnice, Jilemnice

Okrem iného ma trápil tenisový lakeť. Vďaka pravidelnému používaniu magnetoterapie aj vo svojich 62 rokoch aktívne hrám tenis a lyžujem.

Zdeněk Fajfr, Choceň

Biomag odporúčam všetkým a to preto, že nám pomohol od bolestí karpálnych tunelov, tenisového lakťa a bolesti ramena. Nemuseli sme konzumovať lieky proti bolestiam.

Věra Kuklová

Môj manžel a ja sme prístroj používali denne 1 hod. Manžel veľmi skoro pocítil úľavu, nemá bolesti-tenisový lakeť, nenarieka na krčnú chrbticu a rameno po úraze nebolí.

Manželia Fukasoví, Dvůr Králové n. Labem

* Informačný dodatok: Výsledky terapie môžu byť individuálne a nemusia tak vždy zodpovedať tu zverejneným skúsenostiam.

Lekári a naši ďalší klienti využívajú pulznú terapiu Biomag aj na tieto ochorenia a ťažkosti:

 • Diabetes
 • Bolesti chrbtice
 • Bercové vredy – vredy predkolenia
 • Vysoký tlak
 • Karpálny tunel
 • Artrózy kĺbov
 • Ďalšie ťažkosti

Rezervujte si vyskúšanie 3D pulznej terapie Biomag – Teraz za akčnú cenu

Spoločnosť Biomag Medical s.r.o. poskytuje prostredníctvom certifikovaných partnerov možnosť vyskúšania 3D pulznej terapie Biomag po celej Slovenskej republike.

Cieľom je, aby sa každý mohol s prístrojmi a terapiou zoznámiť a osobne ju otestovať. Cena tejto služby sa pohybuje zvyčajne okolo 70 €, podľa vzdialenosti od najbližšieho partnera Biomag.

Využite túto možnosť a vyskúšajte patentovanú 3D pulznú terapiu u vás alebo u najbližšieho partnera Biomag. Teraz úplne bezplatne!

Zákazník

Zanechajte kontakt nášmu špecialistovi

Vyskúšať prístroje môžete teraz bezplatne

 • ✓ Poskytne Vám všetky informácie, ktoré Vás zaujímajú
 • ✓ Posúdi Vaše zdravotné ťažkosti
 • ✓ Pomôže s výberom najvhodnejšieho prístroja
 • Umožní vyskúšanie a prípadne pre Vás zaistí objednanie prístrojov

Položky označené* sú povinné.

Zásady ochrany osobných údajov tu.Informatívny dodatok k spracovaniu osobných údajov tu.